gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht verder met oude coalitie

Dordrecht gaat verder met dezelfde coalitie als voor de verkieizngen. Maar de partijen willen wel meer samenwerken met andere partijen. Dat heeft informateur Peter van der Velden vanmiddag de gemeenteraad laten weten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Beter voor Dordt, VVD, CDA en ChristenUnie/SGP is volgens informateur Van der Velden de meest realistische en stabiele combinatie. De informateur komt tot die conclusie na gesprekken met vertegenwoordigers van alle fracties uit de raad.

Verscheidene partijen hebben gevraagd om seniorenpartij VSP een bijzondere rol te geven. de expertise en ideeën over ouderenbeleid van deze partij moeten worden opgenomen in het coalitie-akkoord, vindt ook de informateur. De VSP pleit onder meer voor een wethouder Ouderenzorg.

Meerder fracties willen de hulp van een externe formateur om het coalitieprogramma vorm te geven. Informateur Van der velden is het daar mee eens.

Lees ook

foto geboorteboom

Geboorteboompje als groen alternatief voor vertrouwde knuffel Ertje

Ouders in Papendrecht die aangifte doen van de geboorte van hun kindje hebben vanaf deze maand iets te kiezen. Naast de vertrouwde knuffel Ertje kunnen zij ook een geboorteboompje mee naar huis nemen. Het boompje is bedoeld als duurzaam aandenken aan de geboorte en moet tegelijkertijd bijdragen aan een groener dorp.

afgesloten de Munt 01

Herstel onderdoorgang de Munt laat op zich wachten: eerst tijdelijke maatregelen

Het herstel van de scheuren in de onderdoorgang bij de Munt laat nog even op zich wachten. Volgens de omgevingsdienst moeten eerst tijdelijke maatregelen worden genomen. “Op dit moment ligt de focus op de veiligheid.”

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

Baggeren

Vaker baggeren voor schoner en gezonder water

Waterschap Hollandse Delta gaat vanaf juni 2027 vaker baggeren in stedelijke gebieden. Dit moet zorgen voor een betere waterkwaliteit en een betere doorstroming van het water in de stad.

halloweenfeest verstoord website

Halloweenfeest verstoord door vuurwerkgooiers: politie grijpt in

Tijdens een halloweenfeest in de wijk Oostpolder in Papendrecht is zaterdag illegaal vuurwerk afgestoken door groepen jongeren. De politie moest ter plaatse komen om de rust terug te brengen. De jongeren renden naar een andere straat, waar de politie met wapenstokken moest optreden.

politie 01

Jongeren uit Zwijndrecht opgepakt na onrust in Den Haag

De politie heeft afgelopen weekend jongeren uit onder meer Zwijndrecht opgepakt in het centrum van Den Haag. De politie was daar zaterdag in groten getale aanwezig vanwege een oproep om winkels in de binnenstad te plunderen. Uiteindelijk zijn 34 mensen aangehouden.