gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht tiende cultuurstad van Nederland

180a1326de9d97696abccf23ee250996

Dordrecht is er het afgelopen jaar in veel opzichten op vooruit gegaan. Zo staat het als tiende gerangschikt in de lijst van cultuursteden in de Atlas voor Gemeenten 2018.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Atlas voor Gemeenten is op 30 mei in Leeuwarden gepresenteerd. In deze Atlas worden elk jaar de 50 grootste steden van Nederland in een aantal opzichten met elkaar vergeleken. De vergelijking als cultuurstad komt dit jaar voor het eerst voor in de Atlas. Ook op andere punten is er vooruitgang geboekt. De aantrekkelijkheid als woonstad wordt als 13e gewaardeerd, één plaats beter dan vorig jaar. Een heel prettig is wel dat de rangschikking op sociaal-economisch vlak een flinke verbetering te zien geeft: van plaats 44 naar 37. Terwijl deze index de afgelopen jaren steeds duidelijk achterbleef. De groei van de werkgelegenheid en de stijging van het opleidingsniveau zijn hierbij belangrijke factoren.

Dordrecht is wel één van de weinige gemeenten waarvan het aantal inwoners niet is gegroeid.

Foto: Joop van Houdt

Lees ook

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

PSX_20260718_100948

Overval op Dordtse juwelier, meerdere vitrines ingeramd

Een juwelier in het Dordtse winkelcentrum Crabbehof is zaterdagochtend overvallen. Daarbij zijn meerdere vitrines ingeslagen, is op foto's te zien.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.