gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts eerste kinderstadsdichter bekend gemaakt op Nooit Terug

c0e491041f81aa3842c0a6465c27a229

Dordrecht heeft sinds zaterdag een kinderstadsdichter: Janna Koekkoek. Dat werd zaterdag bekend gemaakt op het nieuwe woordfestival Nooit Terug.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Kinderen tussen de 6 en 14 jaar konden allemaal een gedicht insturen om mee te dingen naar de eretitel. Uit die inzendingen werd Koekkoek gekozen, zij droeg haar winnende gedicht voor op het festival. De Kinderstadsdichter kan door de Bibliotheek AanZet en andere organisaties worden gevraagd om een gedicht te schrijven bij een speciale gelegenheid voor kinderen, zoals de Kinderboekenweek.


Nooit Terug is een zogenoemd woordfestival en vond plaats op twee vaste locaties, Villa Augustus en de DordtYart, en een drijvend podium; de rondvaartboot Dordtevaer. Diverse dichters, singer-songwriters, rappers en andere woordkunstenaars lieten hun kunsten zaterdag horen.

Eén van hen was Bart Moeyaert. De Belgische auteur won eerder dit jaar de Astrid Lindgren Memorial Award, ook wel de 'Nobelprijs voor de jeugdliteratuur' genoemd. "Ik ben eigenlijk nooit bezig met is het groot, is het klein? Ik moet vooral mijn buikgevoel laten spreken en denken van oke, dit moet ik doen", legt Moeyaert uit hoe hij op een nieuw festival terecht komt.

"De vraag is mij gesteld of ik wilde komen optreden in Dordrecht. Ik heb meteen gedacht van 'Goh, ik vind het mooi dat het een festival is dat ter ere van Jan Eikelenboom in het leven is geroepen'. Het klinkt ook spannend en ik heb dus eigenlijk zonder aarzelen ja gezegd."


In eerdere berichtgeving vermeldden wij een foute naam van kinderstadsdichter, haar naam is Janna Koekkoek.

Lees ook

pexels-pavel-danilyuk-5858056

Dordtse horeca moet vanaf 1 oktober weer exploitatievergunning hebben

Nieuwe horecaondernemers in Dordrecht hebben vanaf 1 oktober weer een exploitatievergunning nodig. De gemeenteraad heeft besloten deze vergunning opnieuw in te voeren. Voor ondernemers die al een horecazaak hebben, geldt een overgangsregeling.

Film in de Tuin

Perfect avondje uit: Film in de Tuin weer van start

Filmhuis De Witt in Dordrecht verandert de Kloostertuin de komende weken opnieuw in een openluchtbioscoop. Vanaf vrijdag 7 augustus kunnen filmliefhebbers iedere vrijdag- en zaterdagavond genieten van Film in de Tuin, met een gevarieerd aanbod aan films.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

IMG-20260811-WA0029

Brand bij geluidswal langs A16, meerdere rijstroken tijdelijk dicht

De begroeiing van een geluidswal langs de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht heeft dinsdagavond in brand gestaan. Meerdere rijstroken richting Ridderkerk gingen tijdelijk dicht zodat de brandweer het vuur kon blussen.

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

coffeelicious

Coffeelicious neemt extra maatregelen vanwege gasten die ‘vergeten’ te betalen

Dordtse horecazaak Coffeelicious laat gasten voortaan direct afrekenen als ze klaar zijn met eten. De zaak kampt steeds vaker met mensen die na het lunchen weglopen zonder te betalen. “Schijnbaar is het nodig om mensen eraan te herinneren”, verklaart eigenaresse Fiona Stoger.