gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum vervangt aquarellen Aert Schouman

Het Dordrechts Museum vervangt 36 aquarellen van de Aert Schouman-expositie door nieuwe. Dat is nodig, omdat de tekeningen zeer lichtgevoelig zouden zijn. Ze mogen maar drie maanden worden geëxposeerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de nieuwe aquarellen zitten bijzondere stukken uit de collecties van onder andere het Rijksmuseum, Teylers Museum en Museum Boijmans Van Beuningen.

“We hebben bewust enkele topstukken bewaard voor de tweede helft van de tentoonstelling, zoals de Oranje Rotshaan uit het Rijksmuseum. Een technisch hoogstandje en de mooiste kleur oranje die ik ooit gezien heb. Dubbel oranje zelfs, want deze vogel was van prins Willem V en de tekening is een voorstudie voor een schilderij dat Koning Willem-Alexander persoonlijk voor de tentoonstelling heeft uitgeleend”, zegt conservator Sander Paarlberg.

Onder de nieuwe tekeningen zitten ook enkele voorstudies van zoogdieren die Schouman gebruikte voor de behangsels van Huis ten Bosch.

De belangstelling voor de Aert Schouman-expositie Koninklijk Paradijs is groot. In de eerste maanden zijn al bijna 40.000 bezoekers langs geweest. De nieuwe tekeningen zijn vanaf 13 juni te zien. De expositie loopt nog tot en met 17 september.


Foto: Aert Schouman, Een Oranje Rotshaan met een Regenbooggors, 1762, aquarel, Amsterdam, Rijksmuseum

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026

Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.

archieffotopolitie

Vechtpartijen in Brabant na bekerfinale met Zwijndrechtse club

Een bekerfinale tussen voetbalclubs ZVV Pelikaan uit Zwijndrecht en Kozakken Boys uit Werkendam heeft afgelopen weekend voor vechtpartijen in Brabant gezorgd. Eerst ging het mis na de finale in Wijk en Aalburg, later raakte iemand gewond bij een restaurant in Werkendam.

pexels-ekaterina-bolovtsova-6077326

Ook tweede verzoek Ridderkerk tegen regionale samenwerking door rechter toegewezen

De provincie Zuid-Holland mag voorlopig geen verdere stappen zetten om Ridderkerk te verplichten deel te nemen aan een regionale samenwerking voor woonruimteverdeling. Zo heeft de voorzieningenrechter van de Raad van State geconcludeerd. Het is het tweede verzoek van de gemeente Ridderkerk om een voorlopige voorziening die wordt toegewezen.

drod 07

Van de Krommedijk naar Kralingen: FC Dordrecht raakt Van Vianen kwijt

Daniël van Vianen verruilt FC Dordrecht voor Excelsior. De talentvolle middenvelder uit Groot-Ammers tekent voor drie seizoenen plus optie voor nog een jaar in het Rotterdamse Kralingen.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”