gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht op koers met binnenhalen banen

87a17e7f7b6bce4230f3863586b2c73c

In vier jaar tijd vierduizend banen naar Dordrecht halen. Dat was één van de ambities van burgemeester en wethouders in de stad. Na ruim een jaar lijkt de gemeente aardig op koers te liggen.

Robert van Loon |  | Aangepast op
"De teller staat nu op negenhonderd en ik ben optimistisch gestemd dat we medio 2022 op die vierduizend uitkomen", zegt wethouder Maarten Burggraaf (VVD) van Economie. "Het mag ook wel iets minder zijn, als de vaart er maar in blijft."


Dagje uit

Naast de 'lokkertjes' die vrijwel elke gemeente hanteert om bedrijven binnen te halen (goede locaties, snelle hulp en begeleiding), biedt Dordt alle werknemers van een nieuw bedrijf in de stad een dagje uit aan.

"Lang niet alle werknemers wonen in Dordt, dus wij bieden ze de kans om kennis te maken met onze oude binnenstad. Dat ze weten wat de stad te bieden heeft, zoals de musea, winkels en terrassen", legt Burggraaf uit.

Directeur Jeroen Philtjens van het Belgische bouwbedrijf Besix is bewust in Dordrecht neergestreken. "Dordrecht is de mooiste stad van Holland, ligt vlak bij Rotterdam en aan de A16, dus dat is mooi voor onze Belgische contacten."

Zijn bedrijf, dat geopend is op het bedrijvenpark Amstelwijck, zorgt voor tachtig banen in Dordt. Burggraaf is blij: "Ik hou de teller bij op een speciale banenmeter op mijn werkkamer in het Stadskantoor. Zo houden we onszelf scherp."

Lees ook

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.

Kermis Dordrecht

kermis

Nieuw, hoger en griezeliger: Zomerkermis keert terug naar Dordt

Het kwik stijgt en dat kan natuurlijk maar één ding betekenen: Zomerkermis Dordrecht XXL. Van zaterdag 20 juni tot en met zondag 28 juni kan er weer gegild worden in de achtbaan, gevist worden naar eendjes en gerild worden in het spookhuis. “We hebben twaalf gloednieuwe smaken die de Dordtenaren nog niet geproefd hebben”, aldus Ruud de Dreu, kermismeester van de Dordtse Zomerkermis.

Yunus1920.jpg

Jeugdspeler Younous tekent eerste profcontract bij FC Dordrecht

FC Dordrecht legt de 19-jarige Yunus Younous vast. De spits uit de jeugdopleiding tekent zijn eerste profcontract bij de Schapekoppen en gaat een verbintenis aan tot medio 2029. In het vriendschappelijke duel met Schalke 04 II (3-0) maakte Younous zijn eerste officieuze doelpunt voor FC Dordrecht.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

kat vermist

Kat Oscar verdween op hoge snelheid, nu is hij terug bij Remco: 'Ik kon bijna niet praten'

Mooi nieuws: de ruim anderhalve week vermiste kat Oscar is gevonden. Oscar verdween op hoge snelheid vanuit Rijsoord, maar werd woensdagavond door iemand gezien in het Brabantse Oudenbosch. Zijn baasje Remco van Die is opgelucht: “Toen ik werd gebeld, kon ik bijna niet praten."

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.