Dordrecht, Netherlands

Dordrecht terug in eredivisie basketbal

Het Dordtse basketbalteam Dutch Windmills komt in het nieuwe seizoen uit in de Dutch Basketball League, de eredivisie van het Nederlandse basketbal.
Gert van der Steen | 3 mei 2018 11:07 | Aangepast op 3 mei 2018 11:07
Vorig jaar bestond die nog uit negen clubs, dit seizoen is Dutch Windmills de tiende deelnemer. Het bestuur van de DBL zegt in een verklaring blij te zijn met hun aanmelding. Het past goed in het streven naar uitbreiding van de League.

Ton Sels nam in 2016 het initiatief om weer een profteam in Dordrecht te formeren. Op 12 september vorig jaar werd de ploeg officiëel gepresenteerd. Er wordt intensief samengewerkt met basketbalclub Rowic. Frisol/Rowic was de laatste Dordtse club die in de jaren 70 en 80 in de eredivisie speelde.

Lees ook

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...

Michel uit Zwijndrecht uitgeroepen tot Sociaal Werker 2025: ‘Mooi dat mijn werk gezien wordt'

Zwijndrechtenaar Michel Weening is verkozen tot Sociaal Werker 2025. Hij is financieel jongerenwerke...

Op Pad Met Ad: Riet Duykers stopt na 14 jaar bij de Buitenwacht, ‘maar ik blijf me inzetten’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik langs bij de Buitenwac...

Grote Kerk schittert op nieuwe Dordtse puzzel: opbrengst naar Voor Sara

Sara Verbrugge (10) overhandigde woensdagavond de eerste Dordtse puzzel ‘Mooi Dordrecht’ aan de burg...

Scooterrijder (17) zwaargewond na botsing, automobilist rijdt door

Een 17-jarige scooterrijder is donderdagavond zwaargewond geraakt bij een ongeluk in Sliedrecht. Een...