gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht niet energiezuinig

93e48fce9dab60f39c66a7ee47696408

Dordrecht staat in de top 10 van de minste A en B energielabels met 18,9 procent. Daarmee is zij de grootste gemeente uit het rijtje. Dat blijkt uit onderzoek van Calcasa, een onafhankelijk onderzoeksbureau.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Dordrecht is een stad met veel monumenten, die zijn niet gebouwd op duurzaamheid. Daarnaast bestaat de stad voor een groot gedeelte uit jaren ‘50, ‘60 en ‘70 woningen, volgens wethouder Rik van der Linden. Er liggen al verschillende plannen op tafel om de huizen duurzamer te maken. Een aantal maatregelen hiervoor zijn het plaatsen van zonnepanelen, dubbelglas en isolerende materialen.


In 2050 moet de stad gasvrij zijn maar de gebouwde omgeving al in 2030. Dat is een flinke opgave voor de gemeente. Naast het aanpassen van huizen, moeten ook de bewoners overtuigd worden van het belang van energiezuinig wonen.


&t=18s

Lees ook

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

SP20260712 Supertrap Big Rivers 2026

Big Rivers: hele maand augustus op TV Dordrecht

Ook de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland was er weer eentje om niet snel te vergeten, met mooi weer, veel sfeer, superveel bezoekers en een groot aantal bijzondere concerten. In augustus zijn er vier daarvan op zondag te zien op TV Dordrecht.

knikkeren

Elise (19) is gekroond tot knikkerkoningin van Noordeloos: 'Daar zeg je geen nee tegen'

In Noordeloos barst deze vrijdagavond een jaarlijkse strijd los: het NK Kuiltje Knikkeren. Al decennialang een traditie in het dorp met heuze knikker-royalty. Elise (19) is dit jaar de knikkerkoningin. ''Dit vergeet ik nooit meer.''

rb

Maximale taakstraf voor man (22) die explosie veroorzaakte bij huis dorpsgenoot

Een man uit Groot-Ammers is onlangs veroordeeld tot een maximale taakstraf van 240 uur. De rechtbank houdt hem verantwoordelijk voor een explosie voor de deur van mede-dorpelingen, met als doel hen schrik aan te jagen.

pillenenmes

Niet voor niks preventief fouilleren: verboden middelen en mes van straat

Een preventieve fouilleeractie in Dordrecht bleek afgelopen week al na vijf minuten niet voor niks te zijn geweest. Bij de eerste persoon die werd gecontroleerd, werd een grote hoeveelheid pillen gevonden zonder geldig recept. Ook werd een mes aangetroffen.

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.