gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wil in crisistijd niet bezuinigen, maar investeren

427fe00e3db56415ca1546dcb5b90f17

Hoe ziet Dordrecht er in 2030 uit? Als het aan de gemeente Dordrecht ligt, dan leven we in dat jaar in een groene, levendige stad met ongeveer 140.000 inwoners. Ook hebben we een hoger welvaartsniveau en is Dordrecht sociaal-economisch in balans. Om dat te realiseren wil de gemeente nu in tijden van crisis niet bezuinigen, maar juist de opbrengst van Eneco-aandelen gericht investeren.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Daarmee wil de gemeente ervoor zorgen dat er ook op lange termijn voldoende draagvlak in de stad is voor winkels, culturele- en sportvoorzieningen. Maar voordat de gemeente raad het geld in 2021 daadwerkelijk beschikbaar stelt, wil het college zeven onderwerpen uitwerken in kosten en baten.

Zo wil de gemeente geld investeren in de Spuiboulevard, het Leerpark en het Gezondheidspark. Ook moet er een goed leefklimaat komen en betere kansen op de arbeidsmarkt, waarbij jongeren tussen de 12 en 27 jaar ondersteunt worden. Daarnaast gaat er geld naar het onderwijs en vitale bedrijventerreinen. De gemeente wil een verlengde schooldag en een sterk economisch cluster. En tenslotte, gaat er geld naar de stad. De gemeente ambieert een duurzame stad en een vitale binnenstad waar ruimte is voor ontwikkelingen.

Het college wil, ondanks de crisis, nu nog geen bezuinigingen voorbereiden. Korte termijnbezuinigingen zouden volgens het college de groeiplannen voor de lange termijn in de weg zitten. Dat is volgens het college niet verstandig. Ten tweede is Dordrecht financieel gezond, en zijn bezuinigingen nu dus niet nodig. Ten derde is er door de coronacrisis en de opstelling van het Rijk nog veel onzekerheid over de financiele positie in de toekomst.”

Lees ook

Nieuw project (1)

Burgemeester geschokt door ernstige verkrachtingszaak: ‘Zeer heftige, traumatische ervaring’

De ernstige zedenzaak in Sliedrecht die eerder deze week aan het licht kwam, maakt volgens burgemeester Jan de Vries veel los in het dorp. “De berichtgeving heeft mij geschokt”, zegt hij in een reactie.

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

arkelrechtbank

Syrische terreurverdachte Ayham A. (41) uit Arkel: 'Ik was geen IS-strijder'

Een 41-jarige man uit Syrië, die begin 2023 werd opgepakt in Arkel, zegt dat hij geen leidinggevende rol heeft gehad binnen de terreurorganisatie IS. Volgens Ayham A. is er sprake van een persoonsverwisseling. Hij betoogde dat maandag, op de eerste dag van de rechtszaak tegen hem.