gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht trekt 150 miljoen uit voor duurzame schoolgebouwen

2126260cbbdc259afa27b318bff79aea

Dordrecht investeert de komende zes jaar fors in schoolgebouwen in het voortgezet onderwijs. Voor vier gebouwen zijn plannen voor vervangende nieuwbouw: de gebouwen aan het Halmaheiraplein en de Koningsstraat van het Insula College en de gebouwen aan de Overkampweg en de Kapteynweg van het Stedelijk Dalton College. Het is de ambitie dat de nieuwe schoolgebouwen allemaal klimaatneutraal zijn.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
"Dordrecht is een aantrekkelijke onderwijsstad met een gevarieerd aanbod aan scholen”, licht wethouder Tanja de Jonge toe. “Om ervoor te zorgen dat dit zo blijft, is het noodzakelijk om te investeren in het bouwen en onderhouden van schoolgebouwen. De plannen en bijbehorende investeringen die we de komende jaren voor ogen hebben, gaan daar een bijdrage aan leveren. Enerzijds maken we plannen voor vier nieuw te bouwen scholen, waarbij we de ambitie hebben om energieneutraal te gaan bouwen. Voor de scholen die nog niet in aanmerking komen voor nieuwbouw gaan we gezamenlijk aan de slag met duurzaamheidsmaatregelen.”

De nieuwbouwplannen zijn onderdeel van het Integraal Huisvestingsplan (IHP) voor het voortgezet onderwijs. Naast plannen voor nieuwbouw wordt in het huisvestingsplan ook nagedacht over het verduurzamen van bestaande schoolgebouwen. In totaal gaat het om een investering van €151 miljoen in 16 jaar.

De Dordtse schoolbestuurders zijn blij met het nieuwe Integraal Huisvestingsplan waaraan zo’n twee jaar is gewerkt. Bestuurder Rob Bijeman van de scholen van het Stedelijk Dalton Lyceum: “Dit is een belangrijke stap voor de stad en voor het onderwijs. Alle jongeren in Dordrecht verdienen goed en eigentijds onderwijs. Daar horen goede en prettige gebouwen bij, en die gaan er nu komen! Door nieuwbouw én verduurzaming." Zijn collega Dirk van der Bijl, bestuurder van H3o, vult aan: “Het is mooi dat de gemeente dit plan heeft vastgesteld. We gaan er nu met elkaar voor zorgen dat het een succes wordt!”

Nieuwbouw en verduurzaming
In de periode 2025-2030 staan vier nieuwbouwprojecten gepland, waarmee vierduizend leerlingen in het voortgezet onderwijs nieuwe huisvesting krijgen. Deze projecten zijn noodzakelijk omdat de huidige gebouwen sterk verouderd zijn en daardoor niet meer aansluiten bij de wensen van dagelijks onderwijs, laat de gemeente weten. Met het uitwerken van de projecten voor de nieuwbouw wordt zo snel mogelijk gestart.

Verduurzaming
Naast plannen voor nieuwbouw wordt in het huisvestingsplan ook nagedacht over het verduurzamen van bestaande schoolgebouwen. Bij de uitvoering van dit onderdeel, start een project met de Duurzaamheidsfabriek, het netwerk van innovatieve bedrijven, specialisten en kennisinstituten. “Het is een uitgelezen kans, om de mogelijkheden van de duurzaamheidsfabriek verder inpasbaar te maken in het onderwijs”, laat de wethouder weten.

Lees meer over:

Lees ook

webfoto drechtstadloop

Drechtstadloop 2026: records, winnende Belgen en pindakaas na de finish

Snelle zuiderburen, veel aanmoedigingen en een vol deelnemersveld. Het was zondag ideaal weer voor de Drechtstadloop en dus sneuvelden allerlei (persoonlijke) records, zo ook bij verschillende lopers uit de regio. “Lekker op het fietsje hiernaartoe.”

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.

ongeluka16asmedia

Dode bij ongeluk A16 is vrouw (73) uit Dordrecht, man (80) zwaargewond in ziekenhuis

De vrouw die maandag om het leven kwam bij het ongeluk op de A16 bij Hendrik-Ido Ambacht is een 73-jarige vrouw uit Dordrecht. Dat meldt de politie aan Rijnmond. Een 80-jarige man, ook uit Dordrecht ligt zwaargewond in het ziekenhuis.

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.