gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht toch echt de oudste stad van Holland

Dordrecht is toch echt de oudste stad van Holland en niet Geertruidenberg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar Geertruidenberg is zonder dat men het daar zelf weet enkele jaren ouder dan tot nu toe aangenomen. Tot voor kort ging men in Geertruidenberg er van uit dat het sinds 1213 een stad is, maar historicus Henk t' Jong heeft na gedegen historisch onderzoek aan weten te tonen dat Geertruidenberg rond 1205 al als stad aangemerkt kan worden. Ze blijft daarmee echter nog steeds minstens vijf jaar jonger dan de uit 1200 daterende stad Dordrecht. Geertruidenberg claimt echter nog steeds de oudste stad van Holland te zijn en daarom heeft RTV Dordrecht besloten door middel van een speciale uitzending daar nu voor eens en altijd een uitspraak over te krijgen. In het najaar zullen de Geertruidense wethouder Bert Van den Kieboom en historicus Henk t' Jong in het Biesbosch museum in Werkendam met elkaar in debat gaan en daar dan tot een eindoordeel zullen komen welke stad nu zich met recht de oudste stad van Holland mag noemen. Deze afspraak is in het Drechtstad FM programma "Studio de Witt" zaterdagochtend gemaakt. Discussie Geertruidenberg versus Dordrecht bij Studio de Witt Zie ook: http://apudthuredrech.nl/

Lees ook

deloodsachterhethuis2020

Negen meter hoge loods tegen tuin van Dordtenaar mag blijven staan

Een grote loods in Dordrecht, die bewoners van de Rijksstraatweg sinds de bouw ervan tot wanhoop drijft, mag blijven staan. Dat heeft de Raad van State besloten. Het hoger beroep van één van de bewoners is daarmee ongegrond verklaard.

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.

yv2026725NKS05139

Bekijk hier een samenvatting van FC Dordrecht – Al Khaleej (2-2)

In het voorlaatste oefenduel voor de competitiestart speelde FC Dordrecht zaterdag gelijk tegen Al Khaleej: 2-2. De Streekomroep was erbij aan de Krommedijk en maakte een samenvatting van het duel, hieronder te bekijken via ons YouTube-kanaal.