gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Lions doneert aan stichting Matchis

9dded4bd286ab2945d3976c167aa4cb5

IJshockeyclub Dordrecht Lions doneerde zaterdag een cheque aan de stichting Matchis. De Dordtse ijshockeyclub schonk 4125 euro aan de organisatie voor stamceldonatie.

Jerom Huijskens |  | Aangepast op
Bij de stichting kunnen mensen zich laten registeren als stamceldonor. Stamcellen kunnen mensen met een bloedziekte genezen. Matchis zoekt in de wereldwijde donorbank naar een matchende donor. De kans dat er een goede match is tussen een niet-verwante donor en een patiënt is enorm klein.

Het geld is opgehaald via sponsorschaatsen door de jeugd, shirtsponsoring van het eerste team en individuele giften. Margot van den Akker van Stichting Matchis zegt dat dit een hoog bedrag is en dat daar best bewondering voor mag zijn.

Met het kinderschaatsen is het meeste geld opgehaald. Als bedankje kregen de kinderen een medaille met de tekst: 'Door jouw bijdrage heb je levens gered.'.

De club kwam in aanraking met Matchis door oud-speler Tom Barendrecht. Toen hij 17 jaar was, werd hij gediagnosticeerd met Acute Lymfatisch Leukemie (ALL) en heeft hij via Matchis een donormatch gevonden. Dankzij de stamcellen is hij genezen. Het geld wordt gebruikt om stamceldonoren te werven, typeren en registreren.

Lees ook

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

azcfoto

Hakenkruizen en anti-azc-leuzen in Dordrecht, gemeente doet aangifte

Op zeven plekken in Dordrecht zijn afgelopen week anti-azc-leuzen, hakenkruizen en bedreigende teksten verschenen. De gemeente spreekt er schande van en doet aangifte van vernieling. “Ik vind het een beetje laf”, reageert wethouder Marc Merx.

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."