Dordrecht, Netherlands

Dordrecht Monumenteel brengt 117 jaar oud boek opnieuw uit

Het tijdschrift Dordrecht Monumenteel brengt het boek 'Oude Gebouwen te Dordrecht' uit 1900 opnieuw uit. In het boek staan 600 historische panden beschreven, waarvan een deel ondertussen is verdwenen.
Carlijn Kruidhof | 20 juni 2017 17:43 | Aangepast op 20 juni 2017 17:43
In het boek staat een lijst van de oudste gebouwen van Dordrecht, opgesteld aan het einde van de 19e eeuw door de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Dordrecht. Toen was de Monumentenwet nog niet aangenomen en bestond er dus geen officiële monumentenlijst. Die vereniging is opgeheven, maar het boek bestaat nog. In totaal staan er ongeveer 600 panden in vermeld, van winkels en kerken tot gewone woonhuizen. Bijzonder is dat er foto's in het boekje staan, ondanks dat het 117 jaar geleden is gepubliceerd. 

Het boekje is vrij zeldzaam, maar toch had Dordrecht Monumenteel twee kopieën vorig jaar. De tweede werd vorig jaar verkocht op de boekenmarkt. "Er hing een aardig prijskaartje aan. Iemand die het wilde hebben vond het toen te duur, maar belde onlangs ons op, of we het nog hadden. Maar het was al verkocht. Toen dachten wij: 'waarom zouden we het niet herdrukken?'" 

Het oude boekje werd ingescand en kan op die manier opnieuw gedrukt worden. Dat gebeurt op bestelling. 'Oude Gebouwen te Dordrecht' is te reserveren bij boekhandel Vos & Van der Leer of via deze website

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Redactie Streek 56 | 19 nov 2025 16:00

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...