gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht verrast door bericht over Chemours

De gemeente Dordrecht is verrast door de melding van minister Schultz van milieu, dat Chemours illegaal GenX loost op de rivier. Het bedrijf ontkent dat en wethouder Rik van der Linden wil nu snel de feiten weten.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"Als het klopt wat de minister zegt", zo meldt hij vanmiddag aan de Dordtse gemeenteraad, "moet er hard worden opgetreden tegen het bedrijf." Hij weet alleen, dat er een onderzoek plaatsvindt door Rijkswaterstaat.

Het ministerie van milieu wijst voor informatie door naar Rijkswaterstaat, maar dat heeft nog niet gereageerd. Van der Linden is ook nieuwsgierig naar de bevindingen.

"Hij is er door verrast, omdat wij niet beter weten dan dat het onderzoek nog loopt", zegt zijn woordvoerder, "zodra we de conclusies krijgen, kunnen we iets meer zeggen."

De gemeente Dordrecht bevestigt dat het recent onderzoek liet doen naar zogeheten 'atmosferische decompositie'. Dit houdt in, dat een deel van door de lucht uitgestoten stoffen met regenwater weer naar beneden komen.

Juist dat is volgens Chemours met GenX ook aan de hand. "Het ministerie zegt dat het om circa één procent van onze totale uitstoot gaat, dus wij gaan er van uit, dat het dit is", zegt Jeroen Brunings van Chemours.

Voor uitstoot van GenX naar de lucht en naar de rioolzuivering heeft het bedrijf vergunningen van de provincie Zuid Holland. "Wij doen dus niets illegaals", oordeelt Brunings.

Hij is verbaasd over de uitlatingen van de minister. "Ze loopt vooruit op de afronding van het onderzoek. De metingen zoals die zijn uitgevoerd zijn bekend. Wat wij nu onderzoeken is wat de bron van de GenX is."

Lees ook

20260428_144827.jpg

Omwonenden geschrokken door brand Spuiweg: ‘Ineens zagen we zwarte rook en vlammen’

Omwonenden van de Spuiweg in Dordrecht hoorden dinsdagmiddag ineens een knal. Ze keken uit het raam en zagen de vlammen uit het brandende gebouw komen, gepaard met veel zwarte rook. “Ik had direct mijn schoenen aangedaan om te evacueren, mocht het deze kant op komen”, vertelt Bart.

werkzaamheden De Paddenstoel.jpeg

Spartelbadje ‘De Paddenstoel’ na werkzaamheden weer open: uitglijden een stuk lastiger

Goed nieuws voor iedereen die met jonge kinderen willen spetteren in het spartelbadje in het Dordtse Wantijpark: vanaf 11 mei gaat die weer open. Maar eerst wordt er nog hard gewerkt om werkzaamheden op tijd af te krijgen.

brandazijnplaats.png

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.