gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht staat opnieuw op de kaart

Na vijf jaar is er een nieuwe wegenkaart van Dordrecht uitgebracht. Uitgevers zagen er geen brood meer in. De vorige is al twee jaar overal uitverkocht.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het is de VVV gelukt om een uitgever zover te krijgen om een spiksplinternieuwe wegenkaart uit te brengen. Op papier. We hebben het over zo'n ouderwetse die je op kan vouwen. "Er is zeker nog vraag naar dit soort kaarten. Mensen vinden het toch prettig om iets in de handen te hebben. Toeristen vragen er regelmatig om", zegt Erik Zindel. Hij is directeur van VVV Zuid Holland Zuid.

De kaart bevat de meest recente wegen. Zelfs de Prins Clausbrug, tussen Stadswerven en de binnenstad, staat al aangegeven. De brug ligt er in werkelijkheid nog niet. De kaart bestrijkt wel een groter gebied. Zo staan bijvoorbeeld ook Alblasserdam, Papendrecht en Sliedrecht er op. Het maakt de kaart interessanter voor een groter publiek. "En alle fietsknooppunten staan er op", zegt Zindel.

De kaart is voorzien van een gedetailleerdere binnenstadsplattegrond en vooralsnog alleen te koop bij het de VVV in Intree aan de Spuiboulevard. Binnenkort zal de kaart ook in andere winkels worden verkocht.

Lees ook

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

OPMA Pieter van Loon

Ad maakt ritje in de TukTuk met ondernemer Pieter van Loon

Presentator Ad van den Herik heeft zijn zomervakantie met een week verlengd en dat geeft ons de gelegenheid om zijn ritje in de TukTuk met vastgoedondernemer en stadsgids Pieter van Loon nog een keer uit te zenden.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.