gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum krijgt reservefonds

Het Dordrechts Museum mag de meeropbrengsten van de succesvolle tentoonstelling Kunstkoning Willem II in een reservefonds storten. Het gaat om een bedrag van ruim EUR 127.000. Met het geld mag het museum toekomstige tentoonstellingen financieren en eventuele tegenvallers opvangen. Als er in de toekomst meer meevallers zijn, mogen die ook in het reservefonds worden gestort. Het fonds mag maximaal 0,5 miljoen euro bevatten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De gemeenteraad is met dit voorstel akkoord gegaan om het Dordrechts Museum meer armslag te geven. Normaal gesproken gaan meeropbrengsten rechtstreeks naar de algemene reserves van de gemeente Dordrecht.

Directeur Peter Schoon reageerde tegenover RTV Dordrecht opgetogen. “Ik ben hier heel erg blij mee. We liepen natuurlijk ook risico’s bij de tentoonstelling over Willem II. We konden ook nat gaan en daarom is het des te leuker dat we de meeropbrengsten mogen houden om daar weer mooie dingen mee te doen.” Volgen Peter Schoon gaat het om een voor Nederland unieke regeling.

De tentoonstelling Kunstkoning Willem II was in 2014 een enorm succes en trok veel landelijke en zelfs internationale aandacht. De tentoonstelling trok ruim 108.000 bezoekers.

Lees ook

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Screenshot_20260610_134449_Instagram

Politie betrapt racende motorrijders op Dordtse dijk: ‘Dit kunnen wij niet toestaan’

Agenten hebben afgelopen zondag een flinke groep racende motorrijders betrapt op de Wieldrechtse Zeedijk. Daarbij zijn meerdere processen-verbaal uitgedeeld. “Wij gunnen iedereen hun pleziertje maar dit gedrag op de openbare weg kunnen wij niet toestaan”, schrijft de politie op Instagram.

2606228027

Brandweer terug aan Oranjepark: ‘Combinatie van geschiedenis en vernieuwing’

De Dordtse brandweer is terug aan het Oranjepark, aan de rand van het centrum. Wel met een groot verschil: de oude kazerne is vervangen door een gloednieuwe kazerne, al is de geschiedenis en het ‘nu’ van de post met elkaar verbonden in het nieuwe pand.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.