gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Museum behaalt streefbedrag voor aankoop schilderij

a95a1c3640ddb27853bbaa0179c32dbd.jpg

Het Dordrechts Museum heeft streefbedrag binnen voor de aankoop van het Gainsborough schilderij ‘Landschap met twee koeien bij een herder en melkmeid’. Het museum was een crowdfundactie gestart om het aankoopbedrag compleet te maken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het schilderij kost 440.000 euro. Het grootste gedeelte van het geld was al binnengekomen via de Vereniging Rembrandt, het Mondriaan Fonds en de bedrijfsvrienden van het Dordrechts Museum. Via de crowdfunding moest nog de laatste 10 procent worden binnengehaald, zo’n 40.000 euro. Dat geld was dinsdagavond binnen.

Thomas Gainsborough behoort tot een van de belangrijkste en succesvolste Engelse kunstenaars, maar is in ons land nauwelijks te zien. Het museum wil het schilderij aanschaffen omdat Gainsborough veel raakvlakken heeft met de Dordtse schilder Aelbert Cuyp. Over Cuyp is eind 2020 een expositie te zien in het museum, het is de bedoeling dat daarbij ook het schilderij van Gainsborough te zien is.


Lees ook: &t=2s

Lees ook

politie.jpg

Explosie bij Dordtse woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.

IMG_2087.jpg

Kids and Cars 2026 in Alblasserdam een groot succes: 'Ik heb zoveel lachende kindergezichten gezien'

De editie van Kids and Cars 2026 in Alblasserdam is uitstekend verlopen. Organisator Carlo Fok kijkt terug op een geslaagde dag waarop 75 kinderen met een lach huiswaarts gingen. Het evenement, waar minder bedeelde en zieke kinderen mee konden rijden in een mooie auto, leverde 17.500 euro op voor twee goede doelen: Stichting Ambulance Wens en het Prinses Maxima Centrum.

Koningsdag 2.png

Dordtenaren genieten volop van zonnige Koningsdag

Struinen over de Oranjemarkt, meezingen met de aubade op het Stadhuisplein of gewoon genieten van een lekker koud biertje op het terras. Feestvierders hebben de verjaardag van de koning uitbundig gevierd in Dordrecht en met een zonovergoten binnenstad was het ook nog eens goed vertoeven.

7dedc1ed-1acd-46b1-846b-072734dbb670.jpeg

Dit was Koningsdag in foto's

Van vrijmarkt, tot braderie en van aubade tot aan concerten. Koningsdag 2026 stond bol van festiviteiten. Een foto-impressie van deze feestdag in Dordrecht en omstreken zie je hier.

IMG-20260426-WA0009.jpg

Mercedes in vlammen op, derde voertuigbrand in twee weken in Dordrecht

Een auto is in de nacht van zaterdag op zondag verwoest door brand. De Mercedes stond geparkeerd in de Halleyweg in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het voertuig is compleet verwoest, is zondagochtend goed te zien.