gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht strijdt met Rotterdam

Dordrecht is één van de finalisten is bij de Verkiezing Beste Binnenstad 2015-2017. Dordrecht zal de strijd om de titel 'Beste Binnenstad 2015-2017’ aangaan met Rotterdam. Eerder was al bekend dat Dordrecht genomineerd was, maar toen waren Leeuwarden, Nijmegen en Utrecht ook nog in de race.

Rob van der Woude |  | Aangepast op
In het juryrapport staat het volgende vermeld: "Uw stad heeft op diverse binnenstedelijke thema’s een positieve ontwikkeling meegemaakt binnen een periode van twee tot drie jaar. De jury prijst de ontwikkeling die Dordrecht op het gebied van beleving, detailhandel en cultuur in de afgelopen jaren heeft doorgemaakt.

Bovendien kan niet voorbij worden gegaan aan de nieuwe ontwikkelingen op het gebied van cultuur zoals het 'Energiehuis’ en 'Villa Augustus’. Daarnaast zet de stad zich op het gebied van detailhandel in voor ketens en voor lokale ondernemers. De jury is van mening dat de stad zich breed profileert en durft te experimenteren."De jury zal begin oktober een bezoek aan Dordrecht brengen. Op deze dag krijgt Dordrecht de gelegenheid om de binnenstad en de meeste markante ontwikkelingen te tonen aan de jury.

Op basis van de motivatie én het bezoek kiest de jury de winnaar van de Verkiezing Beste Binnenstad 2015 - 2017. De winnaar worden 18 november tijdens een feestelijke bijeenkomst in Den Haag bekend gemaakt.De verkiezing vindt iedere twee jaar plaats.

Foto: Fokko van der Straaten 

Lees ook

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

coalitiepapendrecht

PVV niet in nieuw college Papendrecht? 'Politiek niet uit te leggen'

De PVV is uitgespeeld in de coalitievorming in Papendrecht. Dat zegt Nikita de Ruiter, fractievoorzitter van de partij die bij de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen de meeste stemmen kreeg. Volgens De Ruiter wordt de PVV buiten de coalitie gehouden en zijn nu zes andere partijen met elkaar in gesprek om te kijken of zij formatiegesprekken kunnen gaan voeren.