gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht scoort slecht voor duurzaam vervoer

Amsterdam, Utrecht en Rotterdam voeren het beste beleid voor duurzaam vervoer, Dordrecht is uitschieter naar beneden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In opdracht van een samenwerkingsverband van o.a. Fietsersbond, Longfonds, Milieudefensie en Rover heeft het bureau CE Delft een benchmark ontwikkeld die weergeeft hoe milieuvriendelijk het vervoersbeleid van 30 gemeenten is. Daarbij komen zaken aan de orde als effect van het verkeer op het milieu, OV en fietspaden. Op het gebied van effecten van het verkeer scoort Dordrecht een magere 5.3 bij een gemiddelde van 6.0 en een 4.8 waar het de gemiddelde verplaatsingswijze betreft. Het blijkt dat Dordrecht erg gericht is op het gebruik van de auto, ten koste van fiets- en wandelvoorzieningen. Ook de relatieve bereikbaarheid van het Openbaar Vervoer blijft achter met een 3.8.

Dordrecht wordt aangeraden om een Sustainable Urban Mobility Plan (SUMP) op te stellen naar Europese standaarden. Daarbij zou in Drechtstedenverband kunnen worden samengewerkt.

Lees ook

opma romy kersten

Ad spreekt Romy Kersten: hoe vergaat het deze jonge ‘godfluencer’?

In een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik in gesprek met Romy Kersten. Niet-gelovig opgevoed, toch heeft de Dordtse op latere leeftijd gekozen voor de weg van de Heer. En inmiddels verspreidt ze het woord van God aan honderdduizenden volgers op internet.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.