Dordrecht, Netherlands

Dordrecht wil 30.000 zonnepanelen

De gemeente heeft SDE+-subsidie (Stimulering Duurzame Energie) aangevraagd voor het plaatsen van 30.000 zonnepanelen op de Westelijke Dordtse Oever.
Gert van der Steen | 16 oktober 2017 11:17 | Aangepast op 16 oktober 2017 11:17
Dat gebeurt namens 22 bedrijven, die de panelen op het dak van hun gebouw gaan plaatsen. Ook de gemeente zelf is daaronder met het pand van Stadsbeheer, waar 1800 panelen komen. In totaal moet het project 9 megawatt opleveren, vergelijkbaar met het verbruik van zo’n 2250 huishoudens.

De gemeente neemt samen met adviesbureau ECONNECTIC alle administratieve handelingen en de installatie voor haar rekening. De bedrijven hoeven niets anders te doen dan 15 jaar lang hun dak beschikbaar te stellen. Daarna worden ze eigenaar van de panelen. Het aantal aanmeldingen is zo groot dat nu al wordt gepraat over een volgende aanvraag begin volgend jaar.

Medio december wordt bekend of de subsidie wordt toegekend.

Lees ook

Nog niet alle kinderen Happy4kids hebben andere plek: ‘We zijn in overleg’

Voor een deel van de tientallen kinderen die na de sluiting van Happy4kids geen alternatief hebben, ...

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen...

Sporthal uit voorzorg dicht: sneeuw en regen maken dak erg zwaar

De Sophiahal in Hendrik-Ido-Ambacht is uit voorzorg gesloten. Het dak van de hal wordt door de (smel...

Man filmt onder jurk van winkelende vrouw, maar staat zelf óók op camera

Winkelen in een zaak in de Dordtse Merwedestraat loopt voor een 33-jarige bewoonster van die stad ve...

Veel rook bij Fokker Aerospace door brand in afzuiginstallatie

In een hal bij Fokker Aerospace aan de Anthony Fokkerweg in Papendrecht heeft donderdagavond brand g...

Tweede winterse versterking FC Dordrecht is 23-jarige verdediger

Björn Hardley is de eerste nieuweling voor FC Dordrecht sinds de jaarwisseling. De 23-jarige verdedi...