gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht toch echt de oudste stad van Holland

Dordrecht is toch echt de oudste stad van Holland en niet Geertruidenberg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar Geertruidenberg is zonder dat men het daar zelf weet enkele jaren ouder dan tot nu toe aangenomen. Tot voor kort ging men in Geertruidenberg er van uit dat het sinds 1213 een stad is, maar historicus Henk t' Jong heeft na gedegen historisch onderzoek aan weten te tonen dat Geertruidenberg rond 1205 al als stad aangemerkt kan worden. Ze blijft daarmee echter nog steeds minstens vijf jaar jonger dan de uit 1200 daterende stad Dordrecht. Geertruidenberg claimt echter nog steeds de oudste stad van Holland te zijn en daarom heeft RTV Dordrecht besloten door middel van een speciale uitzending daar nu voor eens en altijd een uitspraak over te krijgen. In het najaar zullen de Geertruidense wethouder Bert Van den Kieboom en historicus Henk t' Jong in het Biesbosch museum in Werkendam met elkaar in debat gaan en daar dan tot een eindoordeel zullen komen welke stad nu zich met recht de oudste stad van Holland mag noemen. Deze afspraak is in het Drechtstad FM programma "Studio de Witt" zaterdagochtend gemaakt. Discussie Geertruidenberg versus Dordrecht bij Studio de Witt Zie ook: http://apudthuredrech.nl/

Lees ook

coalitiepapendrecht

Beoogd gemeentebestuur met PVV is voor start al meerderheid kwijt: 'Ben er ziek van'

Verwarring en frustratie in de Papendrechtse politiek: een dag voordat het nieuwe college van PVV, VVD en Onafhankelijk Papendrecht (OP) zou worden geïnstalleerd, heeft het geen meerderheid meer in de raad. OP-fractielid Hendrika Hoekstra heeft zich afgesplitst van haar partij en gaat als zelfstandig raadslid verder. De geplande benoeming van de nieuwe wethouders gaat dan ook niet door.

businknijhofflaan

Moeder met twee jonge kinderen gewond na aanrijding

Een moeder met twee jonge kinderen op de fiets is donderdagochtend aangereden door een auto in Dordrecht. De aanrijding gebeurde op de Nijhofflaan.

xiefei__123-marry-2507289

Trouwen wordt steeds duurder, kijk hier wat het in onze streek kost

Voor velen is het een dag om over te dromen. De trouwdag. De kosten van een bruiloft houden je daartegen wellicht ’s nachts wél wakker. Deze verschillen per gemeente, en niet zo een beetje ook. Zo kan je, doordeweeks, in sommige gemeenten voor een paar honderd euro al het ja-woord geven en in anderen zit je boven de 1000 euro. Gelukkig lopen de kosten in onze streek niet zo hoog op.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

2fa60d8_w1272_dronefotoafvalbrengs

Let op: dit afvalbrengstation is vanaf komende maand alleen nog beschikbaar met afvalpas

Zonder afvalpas zal de slagboom op het HVC-afvalbrengstation aan de Willem Dreeslaan in Papendrecht vanaf maandag 13 juli gesloten blijven. Met de invoering van deze pascontrole helpt het de gemeente de kosten van afvalinzameling in de hand houden.

raadpapendrecht

Papendrechtse formatie terug bij af; raad zoekt twee informateurs

De gemeenteraad van Papendrecht moet opnieuw beginnen met de vorming van een nieuw college. Een ruime meerderheid besloot maandagavond om twee nieuwe informateurs aan te stellen, nadat de eerste formatie op het laatste moment volledig mislukte. Daarmee is de Papendrechtse politiek weer terug bij af.