gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wijzigt hondenbelasting

De gemeenteraad heeft gisteren besloten de wijze waarop het tarief van de hondenbelasting wordt vastgesteld te wijzigen. Voortaan wordt de hoogte van de heffing vastgesteld op basis van de afrekening van een vorig jaar. De gemeente wil op deze manier schommelingen in haar inkomsten ondervangen.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
In Dordrecht betalen hondenbezitters een betrekkelijk hoog tarief om van het gezelschap van hun hond te kunnen genieten. Momenteel betaal je voor één hond ongeveer 108 euro, en als je twee honden hebt betaal je maandelijks 254 euro.


In mei 2017 is de gemeente echter een opsporingsactie begonnen om ongeregistreerde honden in kaart te brengen. De controle is een groot succes gebleken: aanvankelijk waren er 5200 honden in beelden bij de gemeente, maar na de controles zijn daar 700 viervoeters bijgekomen. Meer honden betekent meer inkomsten. Vanwege het stijgende aantal honden waar belasting over betaald wordt, kan het tarief voor hondenbezitters dus naar beneden. De inkomsten van de hondenbelasting worden namelijk volledig geïnvesteerd in extra voorzieningen voor honden.

De belastingverlaging betekent concreet dat je 10 euro minder hoeft te betalen voor de eerste hond, zodat het maandelijkse bedrag op ongeveer 98 euro uitkomt. Voor de tweede hond komt er geen verlaging.

Mark Benjamin, de woordvoerder voor de gemeente, laat weten dat de controles de komende tijd zullen worden voortgezet en uitgebouwd. De gemeente schat dat er volgend jaar nog 1000 geregistreerde honden bijkomen en gaat er vanuit dat het belastingtarief tegen die tijd weer kan worden bijgesteld.

De VVD heeft voorgesteld om deze toename alvast in de begroting op te nemen en de belastingheffing nog verder te verlagen. Dat voorstel is echter door de raad verworpen, omdat er dan gespeculeerd zou worden met de belastinginkomsten.

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

gertjanvanderlinden

Rolstoelbasketbalcoach Van der Linden ook internationaal permanent geschorst

Gertjan van der Linden uit Dordrecht heeft nu ook een permanente schorsing aan zijn broek gekregen van de internationale rolstoelbasketbalfederatie (IWBF) wegens schending van de ethische code.

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.