gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts eerste kinderstadsdichter bekend gemaakt op Nooit Terug

c0e491041f81aa3842c0a6465c27a229

Dordrecht heeft sinds zaterdag een kinderstadsdichter: Janna Koekkoek. Dat werd zaterdag bekend gemaakt op het nieuwe woordfestival Nooit Terug.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Kinderen tussen de 6 en 14 jaar konden allemaal een gedicht insturen om mee te dingen naar de eretitel. Uit die inzendingen werd Koekkoek gekozen, zij droeg haar winnende gedicht voor op het festival. De Kinderstadsdichter kan door de Bibliotheek AanZet en andere organisaties worden gevraagd om een gedicht te schrijven bij een speciale gelegenheid voor kinderen, zoals de Kinderboekenweek.


Nooit Terug is een zogenoemd woordfestival en vond plaats op twee vaste locaties, Villa Augustus en de DordtYart, en een drijvend podium; de rondvaartboot Dordtevaer. Diverse dichters, singer-songwriters, rappers en andere woordkunstenaars lieten hun kunsten zaterdag horen.

Eén van hen was Bart Moeyaert. De Belgische auteur won eerder dit jaar de Astrid Lindgren Memorial Award, ook wel de 'Nobelprijs voor de jeugdliteratuur' genoemd. "Ik ben eigenlijk nooit bezig met is het groot, is het klein? Ik moet vooral mijn buikgevoel laten spreken en denken van oke, dit moet ik doen", legt Moeyaert uit hoe hij op een nieuw festival terecht komt.

"De vraag is mij gesteld of ik wilde komen optreden in Dordrecht. Ik heb meteen gedacht van 'Goh, ik vind het mooi dat het een festival is dat ter ere van Jan Eikelenboom in het leven is geroepen'. Het klinkt ook spannend en ik heb dus eigenlijk zonder aarzelen ja gezegd."


In eerdere berichtgeving vermeldden wij een foute naam van kinderstadsdichter, haar naam is Janna Koekkoek.

Lees ook

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

pw20260801_WAL4626

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - RSCA Futures (0-2)

De laatste test voor de seizoensstart van FC Dordrecht is zaterdag uitgelopen op een teleurstelling. Jong Anderlecht, ook wel RSCA Futures, was met 0-2 te sterk voor de ploeg van Paul Nuijten. De Streekomroep was ook bij de 'generale repetitie' voor de Krommedijkclub en maakte een samenvatting van het duel, die hieronder te bekijken is.

gemeentekantoor Molenlanden

Woning vier weken gesloten na explosie

De burgemeester van Molenlanden heeft een woning aan de Prinses Beatrixstraat in Arkel per direct voor vier weken gesloten. Aanleiding hiervoor is een explosie die donderdag plaatsvond, veroorzaakt door een explosief dat bij de woning was geplaatst.

dodelijk ongeluk Streefkerk

Fietser overleden na aanrijding met bestelbus

Een persoon op een fiets is dinsdagmiddag om het leven gekomen bij een verkeersongeluk op de N480 bij Streefkerk. Rond 15.00 uur kwam de melding binnen bij de politie van een ongeluk, waarbij een auto een fietser zou hebben aangereden.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - FIETSENMAKER

Maarten is fietsenmaker aan huis en werkt vanuit zijn bus

De meeste mensen brengen hun fiets naar een fietsenmaker toe als deze gerepareerd moet worden. Maarten van Rijswijk doet dit net anders. Hij komt zelf naar de kapotte fietsen toe en repareert ze ter plekke in zijn bus. Maarten leert Monique wat je moet doen om een fiets weer gloednieuw te krijgen.

retouchedrws

Klep Papendrechtsebrug wordt klaargemaakt voor de toekomst: 'Uitdagend werk'

Het werk aan de nieuwe brugklep van de Papendrechtsebrug vordert gestaag. Het laswerk zit er voor 95 procent op en de brugklep is op spectaculaire wijze omgedraaid. Nu krijgt de klep nog een speciale behandeling om hem te beschermen tegen weersomstandigheden en roest.