gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht toch echt de oudste stad van Holland

Dordrecht is toch echt de oudste stad van Holland en niet Geertruidenberg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar Geertruidenberg is zonder dat men het daar zelf weet enkele jaren ouder dan tot nu toe aangenomen. Tot voor kort ging men in Geertruidenberg er van uit dat het sinds 1213 een stad is, maar historicus Henk t' Jong heeft na gedegen historisch onderzoek aan weten te tonen dat Geertruidenberg rond 1205 al als stad aangemerkt kan worden. Ze blijft daarmee echter nog steeds minstens vijf jaar jonger dan de uit 1200 daterende stad Dordrecht. Geertruidenberg claimt echter nog steeds de oudste stad van Holland te zijn en daarom heeft RTV Dordrecht besloten door middel van een speciale uitzending daar nu voor eens en altijd een uitspraak over te krijgen. In het najaar zullen de Geertruidense wethouder Bert Van den Kieboom en historicus Henk t' Jong in het Biesbosch museum in Werkendam met elkaar in debat gaan en daar dan tot een eindoordeel zullen komen welke stad nu zich met recht de oudste stad van Holland mag noemen. Deze afspraak is in het Drechtstad FM programma "Studio de Witt" zaterdagochtend gemaakt. Discussie Geertruidenberg versus Dordrecht bij Studio de Witt Zie ook: http://apudthuredrech.nl/

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_32_25.Still001.png

Hoge nood in de natuur? Deze speciale wc biedt uitkomst

In de gemeente Molenlanden is onlangs het eerste natuurtoilet van onze streek geopend. Het gaat om een zogeheten droogtoilet, dat zonder water, stroom of riool werkt en volledig zelfvoorzienend is.

wijngaardsesteeg.png

Huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten

De burgemeester van Molenlanden, Theo Segers, heeft een huis in Wijngaarden voor drie maanden gesloten. In het huis zijn goederen aangetroffen "die wijzen op voorbereidingshandelingen voor de productie en/of de handel in verdovende middelen", aldus de gemeente.

pexelsdrugscocaine.png

OM wil verdachte van handel 'stroom aan blokken cocaïne' negen jaar de cel in

Het Openbaar Ministerie (OM) heeft negen jaar cel geëist tegen een 44-jarige man uit Papendrecht in een zaak rondom internationale drugstransporten. Het OM wil ook dat hij 174.845 euro aan criminele verdiensten terugbetaalt.

artikel Cor Hamels marathon.jpg

100 marathons in 25 jaar, Cor (60) rent ze allemaal uit: ‘Dit maakt mij echt trots’

Voor Cor Hamels uit Hendrik-Ido-Ambacht was de marathon in Rotterdam van afgelopen weekend extra speciaal. De 60-jarige Ambachter liep namelijk zijn honderdste marathon. Na drie uur, 23 minuten en 35 seconden kwam hij over de finish. “Het was echt geweldig!”

kinderopvangASMedia.jpg

Kind belandt in sloot in Ottoland

Een kind is maandagochtend in een sloot beland aan de A in Ottoland. Hulpdiensten werden even na 11.30 uur massaal opgeroepen.

politiesieraden.png

Sieraden gestolen: politie zoekt eigenaren

De politie is op zoek naar de eigenaren van diverse sieraden, die in de huizen van drie verdachten van babbeltrucs zijn aangetroffen. De mannen werden eerder aangehouden na de oplichting van een 82-jarige vrouw uit Papendrecht, maar de gevonden sieraden zijn niet van de Papendrechtse vrouw.