Dordrecht, Netherlands

Dordrecht op koers met binnenhalen banen

In vier jaar tijd vierduizend banen naar Dordrecht halen. Dat was één van de ambities van burgemeester en wethouders in de stad. Na ruim een jaar lijkt de gemeente aardig op koers te liggen.
Robert van Loon | 9 juli 2019 17:30 | Aangepast op 9 juli 2019 17:30
"De teller staat nu op negenhonderd en ik ben optimistisch gestemd dat we medio 2022 op die vierduizend uitkomen", zegt wethouder Maarten Burggraaf (VVD) van Economie. "Het mag ook wel iets minder zijn, als de vaart er maar in blijft."


Dagje uit

Naast de 'lokkertjes' die vrijwel elke gemeente hanteert om bedrijven binnen te halen (goede locaties, snelle hulp en begeleiding), biedt Dordt alle werknemers van een nieuw bedrijf in de stad een dagje uit aan.

"Lang niet alle werknemers wonen in Dordt, dus wij bieden ze de kans om kennis te maken met onze oude binnenstad. Dat ze weten wat de stad te bieden heeft, zoals de musea, winkels en terrassen", legt Burggraaf uit.

Directeur Jeroen Philtjens van het Belgische bouwbedrijf Besix is bewust in Dordrecht neergestreken. "Dordrecht is de mooiste stad van Holland, ligt vlak bij Rotterdam en aan de A16, dus dat is mooi voor onze Belgische contacten."

Zijn bedrijf, dat geopend is op het bedrijvenpark Amstelwijck, zorgt voor tachtig banen in Dordt. Burggraaf is blij: "Ik hou de teller bij op een speciale banenmeter op mijn werkkamer in het Stadskantoor. Zo houden we onszelf scherp."

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

FC Dordrecht meteen succesvol buitenshuis: ‘We hebben meerdere wapens’

De eerste uitwedstrijd van FC Dordrecht leverde meteen de volle buit op, ten koste van MVV: 0-1. De ...

FC Dordrecht maakt het onnodig spannend, maar wint terecht bij MVV

FC Dordrecht heeft ook het eerste uitduel van dit seizoen winnend afgesloten. Op bezoek bij het mati...

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...