Dordrecht, Netherlands

Dordrecht op koers met binnenhalen banen

In vier jaar tijd vierduizend banen naar Dordrecht halen. Dat was één van de ambities van burgemeester en wethouders in de stad. Na ruim een jaar lijkt de gemeente aardig op koers te liggen.
Robert van Loon | 9 juli 2019 17:30 | Aangepast op 9 juli 2019 17:30
"De teller staat nu op negenhonderd en ik ben optimistisch gestemd dat we medio 2022 op die vierduizend uitkomen", zegt wethouder Maarten Burggraaf (VVD) van Economie. "Het mag ook wel iets minder zijn, als de vaart er maar in blijft."


Dagje uit

Naast de 'lokkertjes' die vrijwel elke gemeente hanteert om bedrijven binnen te halen (goede locaties, snelle hulp en begeleiding), biedt Dordt alle werknemers van een nieuw bedrijf in de stad een dagje uit aan.

"Lang niet alle werknemers wonen in Dordt, dus wij bieden ze de kans om kennis te maken met onze oude binnenstad. Dat ze weten wat de stad te bieden heeft, zoals de musea, winkels en terrassen", legt Burggraaf uit.

Directeur Jeroen Philtjens van het Belgische bouwbedrijf Besix is bewust in Dordrecht neergestreken. "Dordrecht is de mooiste stad van Holland, ligt vlak bij Rotterdam en aan de A16, dus dat is mooi voor onze Belgische contacten."

Zijn bedrijf, dat geopend is op het bedrijvenpark Amstelwijck, zorgt voor tachtig banen in Dordt. Burggraaf is blij: "Ik hou de teller bij op een speciale banenmeter op mijn werkkamer in het Stadskantoor. Zo houden we onszelf scherp."

Lees ook

Lift station Sliedrecht Baanhoek blijft voorlopig buiten gebruik

De lift op station Sliedrecht Baanhoek moet volledig worden vervangen. Het apparaat is sinds begin d...

Vier naaldbomen worden verplaatst, ruimte maken voor nieuwbouw

De gemeente Dordrecht heeft woensdagmiddag een boom verplaatst vanaf het Admiraalsplein naar de Admi...

Bekritiseerd fitnesstraject op de schop: ‘Verplicht karakter een struikelblok’

De bekritiseerde fysioproef ‘Powerful Ageing’ binnen de Drechtsteden wordt flink aangepast. Om het o...

Jongens van 14 en 15 jaar verdacht van straatroof in Dordtse wijk

Een 14-jarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 15-jarige uit de omgeving Utrecht zijn opgepakt ...

Mariniers te zien op straat, defensie oefent in onze streek

De Koninklijke Marine gaat dinsdag 1 april oefenen in Sliedrecht. De training is onderdeel van de op...

Explosie in straat waar eerder beschieting was

Bij een woning aan de Willem Marisstraat in Dordrecht is in de nacht van woensdag op donderdag een e...