gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Monumenteel brengt 117 jaar oud boek opnieuw uit

Het tijdschrift Dordrecht Monumenteel brengt het boek 'Oude Gebouwen te Dordrecht' uit 1900 opnieuw uit. In het boek staan 600 historische panden beschreven, waarvan een deel ondertussen is verdwenen.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In het boek staat een lijst van de oudste gebouwen van Dordrecht, opgesteld aan het einde van de 19e eeuw door de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Dordrecht. Toen was de Monumentenwet nog niet aangenomen en bestond er dus geen officiële monumentenlijst. Die vereniging is opgeheven, maar het boek bestaat nog. In totaal staan er ongeveer 600 panden in vermeld, van winkels en kerken tot gewone woonhuizen. Bijzonder is dat er foto's in het boekje staan, ondanks dat het 117 jaar geleden is gepubliceerd. 

Het boekje is vrij zeldzaam, maar toch had Dordrecht Monumenteel twee kopieën vorig jaar. De tweede werd vorig jaar verkocht op de boekenmarkt. "Er hing een aardig prijskaartje aan. Iemand die het wilde hebben vond het toen te duur, maar belde onlangs ons op, of we het nog hadden. Maar het was al verkocht. Toen dachten wij: 'waarom zouden we het niet herdrukken?'" 

Het oude boekje werd ingescand en kan op die manier opnieuw gedrukt worden. Dat gebeurt op bestelling. 'Oude Gebouwen te Dordrecht' is te reserveren bij boekhandel Vos & Van der Leer of via deze website. 

Lees ook

zorgwoning ter illustratie AI gegenereerd

Vrouw lag meerdere dagen dood in zorgwoning: 'Geen woorden voor hoe dit is gelopen'

Een 69-jarige vrouw lag vorig jaar meerdere dagen dood in haar Sliedrechtse zorgwoning, terwijl personeel haar al dagen niet had gezien. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is hierover geïnformeerd en haar zoon, Jermaine Bommel doet nu zijn verhaal. "Ik ben er kapot van."

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.