gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht zoekt nieuwe burgemeester: volg het proces in onze nieuwe serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’

8ccf885b904f4441b5ee57d693ae0f67

Wie wordt de nieuwe burgemeester van Dordrecht? Na het vertrek van Wouter Kolff is de post vrij en kan er vanaf deze vrijdag gesolliciteerd worden. Maar hoe doe je dat en wie maakt er kans om burgemeester van de oudste stad van Holland te worden? In onze serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ gaat journalist Jasmijn Thomassen de uitdaging aan: wordt zij de eerste vrouw die dit ambt in Dordt mag bekleden?

Pascal Lenstra | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Wie wil solliciteren naar de burgemeesterpost doet er goed aan de profielschets die de gemeenteraad heeft opgesteld te lezen. Daarin staat bijvoorbeeld dat ze iemand zoeken met bestuurlijke ervaring, maar dat hoeft niet per se politieke ervaring te zijn. Ook moet de geschikte kandidaat een herkenbaar gezicht kunnen zijn voor de Dordtenaar en een ‘authentieke en kleurrijke persoonlijkheid’ hebben.

Verder moet de toekomstige burgemeester ook communicatief sterk zijn, goed kunnen netwerken, met onder andere de omliggende steden en dorpen, en zich bekommeren om de openbare veiligheid.

Het proces
Het kiezen van een burgemeester is een lang proces, waar veel verschillende mensen aan te pas komen. Wie wil solliciteren heeft drie weken de tijd vanaf deze vrijdag. Daarna zal de commissaris van de Koning Wouter Kolff de ingezonden sollicitaties bekijken en vaststellen wie er werkelijk voldoet aan alle eisen.

Daarna wordt de kandidatenlijst besproken met een vertrouwenscommissie, bestaande uit mensen uit de gemeenteraad van Dordrecht. Gesprekken met kandidaten voor de functie zijn strikt geheim, om de privacy en reputatie van de sollicitanten te beschermen. Na verschillende aanbevelingsgesprekken met de commissaris en een besloten vergadering wordt de kandidaat die uiteindelijk bovenaan eindigt de nieuwe burgemeester van Dordrecht.

Burgermoeder?
Tot dusver heeft Dordrecht altijd voor de hand liggende keuzes gemaakt wat betreft burgemeesters: enkel mannen en vooral mannen met politieke ervaring werden burgemeester van de stad. Nu roepen verschillende Dordtenaren, van columnisten tot aan raadsleden, op om vooral te kiezen voor een vrouwelijke kandidaat. Een échte burgermoeder dus.

De profielschets biedt daar in ieder geval de ruimte voor: alle reden voor Jasmijn om een gooi te doen naar het burgemeesterschap. Volg haar sollicitatie de komende weken, van vacature, via sollicitatiegesprekken tot misschien wel burgermoeder, hier bij RTV Dordrecht.

‘Jasmijn wil burgemeester worden’ , elke vrijdag bij RTV Dordrecht. #burgemeesterJasmijn

Lees ook

Politiebusje-768x507

42 boetes en drie aanhoudingen bij verkeerscontrole

Bij een verkeerscontrole in Ridderkerk zijn vorige week 45 bekeuringen uitgedeeld en heeft de Belastingdienst ruim 66.000 euro geïnd. Drie bestuurders werden aangehouden voor rijden onder invloed, meldt de gemeente.

orpheusensemble

Zondag op TV Dordrecht: Najaarsconcert Orpheus Ensemble

De Wilhelminakerk in Dordrecht zat op 4 oktober nagenoeg vol voor het najaarsconcert ‘Gloria Vivaldi’ van het Dordtse Orpheus Ensemble. Een registratie van dit concert is deze zondag te zien op TV Dordrecht.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

trouwen pexels

Alle zilveren bruidsparen verzamelen, bijzonder jubileumfeest op komst

Wie dit jaar 25 jaar huwelijk viert, kan zich opmaken voor een bijzonder feest. De gemeente Dordrecht staat namelijk stil bij 25 jaar huwelijk voor paren van hetzelfde geslacht. En voor dat feest zijn alle jubilerende bruidsparen uitgenodigd.

artikelfoto begroting

Gemeente grijpt in om begroting op orde te krijgen: OZB omhoog en minder wethoudersposten

Het college van burgemeester en wethouders van Papendrecht wil de onroerendezaakbelasting (OZB) verhogen en besparen op de eigen loonkosten. De maatregelen maken deel uit van de begroting voor 2027, waarmee het college de inkomsten en uitgaven dat jaar structureel in balans wil brengen. Voor de jaren daarna worden opnieuw tekorten voorspeld.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.