gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht staat opnieuw op de kaart

Na vijf jaar is er een nieuwe wegenkaart van Dordrecht uitgebracht. Uitgevers zagen er geen brood meer in. De vorige is al twee jaar overal uitverkocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het is de VVV gelukt om een uitgever zover te krijgen om een spiksplinternieuwe wegenkaart uit te brengen. Op papier. We hebben het over zo'n ouderwetse die je op kan vouwen. "Er is zeker nog vraag naar dit soort kaarten. Mensen vinden het toch prettig om iets in de handen te hebben. Toeristen vragen er regelmatig om", zegt Erik Zindel. Hij is directeur van VVV Zuid Holland Zuid.

De kaart bevat de meest recente wegen. Zelfs de Prins Clausbrug, tussen Stadswerven en de binnenstad, staat al aangegeven. De brug ligt er in werkelijkheid nog niet. De kaart bestrijkt wel een groter gebied. Zo staan bijvoorbeeld ook Alblasserdam, Papendrecht en Sliedrecht er op. Het maakt de kaart interessanter voor een groter publiek. "En alle fietsknooppunten staan er op", zegt Zindel.

De kaart is voorzien van een gedetailleerdere binnenstadsplattegrond en vooralsnog alleen te koop bij het de VVV in Intree aan de Spuiboulevard. Binnenkort zal de kaart ook in andere winkels worden verkocht.

Lees ook

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

mishandelingconducteur

Verdachte mishandeling treinconducteur nog niet gepakt, politie toont herkenbare beelden

De politie heeft nog geen tips binnengekregen over de verdachte die begin november een treinconducteur heeft mishandeld bij station Sliedrecht. Daarom zijn maandagmiddag herkenbare beelden van de man naar buiten gebracht, zo laat een woordvoerder weten aan deze streekomroep.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

baanhoekbrugverkeerspolitie

Politie haalt man van levensgevaarlijke plek op spoorbrug: 'hij wilde muziek luisteren'

De politie heeft zondag een melding gekregen over een man met vreemd gedrag op de Baanhoekbrug tussen Sliedrecht en Dordrecht. Hoewel de man niet op de brug mocht zijn, bleek hij geen kwade bedoelingen te hebben: hij wilde naar eigen zeggen alleen maar even "tot rust" komen, meldt Rijnmond.