gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht tiende cultuurstad van Nederland

180a1326de9d97696abccf23ee250996

Dordrecht is er het afgelopen jaar in veel opzichten op vooruit gegaan. Zo staat het als tiende gerangschikt in de lijst van cultuursteden in de Atlas voor Gemeenten 2018.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De Atlas voor Gemeenten is op 30 mei in Leeuwarden gepresenteerd. In deze Atlas worden elk jaar de 50 grootste steden van Nederland in een aantal opzichten met elkaar vergeleken. De vergelijking als cultuurstad komt dit jaar voor het eerst voor in de Atlas. Ook op andere punten is er vooruitgang geboekt. De aantrekkelijkheid als woonstad wordt als 13e gewaardeerd, één plaats beter dan vorig jaar. Een heel prettig is wel dat de rangschikking op sociaal-economisch vlak een flinke verbetering te zien geeft: van plaats 44 naar 37. Terwijl deze index de afgelopen jaren steeds duidelijk achterbleef. De groei van de werkgelegenheid en de stijging van het opleidingsniveau zijn hierbij belangrijke factoren.

Dordrecht is wel één van de weinige gemeenten waarvan het aantal inwoners niet is gegroeid.

Foto: Joop van Houdt

Lees ook

politie op straat na Marokko

Overwinning Marokko leidt tot feest en verkeersopstoppingen, vijf mensen aangehouden

De politie heeft zaterdagavond vijf mensen aangehouden in het centrum van Dordrecht na de wedstrijd van Marokko op het WK Voetbal. De ploeg won, wat in de stad op verschillende plekken werd gevierd. Daarbij ontstonden verkeersontstoppingen en werden meerdere verkeersovertredingen begaan.

controlepap

Gemeente ontdekt woonfraude en arbeidsuitbuiting bij controle

De gemeente Papendrecht heeft tijdens een integrale woningcontrole bijna dertig huizen bezocht. Bij een grote meerderheid bleken de zaken niet op orde te zijn. Zo waren bij meerdere adressen mensen aanwezig die niet op dat adres stonden ingeschreven en werden waarschuwingen uitgedeeld vanwege drugsoverlast.

hitte zwemmen haven

Zo doorstaan inwoners de hitte: een duik, genoeg water en schaduw

Met 35 graden is het hoogtepunt van de temperatuur op woensdag bereikt. Code oranje begon eerder dan aangekondigd en wie deze dagen verkoeling zoekt, kan onder meer in de Grote Kerk van Dordrecht terecht. Maar ook op andere manieren houden streekgenoten het koel.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

rianne fot 1

Poëzie redde het leven van Rianne: 'Ik kon opeens weer vertellen hoe ik mij voelde'

Jarenlang zat Rianne den Ouden (25) in de psychiatrie. Maar terwijl de Zwijndrechtse op het diepste punt zat, weggestopt op een gesloten afdeling, hervond ze haar levenslust in gedichten. “Ik ontdekte per ongeluk de kracht van woorden", vertelt ze nu over haar bundel 'Op een dag vlieg ik weg'.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.