Dordrecht, Netherlands

Dordrechts Museum vervangt aquarellen Aert Schouman

Het Dordrechts Museum vervangt 36 aquarellen van de Aert Schouman-expositie door nieuwe. Dat is nodig, omdat de tekeningen zeer lichtgevoelig zouden zijn. Ze mogen maar drie maanden worden geëxposeerd.
Peter Tromp | 7 juni 2017 11:08 | Aangepast op 7 juni 2017 11:08
Bij de nieuwe aquarellen zitten bijzondere stukken uit de collecties van onder andere het Rijksmuseum, Teylers Museum en Museum Boijmans Van Beuningen.

“We hebben bewust enkele topstukken bewaard voor de tweede helft van de tentoonstelling, zoals de Oranje Rotshaan uit het Rijksmuseum. Een technisch hoogstandje en de mooiste kleur oranje die ik ooit gezien heb. Dubbel oranje zelfs, want deze vogel was van prins Willem V en de tekening is een voorstudie voor een schilderij dat Koning Willem-Alexander persoonlijk voor de tentoonstelling heeft uitgeleend”, zegt conservator Sander Paarlberg.

Onder de nieuwe tekeningen zitten ook enkele voorstudies van zoogdieren die Schouman gebruikte voor de behangsels van Huis ten Bosch.

De belangstelling voor de Aert Schouman-expositie Koninklijk Paradijs is groot. In de eerste maanden zijn al bijna 40.000 bezoekers langs geweest. De nieuwe tekeningen zijn vanaf 13 juni te zien. De expositie loopt nog tot en met 17 september.


Foto: Aert Schouman, Een Oranje Rotshaan met een Regenbooggors, 1762, aquarel, Amsterdam, Rijksmuseum

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...