Dordrecht, Netherlands

Dordrecht-Zuid wordt bereikbaar voor rolstoelgebruikers

Op station Dordrecht-Zuid komt ook reisassistentie voor reizigers in scootmobiel of rolstoel. Voordat deze assistentie zin heeft zal er wel wat moeten veranderen, het station is voor mindervaliden namelijk niet toegankelijk door de trappen en een lift is er niet.
Robert van Loon | 1 augustus 2019 15:38 | Aangepast op 1 augustus 2019 15:38
NS-woordvoerder Michiel Jonker is bekend met het probleem. “Wij trekken samen op met ProRail, zodra zij de liften en overige voorzieningen hebben geïnstalleerd zetten wij reisassistentie in.”


In 2016 diende het college een plan in bij de gemeenteraad om het gebied rondom het station te verbouwen, het station zelf staat op de planning van ProRail voor groot onderhoud.


Of de aanpassingen überhaupt er gaan komen is onzeker. Het station staat op de nominatie om vervangen te worden door een station op het Leerpark. De gemeente en de provinciale VVD zijn voorstander van de verplaatsing. Het is nog niet duidelijk wanneer bekend wordt of het station op zijn huidige locatie blijft of weggaat.

Lees ook

Wat doen deze draadjes op straat? Op honderden plekken gezien

Op honderden plekken zijn ze gezien in onze streek: rubberen draden die over autowegen en fietspaden...

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...