gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Lions doneert aan stichting Matchis

9dded4bd286ab2945d3976c167aa4cb5.jpg

IJshockeyclub Dordrecht Lions doneerde zaterdag een cheque aan de stichting Matchis. De Dordtse ijshockeyclub schonk 4125 euro aan de organisatie voor stamceldonatie.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij de stichting kunnen mensen zich laten registeren als stamceldonor. Stamcellen kunnen mensen met een bloedziekte genezen. Matchis zoekt in de wereldwijde donorbank naar een matchende donor. De kans dat er een goede match is tussen een niet-verwante donor en een patiënt is enorm klein.

Het geld is opgehaald via sponsorschaatsen door de jeugd, shirtsponsoring van het eerste team en individuele giften. Margot van den Akker van Stichting Matchis zegt dat dit een hoog bedrag is en dat daar best bewondering voor mag zijn.

Met het kinderschaatsen is het meeste geld opgehaald. Als bedankje kregen de kinderen een medaille met de tekst: 'Door jouw bijdrage heb je levens gered.'.

De club kwam in aanraking met Matchis door oud-speler Tom Barendrecht. Toen hij 17 jaar was, werd hij gediagnosticeerd met Acute Lymfatisch Leukemie (ALL) en heeft hij via Matchis een donormatch gevonden. Dankzij de stamcellen is hij genezen. Het geld wordt gebruikt om stamceldonoren te werven, typeren en registreren.

Lees ook

noordparkvernieling.png

‘Wat is hier de lol van?’ Vrijwilliger aangeslagen na vernielingen in park

Grote verbazing en verbolgenheid in Zwijndrecht, nadat vandalen in het beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark eerder deze week een bankje in brand hebben gestoken. Een hoopje wit poeder is het enige dat is overgebleven. Daar bleef het niet bij, want ook een paal aan de waterkant van het park werd in brand gestoken én er zijn onderhoudsmaterialen verdwenen.

dronekrommedijk.jpg

FC Dordrecht speelt tijdens Fandag oefenwedstrijd tegen Feyenoord

FC Dordrecht neemt het binnenkort op tegen Feyenoord. Dat gebeurt tijdens de jaarlijkse fandag van de Schapekoppen, op zaterdag 4 juli.

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized.jpg

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

dordtinstoom.jpg

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

jeugdlintjealb.png

Hardinxveld-Giessendam roept jeugdlintje in het leven

De gemeenteraad van Hardinxveld-Giessendam heeft een motie om een jeugdlintje in te stellen, unaniem aangenomen. Het lintje is bedoeld voor kinderen en jongeren in de gemeente die zich op een bijzondere manier inzetten voor de samenleving en zou in november 2027 voor het eerst uitgereikt moeten worden.

Heel holland bakt ASz.png

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.