Dordrecht, Netherlands

Dordrecht niet energiezuinig

Dordrecht staat in de top 10 van de minste A en B energielabels met 18,9 procent. Daarmee is zij de grootste gemeente uit het rijtje. Dat blijkt uit onderzoek van Calcasa, een onafhankelijk onderzoeksbureau.
Lois Haanskorf | 6 september 2018 13:38 | Aangepast op 6 september 2018 13:38
Dordrecht is een stad met veel monumenten, die zijn niet gebouwd op duurzaamheid. Daarnaast bestaat de stad voor een groot gedeelte uit jaren ‘50, ‘60 en ‘70 woningen, volgens wethouder Rik van der Linden. Er liggen al verschillende plannen op tafel om de huizen duurzamer te maken. Een aantal maatregelen hiervoor zijn het plaatsen van zonnepanelen, dubbelglas en isolerende materialen.


In 2050 moet de stad gasvrij zijn maar de gebouwde omgeving al in 2030. Dat is een flinke opgave voor de gemeente. Naast het aanpassen van huizen, moeten ook de bewoners overtuigd worden van het belang van energiezuinig wonen.


&t=18s

Lees ook

De Week van de Mantelzorg: ‘We willen opkomen voor mantelzorgers’

Het is de Week van de Mantelzorg en dat betekent dat in onze streek veel vrijwilligers in het zonne...

Auto's beschadigd na explosie

Bij een explosie in Dordrecht zijn maandagavond twee auto’s beschadigd geraakt. De explosie was even...

Dames kleuren de Dordtse carnavalstop, met prinses aan kop: 'Begon met een grapje'

Mannen hadden jarenlang de bovenhand, maar komende editie kleurt een prinses én een volledig vrouwel...

Met dit kookboek voor een minimaal bedrag koken: ‘Mensen onder de armoedegrens moet je helpen’

Lekker koken voor weinig geld: hoe doe je dat? Maatschappelijke organisatie Quiet Drechtsteden heef...

Herdenkingsbord en struikelsteen voor gefusilleerde timmerman

Een bijzondere gelegenheid in Hardinxveld-Giessendam afgelopen weekend. Bij scheepswerf De Merwede z...

Regenboogpad opnieuw besmeurd, deze keer met zwarte klodders

Het Papendrechtse regenboogpad is afgelopen weekend voor de zesde keer vernield. De oversteekplaats ...