gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht tiende cultuurstad van Nederland

180a1326de9d97696abccf23ee250996

Dordrecht is er het afgelopen jaar in veel opzichten op vooruit gegaan. Zo staat het als tiende gerangschikt in de lijst van cultuursteden in de Atlas voor Gemeenten 2018.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Atlas voor Gemeenten is op 30 mei in Leeuwarden gepresenteerd. In deze Atlas worden elk jaar de 50 grootste steden van Nederland in een aantal opzichten met elkaar vergeleken. De vergelijking als cultuurstad komt dit jaar voor het eerst voor in de Atlas. Ook op andere punten is er vooruitgang geboekt. De aantrekkelijkheid als woonstad wordt als 13e gewaardeerd, één plaats beter dan vorig jaar. Een heel prettig is wel dat de rangschikking op sociaal-economisch vlak een flinke verbetering te zien geeft: van plaats 44 naar 37. Terwijl deze index de afgelopen jaren steeds duidelijk achterbleef. De groei van de werkgelegenheid en de stijging van het opleidingsniveau zijn hierbij belangrijke factoren.

Dordrecht is wel één van de weinige gemeenten waarvan het aantal inwoners niet is gegroeid.

Foto: Joop van Houdt

Lees ook

FOTOTHUMB ARTIKEL WEBSITE

Werkzaamheden Papendrechtsebrug op schema, ondanks zomerhitte

De werkzaamheden aan de Papendrechtsebrug lopen vooralsnog allemaal op schema, ondanks een hitteprotocol dat de afgelopen maand op sommige dagen ingelast moest worden. De sloopfase is de komende maand nog in volle gang, daarna kan het opbouwen van de brugkelder beginnen.

protest chemours

Actievoerders klimmen op dak van Chemours

Drie actievoerders van Greenpeace hebben vrijdagochtend kort gedemonstreerd aan de Baanhoekweg in Dordrecht. Ze stonden op het dak van chemiebedrijf Chemours met een vlag in hun handen met daarop de tekst ‘Stop het gif van Chemours’.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

Wantij

Boetes en tientallen waarschuwingen voor te hard varen op het Wantij

Handhavers van de gemeente Dordrecht hebben afgelopen weekend op het Wantij tien mensen op de bon geslingerd en nog eens veertig waarschuwingen uitgedeeld. Het gaat voornamelijk om snelheidsovertredingen op het water.

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.