gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wijzigt hondenbelasting

De gemeenteraad heeft gisteren besloten de wijze waarop het tarief van de hondenbelasting wordt vastgesteld te wijzigen. Voortaan wordt de hoogte van de heffing vastgesteld op basis van de afrekening van een vorig jaar. De gemeente wil op deze manier schommelingen in haar inkomsten ondervangen.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
In Dordrecht betalen hondenbezitters een betrekkelijk hoog tarief om van het gezelschap van hun hond te kunnen genieten. Momenteel betaal je voor één hond ongeveer 108 euro, en als je twee honden hebt betaal je maandelijks 254 euro.


In mei 2017 is de gemeente echter een opsporingsactie begonnen om ongeregistreerde honden in kaart te brengen. De controle is een groot succes gebleken: aanvankelijk waren er 5200 honden in beelden bij de gemeente, maar na de controles zijn daar 700 viervoeters bijgekomen. Meer honden betekent meer inkomsten. Vanwege het stijgende aantal honden waar belasting over betaald wordt, kan het tarief voor hondenbezitters dus naar beneden. De inkomsten van de hondenbelasting worden namelijk volledig geïnvesteerd in extra voorzieningen voor honden.

De belastingverlaging betekent concreet dat je 10 euro minder hoeft te betalen voor de eerste hond, zodat het maandelijkse bedrag op ongeveer 98 euro uitkomt. Voor de tweede hond komt er geen verlaging.

Mark Benjamin, de woordvoerder voor de gemeente, laat weten dat de controles de komende tijd zullen worden voortgezet en uitgebouwd. De gemeente schat dat er volgend jaar nog 1000 geregistreerde honden bijkomen en gaat er vanuit dat het belastingtarief tegen die tijd weer kan worden bijgesteld.

De VVD heeft voorgesteld om deze toename alvast in de begroting op te nemen en de belastingheffing nog verder te verlagen. Dat voorstel is echter door de raad verworpen, omdat er dan gespeculeerd zou worden met de belastinginkomsten.

Lees ook

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

businkongelukn214

Motorrijder overleden na botsing met vrachtwagen

Op de N214 bij Oud-Alblas is dinsdagmiddag een motorrijder om het leven gekomen. Hij kwam even na 14.00 uur in botsing met een vrachtwagen.

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

mobiliteitsadviseur

Fiets van de zaak en gratis ov: dit kunnen bedrijven doen om bereikbaar te blijven

Hoe blijf je als bedrijf of instelling bereikbaar voor personeel en klanten, nu de Papendrechtsebrug dicht is? Wie worstelt met die vraag, kan een beroep doen op onder meer Lisette Zwartkruis. Namens Zuid-Holland Bereikbaar denkt zij als mobiliteistadviseur mee over oplossingen. “Bedrijven hebben hele andere dingen aan hun hoofd.”

pixabaypolitie

Man wil brandstof aansteken bij tankstation en smeert muren cel onder met sperma

Een man heeft afgelopen weekend brandstof op de grond gespoten en geprobeerd aan te steken bij een tankstation in Dordrecht. Hoewel een tankstationmedewerker de man meerdere keren aansprak dat hij moest stoppen, luisterde hij niet.