gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht scoort slecht voor duurzaam vervoer

Amsterdam, Utrecht en Rotterdam voeren het beste beleid voor duurzaam vervoer, Dordrecht is uitschieter naar beneden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In opdracht van een samenwerkingsverband van o.a. Fietsersbond, Longfonds, Milieudefensie en Rover heeft het bureau CE Delft een benchmark ontwikkeld die weergeeft hoe milieuvriendelijk het vervoersbeleid van 30 gemeenten is. Daarbij komen zaken aan de orde als effect van het verkeer op het milieu, OV en fietspaden. Op het gebied van effecten van het verkeer scoort Dordrecht een magere 5.3 bij een gemiddelde van 6.0 en een 4.8 waar het de gemiddelde verplaatsingswijze betreft. Het blijkt dat Dordrecht erg gericht is op het gebruik van de auto, ten koste van fiets- en wandelvoorzieningen. Ook de relatieve bereikbaarheid van het Openbaar Vervoer blijft achter met een 3.8.

Dordrecht wordt aangeraden om een Sustainable Urban Mobility Plan (SUMP) op te stellen naar Europese standaarden. Daarbij zou in Drechtstedenverband kunnen worden samengewerkt.

Lees ook

azc dordrecht

Bezoekers welkom tijdens open dag azc

Zaterdag openen verschillende asielzoekerscentra in de streek hun deuren voor bezoekers. De azc’s die afgelopen jaar zijn geopend in Dordrecht en Giessenburg doen ook voor het eerst mee.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

school zwijndrecht

School stuurt brief naar ouders over mishandelingen: ‘Ga thuis het gesprek aan’

Middelbare school De Sprong in Zwijndrecht heeft in een brief ouders opgeroepen om met hun kinderen te spreken over het geweld en de mishandelingen die daar spelen. “We horen steeds meer dat jongeren worden gefilmd terwijl ze gepest, mishandeld, vernederd en onder druk gezet worden”, schrijft de schoolleiding. De school moet volgens de briefschrijvers een “veilige omgeving” zijn.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.