gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wijzigt hondenbelasting

De gemeenteraad heeft gisteren besloten de wijze waarop het tarief van de hondenbelasting wordt vastgesteld te wijzigen. Voortaan wordt de hoogte van de heffing vastgesteld op basis van de afrekening van een vorig jaar. De gemeente wil op deze manier schommelingen in haar inkomsten ondervangen.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
In Dordrecht betalen hondenbezitters een betrekkelijk hoog tarief om van het gezelschap van hun hond te kunnen genieten. Momenteel betaal je voor één hond ongeveer 108 euro, en als je twee honden hebt betaal je maandelijks 254 euro.


In mei 2017 is de gemeente echter een opsporingsactie begonnen om ongeregistreerde honden in kaart te brengen. De controle is een groot succes gebleken: aanvankelijk waren er 5200 honden in beelden bij de gemeente, maar na de controles zijn daar 700 viervoeters bijgekomen. Meer honden betekent meer inkomsten. Vanwege het stijgende aantal honden waar belasting over betaald wordt, kan het tarief voor hondenbezitters dus naar beneden. De inkomsten van de hondenbelasting worden namelijk volledig geïnvesteerd in extra voorzieningen voor honden.

De belastingverlaging betekent concreet dat je 10 euro minder hoeft te betalen voor de eerste hond, zodat het maandelijkse bedrag op ongeveer 98 euro uitkomt. Voor de tweede hond komt er geen verlaging.

Mark Benjamin, de woordvoerder voor de gemeente, laat weten dat de controles de komende tijd zullen worden voortgezet en uitgebouwd. De gemeente schat dat er volgend jaar nog 1000 geregistreerde honden bijkomen en gaat er vanuit dat het belastingtarief tegen die tijd weer kan worden bijgesteld.

De VVD heeft voorgesteld om deze toename alvast in de begroting op te nemen en de belastingheffing nog verder te verlagen. Dat voorstel is echter door de raad verworpen, omdat er dan gespeculeerd zou worden met de belastinginkomsten.

Lees ook

politie 01

Man vast na vondst gestolen pasjes in hotelkamer Dordrecht

De politie Dordrecht heeft maandag een verdachte aangehouden nadat hotelpersoneel in Dordrecht een tiental bank- en identiteitskaarten aantrof in een hotelkamer. Een deel van de pasjes bleek afkomstig te zijn van een auto-inbraak aan de Visstraat, gepleegd in de nacht van 25 op 26 juli.

tempFileForShare_20260725-123127

Beschonken bestuurder slingert met 40 kilometer per uur over A16

Een man is enkele nachten terug aangehouden omdat hij met een slakkengang over de A16 reed, meermaals tegen de vangrail botste en in de berm tot stilstand kwam. Niet geheel verrassend: de bestuurder was onder invloed van alcohol.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

FOTO ARTIKEL IMKER GOED

Liefde voor bijen: toch heeft imker Ad een hekel aan honing

Bij beleef- en leerboerderij de Heerlijkheid in Papendrecht is Ad Kop hobbyimker. Hij ontfermt zich over de bijenkasten op de boomgaard, ondanks dat hij niet zo’n fan is van de plakkerige honing. Megan trekt ook een bijenpak aan, maar het imkeren gaat niet zonder slag of stoot.

slimme verlichting SLI, googlemaps

Extra verlichting op voetpaden voor hondenuitlaters

Inwoners van Sliedrecht krijgen extra verlichting tijdens het uitlaten van hun honden in de donkere avonduren. De gemeente plaatst zogeheten ‘slimme verlichting’ op drie voetpaden naar hondenuitlaatvoorzieningen.

autotewaternieuwpoort

Porsche belandt in water

Een Porsche is donderdagmiddag te water geraakt in Nieuwpoort. De wagen belandde door nog onbekende oorzaak in het water aan de Buitenhaven.