gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht tiende cultuurstad van Nederland

180a1326de9d97696abccf23ee250996

Dordrecht is er het afgelopen jaar in veel opzichten op vooruit gegaan. Zo staat het als tiende gerangschikt in de lijst van cultuursteden in de Atlas voor Gemeenten 2018.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Atlas voor Gemeenten is op 30 mei in Leeuwarden gepresenteerd. In deze Atlas worden elk jaar de 50 grootste steden van Nederland in een aantal opzichten met elkaar vergeleken. De vergelijking als cultuurstad komt dit jaar voor het eerst voor in de Atlas. Ook op andere punten is er vooruitgang geboekt. De aantrekkelijkheid als woonstad wordt als 13e gewaardeerd, één plaats beter dan vorig jaar. Een heel prettig is wel dat de rangschikking op sociaal-economisch vlak een flinke verbetering te zien geeft: van plaats 44 naar 37. Terwijl deze index de afgelopen jaren steeds duidelijk achterbleef. De groei van de werkgelegenheid en de stijging van het opleidingsniveau zijn hierbij belangrijke factoren.

Dordrecht is wel één van de weinige gemeenten waarvan het aantal inwoners niet is gegroeid.

Foto: Joop van Houdt

Lees ook

De Plucheplakkers

Dordtse defensieve zorgen, toch vinden De Plucheplakkers een lichtpuntje

De Plucheplakkers treden in de nieuwste aflevering weer aan in de basisopstelling om het wel en wee van FC Dordrecht te bespreken. Uiteraard staat de (tegen)doelpuntenregen tegen Jong AZ centraal.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.

keesjanmourikprive

Aannemer Mourik rouwt na dood van oud-directeur: 'Het draaide bij hem om mensen'

De voormalig CEO en voorzitter van de raad van bestuur van Mourik uit Groot-Ammers, Kees Jan Mourik, is zondag overleden. Mourik (60) was al enige tijd ziek. "We verliezen met Kees Jan een bijzonder mens. Zijn invloed zal binnen Mourik lang voelbaar blijven", zegt Jan-Paul van den Bosch, die hem eerder dit jaar opvolgde bij het aannemingsbedrijf met ruim 2200 werknemers en een omzet van 780 miljoen euro.

noslift

Kapotte lift bij perron? App biedt uitkomst voor rolstoelgebruikers zoals Nick

Op een treinstation aankomen en ontdekken dat de lift op het perron niet werkt. Voor mensen die goed ter been zijn is dat niet direct een probleem, maar voor rolstoelgebruikers is dat andere koek. Dordtenaar Nick Bootsman kaart dit al jaren aan, maar nu is er eindelijk een oplossing met een nieuwe functionaliteit in de NS-app. “Volhouden kan het verschil maken.”