Dordrecht, Netherlands

Dordrecht wil 30.000 zonnepanelen

De gemeente heeft SDE+-subsidie (Stimulering Duurzame Energie) aangevraagd voor het plaatsen van 30.000 zonnepanelen op de Westelijke Dordtse Oever.
Gert van der Steen | 16 oktober 2017 11:17 | Aangepast op 16 oktober 2017 11:17
Dat gebeurt namens 22 bedrijven, die de panelen op het dak van hun gebouw gaan plaatsen. Ook de gemeente zelf is daaronder met het pand van Stadsbeheer, waar 1800 panelen komen. In totaal moet het project 9 megawatt opleveren, vergelijkbaar met het verbruik van zo’n 2250 huishoudens.

De gemeente neemt samen met adviesbureau ECONNECTIC alle administratieve handelingen en de installatie voor haar rekening. De bedrijven hoeven niets anders te doen dan 15 jaar lang hun dak beschikbaar te stellen. Daarna worden ze eigenaar van de panelen. Het aantal aanmeldingen is zo groot dat nu al wordt gepraat over een volgende aanvraag begin volgend jaar.

Medio december wordt bekend of de subsidie wordt toegekend.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...