gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Monumenteel brengt 117 jaar oud boek opnieuw uit

Het tijdschrift Dordrecht Monumenteel brengt het boek 'Oude Gebouwen te Dordrecht' uit 1900 opnieuw uit. In het boek staan 600 historische panden beschreven, waarvan een deel ondertussen is verdwenen.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In het boek staat een lijst van de oudste gebouwen van Dordrecht, opgesteld aan het einde van de 19e eeuw door de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Dordrecht. Toen was de Monumentenwet nog niet aangenomen en bestond er dus geen officiële monumentenlijst. Die vereniging is opgeheven, maar het boek bestaat nog. In totaal staan er ongeveer 600 panden in vermeld, van winkels en kerken tot gewone woonhuizen. Bijzonder is dat er foto's in het boekje staan, ondanks dat het 117 jaar geleden is gepubliceerd. 

Het boekje is vrij zeldzaam, maar toch had Dordrecht Monumenteel twee kopieën vorig jaar. De tweede werd vorig jaar verkocht op de boekenmarkt. "Er hing een aardig prijskaartje aan. Iemand die het wilde hebben vond het toen te duur, maar belde onlangs ons op, of we het nog hadden. Maar het was al verkocht. Toen dachten wij: 'waarom zouden we het niet herdrukken?'" 

Het oude boekje werd ingescand en kan op die manier opnieuw gedrukt worden. Dat gebeurt op bestelling. 'Oude Gebouwen te Dordrecht' is te reserveren bij boekhandel Vos & Van der Leer of via deze website

Lees ook

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

foto artikel brand volkstuintjes

Veel duiven dood bij grote brand, eigenaar ontdaan: ‘Hij is er al 25 jaar mee bezig’

Enorme vlammen, zwarte rook en verwoeste moestuintjes. Omstanders van het volkstuintjescomplex aan de Arie Schaapweg in Dordrecht, waar vrijdag een grote brand woedde, wisten niet wat ze zagen. "Het ging heel fout hier vandaag."

bananenpolitie

Dordtenaar vast voor faciliteren invoer cocaïne tussen bananen

Een 39-jarige Dordtenaar is woensdag aangehouden op het industrieterrein in Moerdijk. Hij zou het invoeren van cocaïne hebben gefaciliteerd, meldt de politie.