gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum krijgt reservefonds

Het Dordrechts Museum mag de meeropbrengsten van de succesvolle tentoonstelling Kunstkoning Willem II in een reservefonds storten. Het gaat om een bedrag van ruim EUR 127.000. Met het geld mag het museum toekomstige tentoonstellingen financieren en eventuele tegenvallers opvangen. Als er in de toekomst meer meevallers zijn, mogen die ook in het reservefonds worden gestort. Het fonds mag maximaal 0,5 miljoen euro bevatten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De gemeenteraad is met dit voorstel akkoord gegaan om het Dordrechts Museum meer armslag te geven. Normaal gesproken gaan meeropbrengsten rechtstreeks naar de algemene reserves van de gemeente Dordrecht.

Directeur Peter Schoon reageerde tegenover RTV Dordrecht opgetogen. “Ik ben hier heel erg blij mee. We liepen natuurlijk ook risico’s bij de tentoonstelling over Willem II. We konden ook nat gaan en daarom is het des te leuker dat we de meeropbrengsten mogen houden om daar weer mooie dingen mee te doen.” Volgen Peter Schoon gaat het om een voor Nederland unieke regeling.

De tentoonstelling Kunstkoning Willem II was in 2014 een enorm succes en trok veel landelijke en zelfs internationale aandacht. De tentoonstelling trok ruim 108.000 bezoekers.

Lees ook

GEEN UITZENDING TV nieuws.png

Storing: tijdelijk geen TV Dordrecht

Door een storing in de uitzendstraat in Hilversum is er momenteel geen televisie-uitzending mogelijk.

ARTIKELFOTO PATIENTEN.jpg

Patiënten reageren nuchter op hack ziekenhuisportaal: ‘Even terug in de tijd hè’

Hoewel het Albert Schweitzer ziekenhuis benadrukt dat er geen patiëngegevens zijn buitgemaakt tijdens een hack bij hun softwareleverancier, zorgt het incident voor wisselende reacties onder patiënten. Van gelatenheid tot zorgen over privacy: “Het is gewoon kut."

hiaenrid.png

criminaliteit

Meeste panden gesloten vanwege drugs, sluitingen na explosie neemt toe

Bij verreweg de meeste woningen en (bedrijfs)panden die worden gesloten door burgemeesters in onze streek, is drugs in het spel. Ook neemt het aantal sluitingen na een explosie toe. Dat blijkt uit onderzoek van Bureau Lokaal, een samenwerking tussen deze streekomroep, Rijnmond en andere streekomroepen uit de regio.

gertjanvanderlinden.png

Contactverbod oud-bondscoach rolstoelbasketbalsters na grensoverschrijdend gedrag

Gertjan van der Linden uit Dordrecht, voormalig bondscoach van de succesvolle Nederlandse rolstoelbasketbalsters, mag vijf jaar lang geen contact hebben met zeven speelsters die melding hebben gedaan van grensoverschrijdend gedrag van hem. Dat meldt de NOS.

willem zwijger school.png

Deze middelbare school gaat haar deuren sluiten

De locatie in Hardinxveld-Giessendam van het Willem de Zwijger College stopt ermee. De middelbare school kampt al langere periode met dalende leerlingaantallen, waardoor de locatie niet verantwoord open kan blijven. Huidige leerlingen hebben de keuze om naar een andere locatie in Papendrecht te gaan of zelf een andere school te zoeken.

Gemeenteraad Papendrecht_foto2 artikel.png

Advies verkenner kan prullenbak in: maand na verkiezingen nog geen zicht op coalitie Papendrecht

Het advies van verkenner John Bijl om in Papendrecht tot een kerncoalitie te komen van PVV, VVD en CDA, wordt door de gemeenteraad niet overgenomen. De bal ligt nu bij de VVD, die unaniem door de raad is aangewezen om het initiatief voor coalitievorming te nemen. Daarbij voorbijgegaan aan de grootste: de PVV.