gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum vervangt aquarellen Aert Schouman

Het Dordrechts Museum vervangt 36 aquarellen van de Aert Schouman-expositie door nieuwe. Dat is nodig, omdat de tekeningen zeer lichtgevoelig zouden zijn. Ze mogen maar drie maanden worden geëxposeerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de nieuwe aquarellen zitten bijzondere stukken uit de collecties van onder andere het Rijksmuseum, Teylers Museum en Museum Boijmans Van Beuningen.

“We hebben bewust enkele topstukken bewaard voor de tweede helft van de tentoonstelling, zoals de Oranje Rotshaan uit het Rijksmuseum. Een technisch hoogstandje en de mooiste kleur oranje die ik ooit gezien heb. Dubbel oranje zelfs, want deze vogel was van prins Willem V en de tekening is een voorstudie voor een schilderij dat Koning Willem-Alexander persoonlijk voor de tentoonstelling heeft uitgeleend”, zegt conservator Sander Paarlberg.

Onder de nieuwe tekeningen zitten ook enkele voorstudies van zoogdieren die Schouman gebruikte voor de behangsels van Huis ten Bosch.

De belangstelling voor de Aert Schouman-expositie Koninklijk Paradijs is groot. In de eerste maanden zijn al bijna 40.000 bezoekers langs geweest. De nieuwe tekeningen zijn vanaf 13 juni te zien. De expositie loopt nog tot en met 17 september.


Foto: Aert Schouman, Een Oranje Rotshaan met een Regenbooggors, 1762, aquarel, Amsterdam, Rijksmuseum

Lees ook

fatbike1

17-jarige fatbiker opgepakt voor dubbele mishandeling

Een 17-jarige jongen uit Dordrecht is dinsdag opgepakt voor een mishandeling aan het Van Eesterenplein, bij winkelcentrum De Bieshof in die stad. Een 79-jarige man en een 48-jarige man raakten daarbij gewond.

dag-van-de-bouw_tcm26-356290

Papendrechtsebrug opent bouwhekken voor open dag: 'Spannend!'

Altijd al een kijkje willen nemen bij het nieuwe bruggebouw van de Papendrechtsebrug? Deze zaterdag gaan de bouwhekken wagenwijd open voor het publiek. Dit is in het kader van de De Dag van de Bouw.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.

Nona

Nona wilde niet meer leven, maar staat nu midden in het leven: 'Lieve mensen om me heen'

Het leven van de Dordtse Nona verloopt normaal, tot ze haar vijftiende levensjaar bereikt. Zonder duidelijke oorzaak valt ze in een depressie, kort daarop krijgt ze een eetstoornis. Nona wil euthanasie plegen, maar doet nu, zeven jaar na haar eerste depressieve gedachte, levend en wel haar verhaal.

dirk kuijt

Dirk Kuijt naar Fenerbahçe, zijn huidige club FC Dordrecht weet van niks

Dirk Kuijt vertrekt naar het Turkse Fenerbahçe. Dat maakte de directeur van de Turkse club donderdagmiddag bekend tijdens een persconferentie. Kuijt wordt daar de assistent van de nieuwe hoofdtrainer Ismail Kartal. Opvallend is dat FC Dordrecht, de club die hij afgelopen seizoen coachte en waar hij ook komend seizoen aan het roer zou staan, van niets weet.

luchtalarm 02

rampen

Veiligheidsregio's: geen goed alternatief voor luchtalarm na 2027 is onacceptabel

De Veiligheidsregio’s Zuid-Holland Zuid en Rotterdam-Rijnmond vinden het ‘onacceptabel’ als er geen goed alternatief is wanneer het luchtalarm op 1 januari 2028 verdwijnt. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten namens in totaal vier veiligheidsregio’s in een brief aan de Tweede Kamer.