Dordrecht, Netherlands

Dordrecht moet op zoek naar opvangplekken voor vluchtelingen en statushouders

Het Dordtse college van b en w moet nog voor 1 januari inventariseren of er locaties zijn om vluchtelingen op te vangen en statushouders te huisvesten. Een meerderheid van de gemeenteraad vindt dat de stad niet kan achterblijven en verantwoordelijkheid moet nemen.
Robin Nanninga | 14 november 2021 10:03 | Aangepast op 14 november 2021 10:03
Dat klinkt als muziek in de oren van Vluchtelingenwerk, dat eerder al een klemmend beroep deed op Zuid-Hollandse gemeenten om naar dergelijke plekken op zoek te gaan. De provincie zou namelijk ernstig achterblijven op de rest van het land. "In onze beleving is het twee voor twaalf, als het niet één voor twaalf is", zegt directeur van Vluchtelingenwerk Zuidwest Nederland Mirjam Huisman over de situatie.

Asielzoekerscentra zitten bomvol. Dat komt niet alleen door de grote toestroom van Afghaanse vluchtelingen, maar ook door de gebrekkige doorstroom van statushouders. De wooncrisis zorgt ervoor dat zij geen (tijdelijke) woning kunnen krijgen waardoor ze de plekken van vluchtelingen in asielzoekerscentra bezet houden.

Noodopvang

Door heel Nederland zijn noodopvanglocaties geopend om het probleem het hoofd te bieden, maar die blijken lang niet voldoende en zijn bovendien vaak tijdelijk. In de regio Zuid-Holland Zuid zorgen Gorinchem en 's Gravendeel al voor noodopvang en nu vindt de gemeenteraad dat ook Dordrecht hierin haar verantwoordelijkheid moet nemen.

Wethouder Peter Heijkoop zegt de motie van de gemeenteraad ter harte te nemen. "We gaan in kaart brengen waar er mogelijkheden zijn, maar ook waar misschien zaken níet mogelijk zijn." Na de inventarisatie wil het college de uitkomsten in een vertrouwelijke setting met de gemeenteraad bespreken. "We willen niet allerlei onrust in de stad veroorzaken als er eigenlijk nog helemaal geen sprake van is."

Volgens PvdA'er Cor van Verk moeten we vooral onthouden dat we het hebben over mensen. "Mensen die in beroerde omstandigheden hebben moeten vluchten uit hun eigen land. Geloof me, dat doe je niet voor je lol. Als je het naar de menselijke maat terugbrengt, besef je dat deze mensen gewoon geholpen moeten worden."

Lees ook

Eerste duel FC Dordrecht van 2026 krijgt geen winnaar: 1-1 bij RKC

FC Dordrecht is het nieuwe jaar begonnen met een 1-1 gelijkspel bij RKC Waalwijk. Op basis van het e...

Stationsliften opnieuw stuk: knoppen vastgelijmd en deuren ingetrapt

De liftenmalaise op stations gaat onverminderd door. Dordrecht Zuid spant de kroon: daar hebben vand...

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...