gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum krijgt reservefonds

Het Dordrechts Museum mag de meeropbrengsten van de succesvolle tentoonstelling Kunstkoning Willem II in een reservefonds storten. Het gaat om een bedrag van ruim EUR 127.000. Met het geld mag het museum toekomstige tentoonstellingen financieren en eventuele tegenvallers opvangen. Als er in de toekomst meer meevallers zijn, mogen die ook in het reservefonds worden gestort. Het fonds mag maximaal 0,5 miljoen euro bevatten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De gemeenteraad is met dit voorstel akkoord gegaan om het Dordrechts Museum meer armslag te geven. Normaal gesproken gaan meeropbrengsten rechtstreeks naar de algemene reserves van de gemeente Dordrecht.

Directeur Peter Schoon reageerde tegenover RTV Dordrecht opgetogen. “Ik ben hier heel erg blij mee. We liepen natuurlijk ook risico’s bij de tentoonstelling over Willem II. We konden ook nat gaan en daarom is het des te leuker dat we de meeropbrengsten mogen houden om daar weer mooie dingen mee te doen.” Volgen Peter Schoon gaat het om een voor Nederland unieke regeling.

De tentoonstelling Kunstkoning Willem II was in 2014 een enorm succes en trok veel landelijke en zelfs internationale aandacht. De tentoonstelling trok ruim 108.000 bezoekers.

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

binnenkijken in oud monument

Van ingezakt monument naar moderne woningen: boterbeurs voor het eerst te bezoeken

Het monumentale pand ‘De Boterbeurs’ in de Dordtse binnenstad, was jarenlang niet te bezoeken. Tot afgelopen weekend: tijdens Open Monumentendag liet architect en bewoner Hendrik Jan Groeneweg trots zien hoe het geworden is. “De bezoekers die het gebouw verlieten, waren ongelofelijk enthousiast.”