gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum krijgt reservefonds

Het Dordrechts Museum mag de meeropbrengsten van de succesvolle tentoonstelling Kunstkoning Willem II in een reservefonds storten. Het gaat om een bedrag van ruim EUR 127.000. Met het geld mag het museum toekomstige tentoonstellingen financieren en eventuele tegenvallers opvangen. Als er in de toekomst meer meevallers zijn, mogen die ook in het reservefonds worden gestort. Het fonds mag maximaal 0,5 miljoen euro bevatten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De gemeenteraad is met dit voorstel akkoord gegaan om het Dordrechts Museum meer armslag te geven. Normaal gesproken gaan meeropbrengsten rechtstreeks naar de algemene reserves van de gemeente Dordrecht.

Directeur Peter Schoon reageerde tegenover RTV Dordrecht opgetogen. “Ik ben hier heel erg blij mee. We liepen natuurlijk ook risico’s bij de tentoonstelling over Willem II. We konden ook nat gaan en daarom is het des te leuker dat we de meeropbrengsten mogen houden om daar weer mooie dingen mee te doen.” Volgen Peter Schoon gaat het om een voor Nederland unieke regeling.

De tentoonstelling Kunstkoning Willem II was in 2014 een enorm succes en trok veel landelijke en zelfs internationale aandacht. De tentoonstelling trok ruim 108.000 bezoekers.

Lees ook

vuurwapenmelding Charlotte de Bourbonstraat

Politie gealarmeerd na mogelijk vuurwapen in woning

De politie is donderdagochtend gewaarschuwd voor iemand met een vuurwapen in een woning aan de Charlotte de Bourbonstraat in Dordrecht. Meerdere agenten doorzochten vervolgens het huis in de wijk Nieuw-Krispijn.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag geen radio-uitzending Studio De Witt

De radiouitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat zaterdagochtend niet door. Dit vanwege werkzaamheden aan de radiostudio.

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”

marktstockfotopexels

Weekmarkt Giessenburg verhuist vanwege werkzaamheden

De weekmarkt in Giessenburg verkast tijdelijk naar een andere plek. Vanwege werkzaamheden aan de Dorpsstraat is de markt vanaf zaterdag 19 september aan de Peursumseweg te vinden, op het parkeerterrein bij Gezondheidscentrum Giessenburg.

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

nk2026080793A00567

Ouarghi bij debuut matchwinner voor FC Dordrecht: 'Tegen Ajax ben ik altijd extra gebrand'

Grote vreugde aan de Krommedijk, want de seizoensopener van FC Dordrecht eindigde vrijdagavond in een 2-1 zege op Jong Ajax. Ayoub Ouarghi kroonde zich tot matchwinner, Paul Nuijten won van zijn vorige werkgever en kreeg 'veel knuffels en kussen' van de spelers waar hij twee seizoenen mee werkte.