gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht speelt een rol in 'In Holland staat een kerk'

Dordrecht is te zien in de eenmalige televisiespecial ‘In Holland staat een kerk’, die vanavond ter gelegenheid van 500 jaar Reformatie wordt uitgezonden.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Schrijver Tommy Wieringa bracht samen met Andries Knevel een bezoek aan de Grote Kerk. Daar las hij vanuit de preekstoel voor uit de Statenbijbel.


Dordrecht heeft een belangrijke rol gespeeld in de ontwikkeling van de protestantse geloofsbelijdenis. Tijdens de Synode van Dordrecht (1618-1619) probeerde men een eind te maken aan de controverse tussen remonstranten en contra-remonstranten. Het geschil tussen de twee groepen dreigde destijds de maatschappij te verdelen.

De Synode veroordeelde de geloofsleer van de remonstranten als ketterij en verplichtte de Remonstrantse predikanten om de zogenaamde Acte van Cessatie te ondertekenen. Zij werden zo gedwongen om van het domineeschap af te zien. Toen de predikanten weigerden, werden zij opgedragen de Republiek te verlaten.

De Statenbijbel gold eeuwenlang als de standaardvertaling van de bijbel en had zodoende een aanhoudende uitwerking op het Standaard Nederlands.

Het televisieprogramma begint direct na het journaal van 20.00 uur en wordt uitgezonden door de EO.

Lees ook

IMG_7814 (1)

Terugblik Dordt in Stoom zondag op TV Dordrecht

Met een bijna een uur durende aflevering blikt deze streekomroep terug op Dordt in Stoom van vorig weekend. Daarin neemt presentator Ad van den Herik de kijker mee langs de stoomboten, stroomtrein en historische machines in Dordrecht.

techniekfestival2

Techniekfestival lijkt vruchten af te werpen: meer jongeren kiezen voor opleiding in techniek

Terwijl het totale aantal leerlingen in Nederland afneemt, groeit de belangstelling voor technische opleidingen. Volgens de organisatie van het techniekfestival op het leerpark in Dordrecht laat dat zien dat het loont om kinderen al op jonge leeftijd kennis te laten maken met techniek.

parkies

Voorlopig einde aan gratis festival Parkies: 'Dat doet wel zeer'

Het gratis maandagavondfestival Parkies keert deze zomer niet terug in Dordrecht. De organisator bevestigt aan Omroep Brabant dat de financiële risico's van de zomerconcerten in het Wantijpark te groot geworden zijn door fors gestegen kosten en lagere subsidies van gemeenten. Ook de edities in Breda en Bergen op Zoom zijn geschrapt.

Bouwkeet Papendrechtseburg

In dit bouwdorp wordt werk aan Papendrechtsebrug nauwkeurig voorbereid

Waar de officiële renovatie van de Papendrechtsebrug in juli begint, daar zijn de voorbereidingen al in volle gang. In een verrezen bouwdorp rondom de brug wordt al keihard gewerkt aan planning en organisatie en voorbereidende werkzaamheden voor de renovatie. Maar wie werken daar?

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.