gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht speelt een rol in 'In Holland staat een kerk'

Dordrecht is te zien in de eenmalige televisiespecial ‘In Holland staat een kerk’, die vanavond ter gelegenheid van 500 jaar Reformatie wordt uitgezonden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Schrijver Tommy Wieringa bracht samen met Andries Knevel een bezoek aan de Grote Kerk. Daar las hij vanuit de preekstoel voor uit de Statenbijbel.


Dordrecht heeft een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van de protestantse geloofsbelijdenis. Tijdens de Synode van Dordrecht (1618-1619) probeerde men een eind te maken aan de controverse tussen remonstranten en contra-remonstranten. Het geschil tussen de twee groepen dreigde destijds de maatschappij te verdelen.

De Synode veroordeelde de geloofsleer van de remonstranten als ketterij en verplichtte de Remonstrantse predikanten om de zogenaamde Acte van Cessatie te ondertekenen. Zij werden zo gedwongen om van het domineeschap af te zien. Toen de predikanten weigerden, werden zij opgedragen de Republiek te verlaten.

De Statenbijbel gold eeuwenlang als de standaardvertaling van de bijbel en had zodoende een aanhoudende uitwerking op het Standaard Nederlands.

Het televisieprogramma begint direct na het journaal van 20.00 uur en wordt uitgezonden door de EO.

Lees ook

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

Ben-Corino-1-696x391

Tanja de Jonge is hoofdgast in Studio De Witt

Een gloednieuwe uitzending van Studio De Witt staat zaterdag 27 juni op het programma en is te beluisteren op Drechtstad FM tussen 10.00 en 13.00 uur.

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

hitte school

hitte

Code rood vanaf middernacht vanwege de hitte, scholen blijven dicht

Na twee dagen code oranje, geldt vanaf vrijdag code rood in onze provincie. Het is voor het eerst dat dit hoogste waarschuwingsniveau voor gevaarlijk weer in Nederland wordt afgegeven vanwege hitte. Dat heeft gevolgen: zo hebben enkele scholen de lesdag geschrapt en worden hier en daar evenementen afgelast.

fotovoorweb

Plan voor 720 huizen op deze plek de prullenbak in? ‘Enorm dilemma’

De kans is groot dat een plan voor 720 huizen in Dordrecht door de shredder kan. Het gemeentebestuur wil nieuwbouw van het Albert Schweitzer ziekenhuis namelijk voorrang geven, politieke weerstand is er maar deels. “We hebben er heel wat slapeloze nachten over gehad.”