gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht wil in crisistijd niet bezuinigen, maar investeren

427fe00e3db56415ca1546dcb5b90f17.jpg

Hoe ziet Dordrecht er in 2030 uit? Als het aan de gemeente Dordrecht ligt, dan leven we in dat jaar in een groene, levendige stad met ongeveer 140.000 inwoners. Ook hebben we een hoger welvaartsniveau en is Dordrecht sociaal-economisch in balans. Om dat te realiseren wil de gemeente nu in tijden van crisis niet bezuinigen, maar juist de opbrengst van Eneco-aandelen gericht investeren.

Nynke Cuperus |  | Aangepast op
Daarmee wil de gemeente ervoor zorgen dat er ook op lange termijn voldoende draagvlak in de stad is voor winkels, culturele- en sportvoorzieningen. Maar voordat de gemeente raad het geld in 2021 daadwerkelijk beschikbaar stelt, wil het college zeven onderwerpen uitwerken in kosten en baten.

Zo wil de gemeente geld investeren in de Spuiboulevard, het Leerpark en het Gezondheidspark. Ook moet er een goed leefklimaat komen en betere kansen op de arbeidsmarkt, waarbij jongeren tussen de 12 en 27 jaar ondersteunt worden. Daarnaast gaat er geld naar het onderwijs en vitale bedrijventerreinen. De gemeente wil een verlengde schooldag en een sterk economisch cluster. En tenslotte, gaat er geld naar de stad. De gemeente ambieert een duurzame stad en een vitale binnenstad waar ruimte is voor ontwikkelingen.

Het college wil, ondanks de crisis, nu nog geen bezuinigingen voorbereiden. Korte termijnbezuinigingen zouden volgens het college de groeiplannen voor de lange termijn in de weg zitten. Dat is volgens het college niet verstandig. Ten tweede is Dordrecht financieel gezond, en zijn bezuinigingen nu dus niet nodig. Ten derde is er door de coronacrisis en de opstelling van het Rijk nog veel onzekerheid over de financiele positie in de toekomst.”

Lees ook

IMG_7942.jpeg

Deze oud-raadsleden ontvangen Johan de Witt-speld

Oud-raadsleden Irene Koene en Kitty Kruger hebben de Johan de Witt-speld gekregen. Ze kregen de speld dinsdagmiddag bij hun afscheid van de Dordtse gemeenteraad uit handen van burgemeester Nanning Mol, voor hun jarenlange inzet voor de Dordtse gemeenteraad en de lokale democratie.

FC Dordrecht contracten

FC Dordrecht zegt contracten van vijf spelers op, maar deze smaakmakers blijven langer

De aflopende contracten van vijf spelers van FC Dordrecht worden formeel opgezegd. Daarover heeft de club de desbetreffende spelers geïnformeerd. Toch betekent dit niet automatisch dat zij deze zomer de club verlaten.

foto ijzergieterij

Deze inwoners hebben invloed op nieuw kunstwerk

Bewoners van Hardinxveld-Giessendam opgelet! Je kunt namelijk invloed hebben op het ontwerp van een nieuw kunstwerk in het woongebied de IJzergieterij. Dat kunstwerk moet komen op het plein voor de appartementsgebouwen, genaamd 'het Podium'. De gemeente roept mensen op om de kunstenaar tips of inspiratie te geven en dat mag van alles zijn.

pvv dordrecht_verkenner.png

PVV Dordrecht weigert gesprek met verkenner

De PVV in Dordrecht weigert in gesprek te gaan met verkenner Corry van Rhee-Oud Ammerveld. Zij heeft zich tijdens de campagnetijd van de Tweede Kamerverkiezingen in oktober 2025 uitgesproken over de manier waarop partijleider Geert Wilders campagne voerde. De PVV heeft hierdoor geen vertrouwen in de neutraliteit van Van Rhee-Oud Ammerveld tijdens het verkenningsproces.

kermisstock.jpg

Op deze kermis mag iedereen gefouilleerd worden

Iedereen die zich deze en volgende week rondom de kermis in Ridderkerk begeeft, mag preventief gefouilleerd worden. De gemeente heeft in samenspraak met de politie en het Openbaar Ministerie (OM) een veiligheidsrisicogebeid aangewezen, om zo wapenbezit de kop in te drukken.

politie.jpg

Ruim 1,7 miljoen euro buitgemaakt met bankhelpdeskfraude, Zwijndrechtenaar vast

Acht mensen, onder wie een man uit Zwijndrecht, zijn begin deze maand opgepakt. Zij worden verdacht van crypto- en bankhelpdeskfraude, waarbij inmiddels ruim 1,7 miljoen euro is buitgemaakt.