gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wijzigt hondenbelasting

De gemeenteraad heeft gisteren besloten de wijze waarop het tarief van de hondenbelasting wordt vastgesteld te wijzigen. Voortaan wordt de hoogte van de heffing vastgesteld op basis van de afrekening van een vorig jaar. De gemeente wil op deze manier schommelingen in haar inkomsten ondervangen.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
In Dordrecht betalen hondenbezitters een betrekkelijk hoog tarief om van het gezelschap van hun hond te kunnen genieten. Momenteel betaal je voor één hond ongeveer 108 euro, en als je twee honden hebt betaal je maandelijks 254 euro.


In mei 2017 is de gemeente echter een opsporingsactie begonnen om ongeregistreerde honden in kaart te brengen. De controle is een groot succes gebleken: aanvankelijk waren er 5200 honden in beelden bij de gemeente, maar na de controles zijn daar 700 viervoeters bijgekomen. Meer honden betekent meer inkomsten. Vanwege het stijgende aantal honden waar belasting over betaald wordt, kan het tarief voor hondenbezitters dus naar beneden. De inkomsten van de hondenbelasting worden namelijk volledig geïnvesteerd in extra voorzieningen voor honden.

De belastingverlaging betekent concreet dat je 10 euro minder hoeft te betalen voor de eerste hond, zodat het maandelijkse bedrag op ongeveer 98 euro uitkomt. Voor de tweede hond komt er geen verlaging.

Mark Benjamin, de woordvoerder voor de gemeente, laat weten dat de controles de komende tijd zullen worden voortgezet en uitgebouwd. De gemeente schat dat er volgend jaar nog 1000 geregistreerde honden bijkomen en gaat er vanuit dat het belastingtarief tegen die tijd weer kan worden bijgesteld.

De VVD heeft voorgesteld om deze toename alvast in de begroting op te nemen en de belastingheffing nog verder te verlagen. Dat voorstel is echter door de raad verworpen, omdat er dan gespeculeerd zou worden met de belastinginkomsten.

Lees ook

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

IMG_2526

Storing aan slagbomen zorgt voor dichte A15 en lange file

Flinke problemen op de A15 tussen Gorinchem en Rotterdam deze woensdagochtend. De weg was 's nachts dicht vanwege werkzaamheden en had rond 05.00 uur weer open moeten gaan, maar dat kon niet door een storing bij de slagbomen van de Noordtunnel. Daardoor was de weg vanaf Papendrecht dicht en dat zorgde voor vertraging. Inmiddels is de weg weer open.

rechtbankdordrecht

Gedetineerde krijgt rapverbod in de gevangenis: ‘Bent u echt zo slecht?’

Pascal kent het gevangeniswezen door en door. Een draaideurcrimineel met een strafblad van 40 pagina’s. Hij probeert er wat van te maken in de cel met zijn grote hobby: rappen. Niet tot ieders plezier.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

pw20260801_WAL5518

Moeizame generale voor FC Dordrecht: nederlaag tegen Belgische beloften

Zes dagen voor de competitiestart heeft FC Dordrecht niet bepaald overtuigd. In eigen stadion was RSCA Futures - het beloftenteam van Anderlecht uitkomend op het tweede Belgische niveau - met 0-2 te sterk.

20220725162648_IMG_1516 (1)

Dordtenaar (28) overleden bij ongeluk met vrachtwagen op snelweg

Een 28-jarige man uit Dordrecht is maandagmiddag overleden bij een ernstig ongeluk op de A17 bij Moerdijk. Rond vier uur botste zijn bestelbus achterop een vrachtwagen. De snelweg richting Dordrecht was na het ongeluk urenlang afgesloten.