gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht tiende cultuurstad van Nederland

180a1326de9d97696abccf23ee250996

Dordrecht is er het afgelopen jaar in veel opzichten op vooruit gegaan. Zo staat het als tiende gerangschikt in de lijst van cultuursteden in de Atlas voor Gemeenten 2018.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Atlas voor Gemeenten is op 30 mei in Leeuwarden gepresenteerd. In deze Atlas worden elk jaar de 50 grootste steden van Nederland in een aantal opzichten met elkaar vergeleken. De vergelijking als cultuurstad komt dit jaar voor het eerst voor in de Atlas. Ook op andere punten is er vooruitgang geboekt. De aantrekkelijkheid als woonstad wordt als 13e gewaardeerd, één plaats beter dan vorig jaar. Een heel prettig is wel dat de rangschikking op sociaal-economisch vlak een flinke verbetering te zien geeft: van plaats 44 naar 37. Terwijl deze index de afgelopen jaren steeds duidelijk achterbleef. De groei van de werkgelegenheid en de stijging van het opleidingsniveau zijn hierbij belangrijke factoren.

Dordrecht is wel één van de weinige gemeenten waarvan het aantal inwoners niet is gegroeid.

Foto: Joop van Houdt

Lees ook

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

milou van wijk

Van Wijk en Busch naar WK kortebaanzwemmen

De Dordtse Kim Busch en de in Zwijndrecht geboren Milou van Wijk gaan naar de wereldkampioenschappen kortebaanzwemmen. Tijdens de kwalificatiedagen verzekerden de zwemsters zich van een ticket naar het WK, begin december in de Chinese hoofdstad Peking.