gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts eerste kinderstadsdichter bekend gemaakt op Nooit Terug

c0e491041f81aa3842c0a6465c27a229.jpg

Dordrecht heeft sinds zaterdag een kinderstadsdichter: Janna Koekkoek. Dat werd zaterdag bekend gemaakt op het nieuwe woordfestival Nooit Terug.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Kinderen tussen de 6 en 14 jaar konden allemaal een gedicht insturen om mee te dingen naar de eretitel. Uit die inzendingen werd Koekkoek gekozen, zij droeg haar winnende gedicht voor op het festival. De Kinderstadsdichter kan door de Bibliotheek AanZet en andere organisaties worden gevraagd om een gedicht te schrijven bij een speciale gelegenheid voor kinderen, zoals de Kinderboekenweek.


Nooit Terug is een zogenoemd woordfestival en vond plaats op twee vaste locaties, Villa Augustus en de DordtYart, en een drijvend podium; de rondvaartboot Dordtevaer. Diverse dichters, singer-songwriters, rappers en andere woordkunstenaars lieten hun kunsten zaterdag horen.

Eén van hen was Bart Moeyaert. De Belgische auteur won eerder dit jaar de Astrid Lindgren Memorial Award, ook wel de 'Nobelprijs voor de jeugdliteratuur' genoemd. "Ik ben eigenlijk nooit bezig met is het groot, is het klein? Ik moet vooral mijn buikgevoel laten spreken en denken van oke, dit moet ik doen", legt Moeyaert uit hoe hij op een nieuw festival terecht komt.

"De vraag is mij gesteld of ik wilde komen optreden in Dordrecht. Ik heb meteen gedacht van 'Goh, ik vind het mooi dat het een festival is dat ter ere van Jan Eikelenboom in het leven is geroepen'. Het klinkt ook spannend en ik heb dus eigenlijk zonder aarzelen ja gezegd."


In eerdere berichtgeving vermeldden wij een foute naam van kinderstadsdichter, haar naam is Janna Koekkoek.

Lees ook

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.

homoplek.png

Taakstraffen voor jongeren (20 en 19) om anti-homogeweld

Twee Alblasserdammers zijn veroordeeld voor anti-homogeweld. Volgens de rechter maakten zij zich schuldig aan het achtervolgen en mishandelen van een man, wiens auto ook nog eens werd bekrast.

fcdordrechtfansfotos.png

Mooie weken en een smet: dit zeggen fans over het seizoen van FC Dordrecht

Fans geven het seizoen van FC Dordrecht een zeven. De Streekomroep maakte een rondje rondom het Supportershome van de club en vroeg trouwe volgers om hun ongezouten mening.