gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht strijdt met Rotterdam

Dordrecht is één van de finalisten is bij de Verkiezing Beste Binnenstad 2015-2017. Dordrecht zal de strijd om de titel 'Beste Binnenstad 2015-2017’ aangaan met Rotterdam. Eerder was al bekend dat Dordrecht genomineerd was, maar toen waren Leeuwarden, Nijmegen en Utrecht ook nog in de race.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
In het juryrapport staat het volgende vermeld: "Uw stad heeft op diverse binnenstedelijke thema’s een positieve ontwikkeling meegemaakt binnen een periode van twee tot drie jaar. De jury prijst de ontwikkeling die Dordrecht op het gebied van beleving, detailhandel en cultuur in de afgelopen jaren heeft doorgemaakt.

Bovendien kan niet voorbij worden gegaan aan de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van cultuur zoals het 'Energiehuis’ en 'Villa Augustus’. Daarnaast zet de stad zich op het gebied van detailhandel in voor ketens en voor lokale ondernemers. De jury is van mening dat de stad zich breed profileert en durft te experimenteren."De jury zal begin oktober een bezoek aan Dordrecht brengen. Op deze dag krijgt Dordrecht de gelegenheid om de binnenstad en de meeste markante ontwikkelingen te tonen aan de jury.

Op basis van de motivatie én het bezoek kiest de jury de winnaar van de Verkiezing Beste Binnenstad 2015 - 2017. De winnaar worden 18 november tijdens een feestelijke bijeenkomst in Den Haag bekend gemaakt.De verkiezing vindt iedere twee jaar plaats.

Foto: Fokko van der Straaten 

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

h90foto

Defensie-helikopter maakt spectaculaire duik vlak boven rivier, dit is waarom

Het is geen alledaags gezicht: een helikopter die boven het Drierivierenpunt een duik richting het water inzet. De actie wordt vastgelegd vanuit Dordrecht en online verschijnen de nodige filmpjes, maar wat zien we nu eigenlijk?

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

webfotooooo

Stroomstoring zorgt voor dag vol vertraging: 'Spannend of we onze vlucht nog halen'

Reizigers tussen Dordrecht en Rotterdam kwamen deze maandag voor een nare verrassing te staan. Door een stroomstoring is er de hele dag geen treinverkeer mogelijk op dit traject. Dat leidt voor sommige reizigers tot problemen. "Het is heel spannend of we überhaupt onze vlucht nog wel gaan halen."

THUMB WEBSITE 2

Cultuurcentrum kent complete metamorfose: ‘Ruimte voor honderd bezoekers extra’

Cultuurcentrum Cascade in Hendrik-Ido-Ambacht is na een jaar gesloten te zijn geweest weer open. Door een grootschalige verbouwing en vernieuwing van het pand moest het samen met de bibliotheek een jaar lang wijken naar een tijdelijk onderkomen. De eerste twee verdiepingen hebben een behoorlijke metamorfose ondergaan.