gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts eerste kinderstadsdichter bekend gemaakt op Nooit Terug

c0e491041f81aa3842c0a6465c27a229.jpg

Dordrecht heeft sinds zaterdag een kinderstadsdichter: Janna Koekkoek. Dat werd zaterdag bekend gemaakt op het nieuwe woordfestival Nooit Terug.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Kinderen tussen de 6 en 14 jaar konden allemaal een gedicht insturen om mee te dingen naar de eretitel. Uit die inzendingen werd Koekkoek gekozen, zij droeg haar winnende gedicht voor op het festival. De Kinderstadsdichter kan door de Bibliotheek AanZet en andere organisaties worden gevraagd om een gedicht te schrijven bij een speciale gelegenheid voor kinderen, zoals de Kinderboekenweek.


Nooit Terug is een zogenoemd woordfestival en vond plaats op twee vaste locaties, Villa Augustus en de DordtYart, en een drijvend podium; de rondvaartboot Dordtevaer. Diverse dichters, singer-songwriters, rappers en andere woordkunstenaars lieten hun kunsten zaterdag horen.

Eén van hen was Bart Moeyaert. De Belgische auteur won eerder dit jaar de Astrid Lindgren Memorial Award, ook wel de 'Nobelprijs voor de jeugdliteratuur' genoemd. "Ik ben eigenlijk nooit bezig met is het groot, is het klein? Ik moet vooral mijn buikgevoel laten spreken en denken van oke, dit moet ik doen", legt Moeyaert uit hoe hij op een nieuw festival terecht komt.

"De vraag is mij gesteld of ik wilde komen optreden in Dordrecht. Ik heb meteen gedacht van 'Goh, ik vind het mooi dat het een festival is dat ter ere van Jan Eikelenboom in het leven is geroepen'. Het klinkt ook spannend en ik heb dus eigenlijk zonder aarzelen ja gezegd."


In eerdere berichtgeving vermeldden wij een foute naam van kinderstadsdichter, haar naam is Janna Koekkoek.

Lees ook

hackaszfoto.png

Hack raakt ziekenhuis, maar geen gegevens gelekt: ‘Wisten dat we kwetsbaar zijn’

Onhandig is het zeker, maar geschokt is men bij het Albert Schweitzer ziekenhuis niet door de hack bij softwareleverancier ChipSoft. Daardoor kunnen patiënten al anderhalve week niet bij cliëntenportaal MijnASz. “Het gaat erom hoe je ermee omgaat”, benadrukt bestuursvoorzitter Nicole Stolk.

politie.jpg

Nepagenten maken slachtoffers in Sterrenburg

Er zijn criminelen actief als nepagenten in de Dordtse wijk Sterrenburg. De afgelopen twee weken zijn er achttien meldingen gemaakt van criminelen die zich voordoen als agent, bankmedewerker of Ziggo-medewerker.

10fa2995-aacd-3cec-a145-e81ce6c7984e.jpg

Verbazing over reclameposters AZ in onze regio: 'Een licht ondeugende actie'

In zeker drie gemeenten in onze streek hangen momenteel reclameposters van AZ. Opvallend, aangezien de voetbalclub uit Alkmaar nauwelijks fans heeft in het Rijnmondgebied. Het blijkt te gaan om een campagne van de hoofdsponsor van de club.

fotojongerenwoningen.png

Dordrecht bouwt honderden woningen om jongeren in de stad te houden

Het officiële startschot voor de bouw van zo’n 199 nieuwe studenten- en jongerenappartementen is donderdagmiddag gegeven. De appartementen worden gerealiseerd op de plek van het voormalige verzorgingstehuis Thureborgh, aan de zuidkant van station Dordrecht. Met de bouw wordt het woonaanbod voor starters en studenten verder uitgebreid.

fotopapendrechtsebrugstoring.png

Papendrechtsebrug na storing van anderhalf uur weer bereikbaar

De Papendrechtsebrug (N3) heeft vrijdagochtend in storing gestaan. Bij de reguliere opening van de brug rond 10.30 uur zijn de bediening en de camera’s uitgevallen, zo laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten aan deze streekomroep. Rond 12.00 uur ging de brugklep weer naar beneden en kon het verkeer weer over de brug.

plucheplakkers.jpg

Zege FC Dordrecht en nare spreekkoren: De Plucheplakkers blikken terug

FC Dordrecht wint eindelijk weer eens in de Keuken Kampioen Divisie met 1-0 van uitgerekend kampioen ADO Den Haag, maar de ongeregeldheden en de nare spreekkoren blijven hangen. De Haagse invasie is uitgebleven, maar in de nieuwe podcastaflevering van De Plucheplakkers laten Arco Bomgaars, Corrado Francke en Sjoerd de Vos deze incidenten zeker niet onbenoemd.