gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht zet in op maatschappelijk betrokken ondernemen, dít bedrijf doet dat al

306498cca64460d726d5be2df188461f

Met het actieprogramma 'Ondernemen met Impact' wil de gemeente Dordrecht ondernemers stimuleren zich te richten op maatschappelijke thema's. De gemeente doet dit samen met Stichting Maatschappelijk Betrokken (MBO) en Werkgevers Servicepunt Baanbrekend Drechtsteden. Voor sommige bedrijven, waaronder bouwbedrijf Van Wijnen, is maatschappelijk ondernemen al de normaalste zaak van de wereld.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Van Wijnen vindt maatschappelijk ondernemen belangrijk omdat de toekomst erom vraagt, omdat klanten erom vragen, maar ook medewerkers. Volgens regiodirecteur Cor Simons stelt de nieuwe generatie medewerkers nieuwe eisen aan een bedrijf. "Die vragen hoe we omgaan met duurzaamheid, met de omgeving."

Medewerkers van Van Wijnen krijgen bijvoorbeeld de mogelijkheid hun kerstpakket ter beschikking te stellen aan non-profitorganisatie Dordtse Diamanten. "Met elkaar maak je, daar waar wij ruimte hebben en waar de vraag is, maatschappelijk ondernemen daadwerkelijk zichtbaar, meetbaar en voelbaar."

Het actieprogramma Ondernemen met Impact is vorige maand ondertekend door de samenwerkingspartners. "Werk draagt bij aan geluk. Wie werkt, is geestelijk en lichamelijk een stuk gezonder”, aldus wethouder Peter Heijkoop (sociaal domein). “Maar niet iedereen is in staat om zelfstandig het wettelijk minimumloon te verdienen. We vinden het belangrijk dat inwoners een werkplek krijgen bij een werkgever die zich bewust is van de mogelijkheden én uitdagingen van de werknemer. Daarom willen we inclusief denken door werkgevers faciliteren en stimuleren".

Lees ook

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

elcobrinkman

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman (78) overleden

Oud-minister en voormalig CDA-leider Elco Brinkman is op 78-jarige leeftijd overleden na een kort ziekbed. Dat heeft zijn familie bekendgemaakt, meldt de NOS.

politielekenmerwede

Kapot achterlicht wijst politie op man met openstaande celstraf van 1116 dagen

De politie heeft vorige week zondag een automobilist van de A15 bij Hendrik-Ido-Ambacht geplukt, die nog een celstraf van 1116 dagen had open staan. Hij viel op toen hij in een auto rondreed met een kapot achterlicht.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

autobrand Hia BLUR

Auto in brand gestoken in Hendrik-Ido-Ambacht, politie zoekt verdachte

Op de Landmanshof in Hendrik-Ido-Ambacht is donderdagochtend rond 06.00 uur een auto in de brand gestoken. De motorkap vatte daarbij vlam. De politie is nog opzoek naar de verdachte.