Dordrecht, Netherlands

Dordrecht leent schilderij aan Leiden

Het schilderij ‘Drie oktober feest’ van Bakker Korff verhuist langdurig van het Dordrechts museum naar de Lakenhal in Leiden.
Gert van der Steen | 30 juni 2016 12:55 | Aangepast op 30 juni 2016 12:55
Op het doek is de traditionele hutspotmaaltijd bij deze herdenking afgebeeld. Volgens Peter Schoon, directeur van het Dordrechts museum, past het stuk gezien het historische karakter beter in Leiden. Het Leidens ontzet wordt elk jaar op drie oktober gevierd. Dat gebeurt, zegt Meta Knol, directeur van de Lakenhal, onafgebroken sinds 1575.

Het stuk is onderdeel van de vaste collectie van het Dordrechts museum en is nu te bewonderen in de tentoonstelling ‘Uit liefde voor de stad’, waarin stukken uit de stedelijke verzamelingen uit Deventer, Leiden en Dordrecht te zien zijn. In 2018, na de heropening van de gerestaureerde Lakenhal, wordt het daar in de vaste tentoonstelling opgenomen.

Meest gelezen

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Drie minderjarigen gevonden na vermissing, één van hen uit Hardinxveld-Giessendam

Omroep Brabant | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 09:13

Lees ook

FC Dordrecht laat gouden kans op play-offticket liggen: 1-1 bij Jong PSV

FC Dordrecht is nog niet zeker van een plek in de play-offs voor promotie naar de eredivisie. De Kro...

Nieuwe ligplaatsvoorzieningen voor binnenvaart in gebruik: scheepvaart belangrijk voor de streek

Op verschillende plekken langs het drierivierenpunt zijn nieuw ligplaatsvoorzieningen voor de binnen...

Geld voor beveiliging azc buren mag ook aan buurtfeestje besteed worden

De gemeente Dordrecht geeft buren van het nieuwe azc in De Wieldrechtse Zeedijk 77.500 euro om te in...

Verbouwing van dit pand kan beginnen: raad stemt in met miljoenenbedrag

De voorbereidingen voor een grondige verbouwing van een bedrijfspand aan de Havenstraat in Ridderker...

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Onbekenden hebben deze week eieren tegen de ramen van de asielopvang voor minderjarigen in Papendrec...

Abdalla valt in slaap en rijdt voetganger dood, rechter geeft hem celstraf

Dordtenaar Abdalla S. is veroordeeld tot één jaar cel en een rijontzegging van drie jaar. De 36-jari...