gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht speelt een rol in 'In Holland staat een kerk'

Dordrecht is te zien in de eenmalige televisiespecial ‘In Holland staat een kerk’, die vanavond ter gelegenheid van 500 jaar Reformatie wordt uitgezonden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Schrijver Tommy Wieringa bracht samen met Andries Knevel een bezoek aan de Grote Kerk. Daar las hij vanuit de preekstoel voor uit de Statenbijbel.


Dordrecht heeft een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van de protestantse geloofsbelijdenis. Tijdens de Synode van Dordrecht (1618-1619) probeerde men een eind te maken aan de controverse tussen remonstranten en contra-remonstranten. Het geschil tussen de twee groepen dreigde destijds de maatschappij te verdelen.

De Synode veroordeelde de geloofsleer van de remonstranten als ketterij en verplichtte de Remonstrantse predikanten om de zogenaamde Acte van Cessatie te ondertekenen. Zij werden zo gedwongen om van het domineeschap af te zien. Toen de predikanten weigerden, werden zij opgedragen de Republiek te verlaten.

De Statenbijbel gold eeuwenlang als de standaardvertaling van de bijbel en had zodoende een aanhoudende uitwerking op het Standaard Nederlands.

Het televisieprogramma begint direct na het journaal van 20.00 uur en wordt uitgezonden door de EO.

Lees ook

A16-RWS131023SS001 - WNZ Frank vd Zwan_tcm26-344983

A16 bij Ridderkerk dit weekend afgesloten

De A16 bij Ridderkerk gaat dit weekend dicht vanwege groot onderhoud. Vanaf vrijdagavond 7 augustus 20.00 uur tot maandagochtend 10 augustus 05.00 uur is de snelweg afgesloten tussen knooppunt Ridderkerk en knooppunt Terbregseplein.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon: ‘Toerisme geëxplodeerd’

Vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon laat met zijn TukTuk toeristen op een unieke manier kennismaken met Dordrecht. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren. Zo’n tour duurt ongeveer een uur en gaat langs alle bezienswaardigheden van de binnenstad, vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.