gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht op koers met binnenhalen banen

87a17e7f7b6bce4230f3863586b2c73c.jpg

In vier jaar tijd vierduizend banen naar Dordrecht halen. Dat was één van de ambities van burgemeester en wethouders in de stad. Na ruim een jaar lijkt de gemeente aardig op koers te liggen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"De teller staat nu op negenhonderd en ik ben optimistisch gestemd dat we medio 2022 op die vierduizend uitkomen", zegt wethouder Maarten Burggraaf (VVD) van Economie. "Het mag ook wel iets minder zijn, als de vaart er maar in blijft."


Dagje uit

Naast de 'lokkertjes' die vrijwel elke gemeente hanteert om bedrijven binnen te halen (goede locaties, snelle hulp en begeleiding), biedt Dordt alle werknemers van een nieuw bedrijf in de stad een dagje uit aan.

"Lang niet alle werknemers wonen in Dordt, dus wij bieden ze de kans om kennis te maken met onze oude binnenstad. Dat ze weten wat de stad te bieden heeft, zoals de musea, winkels en terrassen", legt Burggraaf uit.

Directeur Jeroen Philtjens van het Belgische bouwbedrijf Besix is bewust in Dordrecht neergestreken. "Dordrecht is de mooiste stad van Holland, ligt vlak bij Rotterdam en aan de A16, dus dat is mooi voor onze Belgische contacten."

Zijn bedrijf, dat geopend is op het bedrijvenpark Amstelwijck, zorgt voor tachtig banen in Dordt. Burggraaf is blij: "Ik hou de teller bij op een speciale banenmeter op mijn werkkamer in het Stadskantoor. Zo houden we onszelf scherp."

Lees ook

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”