gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht toch echt de oudste stad van Holland

Dordrecht is toch echt de oudste stad van Holland en niet Geertruidenberg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar Geertruidenberg is zonder dat men het daar zelf weet enkele jaren ouder dan tot nu toe aangenomen. Tot voor kort ging men in Geertruidenberg er van uit dat het sinds 1213 een stad is, maar historicus Henk t' Jong heeft na gedegen historisch onderzoek aan weten te tonen dat Geertruidenberg rond 1205 al als stad aangemerkt kan worden. Ze blijft daarmee echter nog steeds minstens vijf jaar jonger dan de uit 1200 daterende stad Dordrecht. Geertruidenberg claimt echter nog steeds de oudste stad van Holland te zijn en daarom heeft RTV Dordrecht besloten door middel van een speciale uitzending daar nu voor eens en altijd een uitspraak over te krijgen. In het najaar zullen de Geertruidense wethouder Bert Van den Kieboom en historicus Henk t' Jong in het Biesbosch museum in Werkendam met elkaar in debat gaan en daar dan tot een eindoordeel zullen komen welke stad nu zich met recht de oudste stad van Holland mag noemen. Deze afspraak is in het Drechtstad FM programma "Studio de Witt" zaterdagochtend gemaakt. Discussie Geertruidenberg versus Dordrecht bij Studio de Witt Zie ook: http://apudthuredrech.nl/

Lees ook

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

peterdenotter

FC Dordrecht bevestigt: Peter den Otter nieuwe keeperstrainer

Peter den Otter is de nieuwe keeperstrainer van FC Dordrecht. De 55-jarige Dordtenaar komt over van Willem II en tekent een contract voor twee jaar.

vlietskadearkel

Twee beoogde azc-locaties vallen af: natuurgebied zorgt voor te veel stikstof

Er komt geen asielzoekerscentrum (azc) in Arkel. Het gemeentebestuur van Molenlanden had twee locaties in het dorp op het oog, maar die zijn afgevallen omdat het stikstofniveau daar te hoog is. Dit komt omdat het Natura 2000-gebied Lingegebied en Diefdijk Zuid in de buurt ligt.

autobrand

Opnieuw een auto in brand bij eetcafé: 'Wanneer houdt dit op?’

Een brandstichter heeft vrijdagnacht opnieuw toegeslagen op de parkeerplaats van het Dordtse eetcafé De Wilhelminaboom. Volgens eigenaresse Monique van Esseveld is deze keer de auto van een klant verwoest door vlammen.