gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Monumenteel brengt 117 jaar oud boek opnieuw uit

Het tijdschrift Dordrecht Monumenteel brengt het boek 'Oude Gebouwen te Dordrecht' uit 1900 opnieuw uit. In het boek staan 600 historische panden beschreven, waarvan een deel ondertussen is verdwenen.

Carlijn Kruidhof |  | Aangepast op
In het boek staat een lijst van de oudste gebouwen van Dordrecht, opgesteld aan het einde van de 19e eeuw door de Vereniging tot instandhouding van oude gebouwen te Dordrecht. Toen was de Monumentenwet nog niet aangenomen en bestond er dus geen officiële monumentenlijst. Die vereniging is opgeheven, maar het boek bestaat nog. In totaal staan er ongeveer 600 panden in vermeld, van winkels en kerken tot gewone woonhuizen. Bijzonder is dat er foto's in het boekje staan, ondanks dat het 117 jaar geleden is gepubliceerd. 

Het boekje is vrij zeldzaam, maar toch had Dordrecht Monumenteel twee kopieën vorig jaar. De tweede werd vorig jaar verkocht op de boekenmarkt. "Er hing een aardig prijskaartje aan. Iemand die het wilde hebben vond het toen te duur, maar belde onlangs ons op, of we het nog hadden. Maar het was al verkocht. Toen dachten wij: 'waarom zouden we het niet herdrukken?'" 

Het oude boekje werd ingescand en kan op die manier opnieuw gedrukt worden. Dat gebeurt op bestelling. 'Oude Gebouwen te Dordrecht' is te reserveren bij boekhandel Vos & Van der Leer of via deze website. 

Lees ook

businkziekenhuislekkage

Lekkage in ziekenhuis, behandeling stopgezet

In een technische ruimte van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht is donderdagochtend een lek ontstaan. Daardoor is de angiokamer, een ruimte waar patiënten worden behandeld aan bloedvaten, deze dag niet te gebruiken. Ook is één behandeling stopgezet, aldus het ziekenhuis.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

asmediapolitie2

Politie deelt beelden overval juwelier: overvaller richt wapen op personeel en haalt uit met hamer

De twee mannen die vorige maand een juwelier aan de Voorstraat in Dordrecht overvielen, zijn nog altijd niet opgepakt. De politie heeft nu videobeelden van de overval gedeeld in de hoop de daders op te sporen.

businkoverledenpersoon

Politie vindt overleden persoon in huis

In een huis aan de Pluvierstraat in Dordrecht is zondagavond een overleden persoon gevonden. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.