gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht scoort slecht voor duurzaam vervoer

Amsterdam, Utrecht en Rotterdam voeren het beste beleid voor duurzaam vervoer, Dordrecht is uitschieter naar beneden.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
In opdracht van een samenwerkingsverband van o.a. Fietsersbond, Longfonds, Milieudefensie en Rover heeft het bureau CE Delft een benchmark ontwikkeld die weergeeft hoe milieuvriendelijk het vervoersbeleid van 30 gemeenten is. Daarbij komen zaken aan de orde als effect van het verkeer op het milieu, OV en fietspaden. Op het gebied van effecten van het verkeer scoort Dordrecht een magere 5.3 bij een gemiddelde van 6.0 en een 4.8 waar het de gemiddelde verplaatsingswijze betreft. Het blijkt dat Dordrecht erg gericht is op het gebruik van de auto, ten koste van fiets- en wandelvoorzieningen. Ook de relatieve bereikbaarheid van het Openbaar Vervoer blijft achter met een 3.8.

Dordrecht wordt aangeraden om een Sustainable Urban Mobility Plan (SUMP) op te stellen naar Europese standaarden. Daarbij zou in Drechtstedenverband kunnen worden samengewerkt.

Lees ook

fotooooooo

Gaan deze supermarkten eerder open op zondag? ‘Wens van klanten verandert’

Twintig Dordtse supermarktuitbaters willen eerder open op zondag. Nu mogen de deuren om 12.00 uur open, ondernemers vragen de gemeenteraad in een brief daar 10.00 uur van te maken.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

Raatsie en Venema

Raatsie en Venema voorlopig aan de kant door blessures

FC Dordrecht-spelers Calvin Raatsie en Nick Venema komen voorlopig niet in actie. Beiden hebben een blessure opgelopen.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.