Dordrecht, Netherlands

Dordrecht-Zuid wordt bereikbaar voor rolstoelgebruikers

Op station Dordrecht-Zuid komt ook reisassistentie voor reizigers in scootmobiel of rolstoel. Voordat deze assistentie zin heeft zal er wel wat moeten veranderen, het station is voor mindervaliden namelijk niet toegankelijk door de trappen en een lift is er niet.
Robert van Loon | 1 augustus 2019 15:38 | Aangepast op 1 augustus 2019 15:38
NS-woordvoerder Michiel Jonker is bekend met het probleem. “Wij trekken samen op met ProRail, zodra zij de liften en overige voorzieningen hebben geïnstalleerd zetten wij reisassistentie in.”


In 2016 diende het college een plan in bij de gemeenteraad om het gebied rondom het station te verbouwen, het station zelf staat op de planning van ProRail voor groot onderhoud.


Of de aanpassingen überhaupt er gaan komen is onzeker. Het station staat op de nominatie om vervangen te worden door een station op het Leerpark. De gemeente en de provinciale VVD zijn voorstander van de verplaatsing. Het is nog niet duidelijk wanneer bekend wordt of het station op zijn huidige locatie blijft of weggaat.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...