gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht zoekt nieuwe burgemeester: volg het proces in onze nieuwe serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’

8ccf885b904f4441b5ee57d693ae0f67

Wie wordt de nieuwe burgemeester van Dordrecht? Na het vertrek van Wouter Kolff is de post vrij en kan er vanaf deze vrijdag gesolliciteerd worden. Maar hoe doe je dat en wie maakt er kans om burgemeester van de oudste stad van Holland te worden? In onze serie ‘Jasmijn wil burgemeester worden’ gaat journalist Jasmijn Thomassen de uitdaging aan: wordt zij de eerste vrouw die dit ambt in Dordt mag bekleden?

Pascal Lenstra | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
Wie wil solliciteren naar de burgemeesterpost doet er goed aan de profielschets die de gemeenteraad heeft opgesteld te lezen. Daarin staat bijvoorbeeld dat ze iemand zoeken met bestuurlijke ervaring, maar dat hoeft niet per se politieke ervaring te zijn. Ook moet de geschikte kandidaat een herkenbaar gezicht kunnen zijn voor de Dordtenaar en een ‘authentieke en kleurrijke persoonlijkheid’ hebben.

Verder moet de toekomstige burgemeester ook communicatief sterk zijn, goed kunnen netwerken, met onder andere de omliggende steden en dorpen, en zich bekommeren om de openbare veiligheid.

Het proces
Het kiezen van een burgemeester is een lang proces, waar veel verschillende mensen aan te pas komen. Wie wil solliciteren heeft drie weken de tijd vanaf deze vrijdag. Daarna zal de commissaris van de Koning Wouter Kolff de ingezonden sollicitaties bekijken en vaststellen wie er werkelijk voldoet aan alle eisen.

Daarna wordt de kandidatenlijst besproken met een vertrouwenscommissie, bestaande uit mensen uit de gemeenteraad van Dordrecht. Gesprekken met kandidaten voor de functie zijn strikt geheim, om de privacy en reputatie van de sollicitanten te beschermen. Na verschillende aanbevelingsgesprekken met de commissaris en een besloten vergadering wordt de kandidaat die uiteindelijk bovenaan eindigt de nieuwe burgemeester van Dordrecht.

Burgermoeder?
Tot dusver heeft Dordrecht altijd voor de hand liggende keuzes gemaakt wat betreft burgemeesters: enkel mannen en vooral mannen met politieke ervaring werden burgemeester van de stad. Nu roepen verschillende Dordtenaren, van columnisten tot aan raadsleden, op om vooral te kiezen voor een vrouwelijke kandidaat. Een échte burgermoeder dus.

De profielschets biedt daar in ieder geval de ruimte voor: alle reden voor Jasmijn om een gooi te doen naar het burgemeesterschap. Volg haar sollicitatie de komende weken, van vacature, via sollicitatiegesprekken tot misschien wel burgermoeder, hier bij RTV Dordrecht.

‘Jasmijn wil burgemeester worden’ , elke vrijdag bij RTV Dordrecht. #burgemeesterJasmijn

Lees ook

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

nanning

Hoe voorkom je een overval? Gemeente gaat juweliers helpen

De gemeente Dordrecht en de politie gaan in gesprek met juweliers in de stad over criminaliteit en wat daartegen te doen. Dat zegt burgemeester Nanning Mol in antwoord op raadsvragen. Het is een gevolg van overvallen die de laatste maanden in Dordrecht hebben plaatsgevonden op verschillende ondernemers.