gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Monumenteel brengt 117 jaar oud boek opnieuw uit

Het tijdschrift Dordrecht Monumenteel brengt het boek 'Oude Gebouwen te Dordrecht' uit 1900 opnieuw uit. In het boek staan 600 historische panden beschreven, waarvan een deel ondertussen is verdwenen.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In het boek staat een lijst van de oudste gebouwen van Dordrecht, opgesteld aan het einde van de 19e eeuw door de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Dordrecht. Toen was de Monumentenwet nog niet aangenomen en bestond er dus geen officiële monumentenlijst. Die vereniging is opgeheven, maar het boek bestaat nog. In totaal staan er ongeveer 600 panden in vermeld, van winkels en kerken tot gewone woonhuizen. Bijzonder is dat er foto's in het boekje staan, ondanks dat het 117 jaar geleden is gepubliceerd. 

Het boekje is vrij zeldzaam, maar toch had Dordrecht Monumenteel twee kopieën vorig jaar. De tweede werd vorig jaar verkocht op de boekenmarkt. "Er hing een aardig prijskaartje aan. Iemand die het wilde hebben vond het toen te duur, maar belde onlangs ons op, of we het nog hadden. Maar het was al verkocht. Toen dachten wij: 'waarom zouden we het niet herdrukken?'" 

Het oude boekje werd ingescand en kan op die manier opnieuw gedrukt worden. Dat gebeurt op bestelling. 'Oude Gebouwen te Dordrecht' is te reserveren bij boekhandel Vos & Van der Leer of via deze website. 

Lees ook

schoofrijnmond

Eerste koopzondag in dit dorp, maar de meeste winkels bleven dicht

Voor het eerst mochten de winkels in Hendrik-Ido-Ambacht op zondag hun deuren openen. Afgelopen donderdag besloot de gemeenteraad met een kleine meerderheid koopzondagen officieel in te voeren. Toch bleef de grote toeloop in winkelcentrum De Schoof nog uit. Alleen de Jumbo en telefoonwinkel Fixphone openden daar zondag volgens Rijnmond hun deuren.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

foto website veiligheidsoefening

Let op: bij station Dordrecht staat het woensdag vol met hulpdiensten en hoor je knallen

Voor wie woensdag ineens heel veel hulpdiensten zie bij station Dordrecht, geen paniek. De Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid gaat van 11.00 uur tot 14.00 uur een veiligheidsoefening doen. Tijdens de oefening trainen de betrokken organisaties hun samenwerking bij heftige incidenten.

PSX_20261024_091726

BMW uitgebrand op parkeerplaats

Een geparkeerde BMW in Hendrik-Ido-Ambacht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verwoest door brand.