Dordrecht, Netherlands

Dordrecht voorbeeld voor placemakers

Tijdens de Placemaking Week 2017 kwamen beleidsmedewerkers van over de hele wereld kijken hoe Dordrecht invulling geeft aan zogeheten 'placemaking'.
Carlijn Kruidhof | 11 oktober 2017 17:01 | Aangepast op 11 oktober 2017 17:01

"Placemaking is een andere manier van werken," vertelt wethouder Rinette Reynvaan. "Wij doen dat onder de noemer 'Dordt aan Zet'. Dat betekent dat de bewoners veel meer inbreng hebben in hoe zaken geregeld worden."

Een Dordts voorbeeld van placemaking is het Vrieseplein. "Er is een avond geweest waar iedereen bij kon zijn, met een open uitnodiging dus, en daar is een werkgroep uit ontstaan. Zij zijn zelf tot een ontwerp gekomen. De kunstenaar die betrokken was bij het project heeft het patroon van de bestrating getekend."

Zo'n beleidsvorm heeft allerlei voordelen, volgens Reynvaan. "Als je inwoners de ruimte geeft om mee te denken, heb je kans dat het veel beter wordt dan wij hadden kunnen bedenken, maar ook dat er veel meer eigenaarschap en betrokkenheid is bij het project." 

Lees ook

Pret, maar ook problemen door winters weer in de regio

Winterse omstandigheden in onze streek, die grotendeels wit kleurt. Tot 12.00 uur was code oranje va...

Waterschap zoekt nieuwe vrijwillige dijkwachten in onze streek

Het Waterschap Rivierenland is dringend op zoek naar nieuwe vrijwillige dijkwachten in de regio Albl...

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...