gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Museum behaalt streefbedrag voor aankoop schilderij

a95a1c3640ddb27853bbaa0179c32dbd

Het Dordrechts Museum heeft streefbedrag binnen voor de aankoop van het Gainsborough schilderij ‘Landschap met twee koeien bij een herder en melkmeid’. Het museum was een crowdfundactie gestart om het aankoopbedrag compleet te maken.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Het schilderij kost 440.000 euro. Het grootste gedeelte van het geld was al binnengekomen via de Vereniging Rembrandt, het Mondriaan Fonds en de bedrijfsvrienden van het Dordrechts Museum. Via de crowdfunding moest nog de laatste 10 procent worden binnengehaald, zo’n 40.000 euro. Dat geld was dinsdagavond binnen.

Thomas Gainsborough behoort tot een van de belangrijkste en succesvolste Engelse kunstenaars, maar is in ons land nauwelijks te zien. Het museum wil het schilderij aanschaffen omdat Gainsborough veel raakvlakken heeft met de Dordtse schilder Aelbert Cuyp. Over Cuyp is eind 2020 een expositie te zien in het museum, het is de bedoeling dat daarbij ook het schilderij van Gainsborough te zien is.


Lees ook: &t=2s

Lees ook

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.