gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wil in crisistijd niet bezuinigen, maar investeren

427fe00e3db56415ca1546dcb5b90f17.jpg

Hoe ziet Dordrecht er in 2030 uit? Als het aan de gemeente Dordrecht ligt, dan leven we in dat jaar in een groene, levendige stad met ongeveer 140.000 inwoners. Ook hebben we een hoger welvaartsniveau en is Dordrecht sociaal-economisch in balans. Om dat te realiseren wil de gemeente nu in tijden van crisis niet bezuinigen, maar juist de opbrengst van Eneco-aandelen gericht investeren.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Daarmee wil de gemeente ervoor zorgen dat er ook op lange termijn voldoende draagvlak in de stad is voor winkels, culturele- en sportvoorzieningen. Maar voordat de gemeente raad het geld in 2021 daadwerkelijk beschikbaar stelt, wil het college zeven onderwerpen uitwerken in kosten en baten.

Zo wil de gemeente geld investeren in de Spuiboulevard, het Leerpark en het Gezondheidspark. Ook moet er een goed leefklimaat komen en betere kansen op de arbeidsmarkt, waarbij jongeren tussen de 12 en 27 jaar ondersteunt worden. Daarnaast gaat er geld naar het onderwijs en vitale bedrijventerreinen. De gemeente wil een verlengde schooldag en een sterk economisch cluster. En tenslotte, gaat er geld naar de stad. De gemeente ambieert een duurzame stad en een vitale binnenstad waar ruimte is voor ontwikkelingen.

Het college wil, ondanks de crisis, nu nog geen bezuinigingen voorbereiden. Korte termijnbezuinigingen zouden volgens het college de groeiplannen voor de lange termijn in de weg zitten. Dat is volgens het college niet verstandig. Ten tweede is Dordrecht financieel gezond, en zijn bezuinigingen nu dus niet nodig. Ten derde is er door de coronacrisis en de opstelling van het Rijk nog veel onzekerheid over de financiele positie in de toekomst.”

Lees ook

fotosliedrecht.png

Verwarring dreigt door nieuwe naam GroenLinks-PvdA, hier is ‘Pro’ al bezet

Grote onduidelijkheid bij lokale fracties van GroenLinks-PvdA over de naamsverandering. Jesse Klaver kondigde donderdagavond de nieuwe naam Progressief Nederland (Pro) aan en de namen van de lokale fracties veranderen mee naar een combinatie van de afkorting ‘Pro’ en de plaatsnaam die de partijen vertegenwoordigen. Maar wat als er al een ‘Pro-partij’ bestaat?

IMG_5958.jpeg

Deze rotonde is aangepast in de hoop spookfietsers te stoppen

De rotonde aan het Goudenregenplantsoen in Ridderkerk, de laatste voor de verbindingsweg richting Barendrecht, is aangepast om spookrijders tegen te gaan. Na een telling werd duidelijk dat fietsers tegen het verkeer in over het verkeersplein fietsen. De oplossing? Een perkje en een verkeersbord.

StreetviewParallelweg.png

Parallelweg in Sliedrecht op de schop, werkzaamheden starten op 13 april

De Sliedrechtse Parallelweg gaat op de schop. De rijbaan voldoet niet meer aan de huidige normen en is toe aan groot onderhoud. Het asfalt wordt vervangen en een deel van de fundering wordt opnieuw opgebouwd. De werkzaamheden beginnen op 13 april en zullen naar verwachting zo’n twaalf weken in beslag nemen.

verdachtebureaurijnmond.png

Verkoper verliest 12.000 euro bij Marktplaatsdeal

De politie is op zoek naar een verdachte die 12.000 euro heeft ontvreemd van een man uit Nijkerk. De verdachte haalde het geld van de rekening van het slachtoffer door contactloos te pinnen bij meerdere winkels in Dordrecht. Hij is daarbij gefilmd.

VKSportphoto

FC Dordrecht en Feyenoord verlengen samenwerking

De samenwerking tussen FC Dordrecht en Feyenoord is met drie jaar verlengd. Dit houdt in dat onder meer spelers en stafleden ook de komende jaren kunnen worden uitgewisseld, en dat de Rotterdammers de Dordtse club blijven helpen op het gebied van talentontwikkeling, scouting en innovatie.

politiehondbodie.png

Politiehond Bodie vat man in de kraag na achtervolging

De achtervolging van een man die mogelijk een auto had gestolen, is geëindigd in een tuin in Papendrecht. Met dank aan politiehond Bodie kon de 20-jarige man uit Rhoon worden aangehouden.