gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht scoort slecht voor duurzaam vervoer

Amsterdam, Utrecht en Rotterdam voeren het beste beleid voor duurzaam vervoer, Dordrecht is uitschieter naar beneden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In opdracht van een samenwerkingsverband van o.a. Fietsersbond, Longfonds, Milieudefensie en Rover heeft het bureau CE Delft een benchmark ontwikkeld die weergeeft hoe milieuvriendelijk het vervoersbeleid van 30 gemeenten is. Daarbij komen zaken aan de orde als effect van het verkeer op het milieu, OV en fietspaden. Op het gebied van effecten van het verkeer scoort Dordrecht een magere 5.3 bij een gemiddelde van 6.0 en een 4.8 waar het de gemiddelde verplaatsingswijze betreft. Het blijkt dat Dordrecht erg gericht is op het gebruik van de auto, ten koste van fiets- en wandelvoorzieningen. Ook de relatieve bereikbaarheid van het Openbaar Vervoer blijft achter met een 3.8.

Dordrecht wordt aangeraden om een Sustainable Urban Mobility Plan (SUMP) op te stellen naar Europese standaarden. Daarbij zou in Drechtstedenverband kunnen worden samengewerkt.

Lees ook

OPMA fatbikes

Op Pad Met Ad op TV Dordrecht: Hoe denkt Dordrecht over een fatbikeverbod?

Hoe denkt de Dordtenaar over een fatbikeverbod? In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad spreekt presentator Ad van den Herik de bezoekers van de markt in de Dordtse binnenstad over dit onderwerp. "De fatbike moet worden afgepakt."

bewoners in de kou

Flatbewoners al maanden in de kou: 'Het is onmenselijk'

Bewoners van een flatgebouw op de Staart in Dordrecht zitten al maanden in de kou. Alle veertig appartementen zijn aangesloten op een blokverwarming, maar die is al sinds februari kapot. “Dit houden we niet uit”, zegt Irene, een van de bewoners.

tv47kenya

Sliedrechter benoemd tot minister in omstreden parallelle regering Sudan

Een man uit Nederland is begin mei benoemd tot minister van Justitie in een omstreden regering van de Rapid Support Forces (RSF) in Sudan. Dat blijkt uit onderzoek van de NOS. Bronnen melden aan Rijnmond dat het gaat om een man uit Sliedrecht.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

zwijndrechtsebrug

Zwijndrechtsebrug avond en nacht dicht

De Zwijndrechtsebrug is komende maandagavond en -nacht afgesloten. Rijkswaterstaat voert testwerkzaamheden uit aan het beweegbare deel van de brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.