gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht toch echt de oudste stad van Holland

Dordrecht is toch echt de oudste stad van Holland en niet Geertruidenberg.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Maar Geertruidenberg is zonder dat men het daar zelf weet enkele jaren ouder dan tot nu toe aangenomen. Tot voor kort ging men in Geertruidenberg er van uit dat het sinds 1213 een stad is, maar historicus Henk t' Jong heeft na gedegen historisch onderzoek aan weten te tonen dat Geertruidenberg rond 1205 al als stad aangemerkt kan worden. Ze blijft daarmee echter nog steeds minstens vijf jaar jonger dan de uit 1200 daterende stad Dordrecht. Geertruidenberg claimt echter nog steeds de oudste stad van Holland te zijn en daarom heeft RTV Dordrecht besloten door middel van een speciale uitzending daar nu voor eens en altijd een uitspraak over te krijgen. In het najaar zullen de Geertruidense wethouder Bert Van den Kieboom en historicus Henk t' Jong in het Biesbosch museum in Werkendam met elkaar in debat gaan en daar dan tot een eindoordeel zullen komen welke stad nu zich met recht de oudste stad van Holland mag noemen. Deze afspraak is in het Drechtstad FM programma "Studio de Witt" zaterdagochtend gemaakt. Discussie Geertruidenberg versus Dordrecht bij Studio de Witt Zie ook: http://apudthuredrech.nl/

Lees ook

sophiapolder

Van natuurgebied naar concertlocatie: Sophiapolder beleeft bijzondere muziekavond

Een concert op een historische pont, midden in de natuur bij de Sophiapolder in Hendrik-Ido-Ambacht. Dat kunnen bezoekers deze vrijdag en zaterdag voor het eerst beleven tijdens het allereerste Concert op Natuureiland Sophiapolder. Wat maakt deze bijzondere concertavond anders dan een regulier optreden?

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

janheijkoopgemeente

Jan Heijkoop voor drie weken waarnemend burgemeester Papendrecht

Wouter Kolff, commissaris van de Koning in Zuid-Holland, heeft een waarnemend burgemeester aangesteld voor Papendrecht. Wanneer burgemeester Margreet van Driel van 21 juli tot 10 augustus op vakantie is, neemt oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Jan Heijkoop de honneurs waar.

IMG_8054 (1) (1)

Ron vond unieke oude beelden van de Papendrechtsebrug: ‘Gekocht voor 50 cent’

Unieke beelden uit 1967 van de Papendrechtsebrug. Die heeft collectiebeheerder Ron de Bruijn van het Regionaal Archief op de rommelmarkt gevonden begin jaren 2000. "Ik dacht die is van mij, hop meenemen", zegt Ron nu. Duur waren de beelden niet, Ron hoefde slechts vijftig guldencent te betalen.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

Gedenkbord

Gedenkplek voor Joop: ‘Deze waardering doet hem recht’

Er klinkt een luid applaus van familieleden, actievoerders en raadsleden als het gedenkbordje voor Joop Keesmaat aan de Baanhoek in Sliedrecht wordt onthuld. Een mooie, maar ook emotionele middag voor vriend en compagnon Kees van der Hel. Samen met Joop streed Kees jarenlang tegen de PFAS-uitstoot van Chemours. “Ik kan het nog steeds niet verkroppen dat zo’n prachtvent op veel te jonge leeftijd is weggenomen.”