gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum krijgt reservefonds

Het Dordrechts Museum mag de meeropbrengsten van de succesvolle tentoonstelling Kunstkoning Willem II in een reservefonds storten. Het gaat om een bedrag van ruim EUR 127.000. Met het geld mag het museum toekomstige tentoonstellingen financieren en eventuele tegenvallers opvangen. Als er in de toekomst meer meevallers zijn, mogen die ook in het reservefonds worden gestort. Het fonds mag maximaal 0,5 miljoen euro bevatten.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
De gemeenteraad is met dit voorstel akkoord gegaan om het Dordrechts Museum meer armslag te geven. Normaal gesproken gaan meeropbrengsten rechtstreeks naar de algemene reserves van de gemeente Dordrecht.

Directeur Peter Schoon reageerde tegenover RTV Dordrecht opgetogen. “Ik ben hier heel erg blij mee. We liepen natuurlijk ook risico’s bij de tentoonstelling over Willem II. We konden ook nat gaan en daarom is het des te leuker dat we de meeropbrengsten mogen houden om daar weer mooie dingen mee te doen.” Volgen Peter Schoon gaat het om een voor Nederland unieke regeling.

De tentoonstelling Kunstkoning Willem II was in 2014 een enorm succes en trok veel landelijke en zelfs internationale aandacht. De tentoonstelling trok ruim 108.000 bezoekers.

Lees ook

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

foto reisgedrag brug

Brug dicht: duizenden reizigers pakken nu fiets, scooter of trein

Duizenden streekgenoten hebben hun manier van reizen aangepast, nu de Papendrechtsebrug dicht is. Dat blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat en ov-bedrijven. Daardoor blijft het op omrijroutes voorlopig nog te overzien, al kan dat in de wintermaanden veranderen. "Het valt niet tegen."

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.