gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum vervangt aquarellen Aert Schouman

Het Dordrechts Museum vervangt 36 aquarellen van de Aert Schouman-expositie door nieuwe. Dat is nodig, omdat de tekeningen zeer lichtgevoelig zouden zijn. Ze mogen maar drie maanden worden geëxposeerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de nieuwe aquarellen zitten bijzondere stukken uit de collecties van onder andere het Rijksmuseum, Teylers Museum en Museum Boijmans Van Beuningen.

“We hebben bewust enkele topstukken bewaard voor de tweede helft van de tentoonstelling, zoals de Oranje Rotshaan uit het Rijksmuseum. Een technisch hoogstandje en de mooiste kleur oranje die ik ooit gezien heb. Dubbel oranje zelfs, want deze vogel was van prins Willem V en de tekening is een voorstudie voor een schilderij dat Koning Willem-Alexander persoonlijk voor de tentoonstelling heeft uitgeleend”, zegt conservator Sander Paarlberg.

Onder de nieuwe tekeningen zitten ook enkele voorstudies van zoogdieren die Schouman gebruikte voor de behangsels van Huis ten Bosch.

De belangstelling voor de Aert Schouman-expositie Koninklijk Paradijs is groot. In de eerste maanden zijn al bijna 40.000 bezoekers langs geweest. De nieuwe tekeningen zijn vanaf 13 juni te zien. De expositie loopt nog tot en met 17 september.


Foto: Aert Schouman, Een Oranje Rotshaan met een Regenbooggors, 1762, aquarel, Amsterdam, Rijksmuseum

Lees ook

delilah.png

Delilah en haar 1-jarige dochter moeten huis uit: ‘Dalijk sta ik op straat’

De 29-jarige Delilah uit Dordrecht zit met de handen in het haar. Ze woont tijdelijk bij haar oma met haar 1-jarige dochter, als plots haar oma overlijdt eind februari. Dat is zeer emotioneel, maar levert ook een praktisch probleem op: Delilah moet per 1 mei uit het huurhuis van oma vertrekken.

patiëntenportaal ziekenhuis.jpeg

CYBERCRIME

Patiëntendossier ASz weer bereikbaar na hack softwarebedrijf

Het cliëntenportaal van het Albert Schweitzer ziekenhuis werkt weer. Na een hack bij de softwareleverancier van het ziekenhuis was dat portaal twee weken niet te gebruiken. Volgens het ziekenhuis zijn alle dossiers weer te raadplegen, kunnen afspraken worden bekeken en folders ingezien.

OPMA20260417 Museum 40-45.jpg

Op Pad Met Ad: In gesprek met Ed Vermeulen van Museum 1940 - 1945 over de Tweede Wereldoorlog

Vrijheid is niet vanzelfsprekend, zo vindt ook presentator Ad van den Herik. In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad krijgt Ad een rondleiding door Museum 1940 - 1945. Voorzitter Ed Vermeulen leidt hem rond. De mannen gaan in gesprek over de verschillende attributen in het museum en het verhaal erachter.

Oude bibliotheek Hendrik ido Ambacht.png

Bibliotheek Hendrik-Ido-Ambacht maand lang dicht wegens verhuizing

Wie in Hendrik-Ido-Ambacht graag bij de bibliotheek komt om boeken te lenen of activiteiten bij te wonen, zal dit in mei tijdelijk op een andere locatie moeten doen. De bibliotheek is van maandag 4 mei tot en met zondag 31 mei gesloten door de verhuizing naar het vernieuwde Cascade.

9d6ad7c7-ad74-3753-a6f6-fe40f47851d5.jpg

70 jaar oude A16-verlichting krijgt tweede leven als designlamp

Jarenlang hingen ze boven de snelweg tussen Rotterdam en Breda, nu in huizen en kantoren. De lampen die ooit de A16 in onze streek verlichtten, krijgen in Rotterdam een tweede leven als designobject.

politieauto.png

Politie ziet woning met voordeur wagenwijd open

Een opvallende melding voor de politie in Papendrecht dinsdagavond. De voordeur van een woning stond wagenwijd open, terwijl er niemand aanwezig was.