Dordrecht, Netherlands

Dordrecht niet energiezuinig

Dordrecht staat in de top 10 van de minste A en B energielabels met 18,9 procent. Daarmee is zij de grootste gemeente uit het rijtje. Dat blijkt uit onderzoek van Calcasa, een onafhankelijk onderzoeksbureau.
Lois Haanskorf | 6 september 2018 13:38 | Aangepast op 6 september 2018 13:38
Dordrecht is een stad met veel monumenten, die zijn niet gebouwd op duurzaamheid. Daarnaast bestaat de stad voor een groot gedeelte uit jaren ‘50, ‘60 en ‘70 woningen, volgens wethouder Rik van der Linden. Er liggen al verschillende plannen op tafel om de huizen duurzamer te maken. Een aantal maatregelen hiervoor zijn het plaatsen van zonnepanelen, dubbelglas en isolerende materialen.


In 2050 moet de stad gasvrij zijn maar de gebouwde omgeving al in 2030. Dat is een flinke opgave voor de gemeente. Naast het aanpassen van huizen, moeten ook de bewoners overtuigd worden van het belang van energiezuinig wonen.


&t=18s

Lees ook

Onzekere toekomst cultuurcentrum DOOR: vrijwilligers zoeken nieuw bestuur

Door het wegvallen van subsidie en een bestuur dat geen uitweg meer ziet gaat cultuurcentrum DOOR in...

Van kindertekening tot AI: 15 inzendingen voor ontwerpwedstrijd FC Dordrecht

Welke nieuwe afbeelding verschijnt straks op de achterzijde van de Noordtribune van het FC Dordrecht...

Brandweer takelt slachtoffer uit ruim van schip

In het ruim van een schip aan het Nanengat in Papendrecht is dinsdagochtend iemand uitgegleden. Het ...

Auto belandt in sloot, bestuurder haalt alvast droge kleren

Een automobilist heeft dinsdagmiddag een nat pak gehaald in Dordrecht. Hij belandde rond 12.30 uur m...

Verbinder van Dordt ontvangt Johan de Witt-speld: ‘Een stevige schouderklop’

Oud-journalist Hans Berrevoets (73) heeft uit handen van burgemeester Nanning Mol de Johan de Witt-s...

Vrouwen eisen de nacht op in nieuwe uitzending van Praatpaal

Dinsdagavond om 20:00 uur is er een nieuwe uitzending van Praatpaal op Drechtstad FM. Deze keer best...