Dordrecht, Netherlands

Dordrechts eerste kinderstadsdichter bekend gemaakt op Nooit Terug

Dordrecht heeft sinds zaterdag een kinderstadsdichter: Janna Koekkoek. Dat werd zaterdag bekend gemaakt op het nieuwe woordfestival Nooit Terug.
Dennis Koorevaar | 24 juni 2019 17:26 | Aangepast op 24 juni 2019 17:26
Kinderen tussen de 6 en 14 jaar konden allemaal een gedicht insturen om mee te dingen naar de eretitel. Uit die inzendingen werd Koekkoek gekozen, zij droeg haar winnende gedicht voor op het festival. De Kinderstadsdichter kan door de Bibliotheek AanZet en andere organisaties worden gevraagd om een gedicht te schrijven bij een speciale gelegenheid voor kinderen, zoals de Kinderboekenweek.


Nooit Terug is een zogenoemd woordfestival en vond plaats op twee vaste locaties, Villa Augustus en de DordtYart, en een drijvend podium; de rondvaartboot Dordtevaer. Diverse dichters, singer-songwriters, rappers en andere woordkunstenaars lieten hun kunsten zaterdag horen.

Eén van hen was Bart Moeyaert. De Belgische auteur won eerder dit jaar de Astrid Lindgren Memorial Award, ook wel de 'Nobelprijs voor de jeugdliteratuur' genoemd. "Ik ben eigenlijk nooit bezig met is het groot, is het klein? Ik moet vooral mijn buikgevoel laten spreken en denken van oke, dit moet ik doen", legt Moeyaert uit hoe hij op een nieuw festival terecht komt.

"De vraag is mij gesteld of ik wilde komen optreden in Dordrecht. Ik heb meteen gedacht van 'Goh, ik vind het mooi dat het een festival is dat ter ere van Jan Eikelenboom in het leven is geroepen'. Het klinkt ook spannend en ik heb dus eigenlijk zonder aarzelen ja gezegd."


In eerdere berichtgeving vermeldden wij een foute naam van kinderstadsdichter, haar naam is Janna Koekkoek.

Lees ook

De Plucheplakkers missen iets essentieels bij FC Dordrecht

Verloren van Almere City en gelijk bij Jong Ajax. Conclusie: FC Dordrecht heeft opnieuw een moeilijk...

Persoon uit Beneden-Merwede gered na omslaan bootje

Op de Beneden-Merwede bij Sliedrecht is zaterdagmiddag een klein motorbootje omgeslagen. Een persoon...

Mohamed loopt razendsnelle tijd in zijn eerste hardloopwedstrijd: 'Ik bleef maar inhalen en inhalen'

Zonder trainingsschema of benul van zijn eigen snelheid verscheen hardloper Mohamed Badi (27) afgelo...

Gewapende woningoverval in Molenlanden, drie aanhoudingen

De bewoner van een huis in Schelluinen is vrijdagnacht overvallen. Dat gebeurde rond 04.20 uur. De p...

Eerste dementievriendelijke theatershow komt naar deze gemeente: ‘Zij hebben ook recht op een mooie voorstelling’

Zondag is er een bijzonder theaterstuk in Theater de Willem in Papendrecht te zien: de allereerste d...

Gemoederen lopen hoog op bij 'Ouwe Jonges'

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondag weer het nieuws van de afgelopen weken doorgenomen. ...