gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum vervangt aquarellen Aert Schouman

Het Dordrechts Museum vervangt 36 aquarellen van de Aert Schouman-expositie door nieuwe. Dat is nodig, omdat de tekeningen zeer lichtgevoelig zouden zijn. Ze mogen maar drie maanden worden geëxposeerd.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Bij de nieuwe aquarellen zitten bijzondere stukken uit de collecties van onder andere het Rijksmuseum, Teylers Museum en Museum Boijmans Van Beuningen.

“We hebben bewust enkele topstukken bewaard voor de tweede helft van de tentoonstelling, zoals de Oranje Rotshaan uit het Rijksmuseum. Een technisch hoogstandje en de mooiste kleur oranje die ik ooit gezien heb. Dubbel oranje zelfs, want deze vogel was van prins Willem V en de tekening is een voorstudie voor een schilderij dat Koning Willem-Alexander persoonlijk voor de tentoonstelling heeft uitgeleend”, zegt conservator Sander Paarlberg.

Onder de nieuwe tekeningen zitten ook enkele voorstudies van zoogdieren die Schouman gebruikte voor de behangsels van Huis ten Bosch.

De belangstelling voor de Aert Schouman-expositie Koninklijk Paradijs is groot. In de eerste maanden zijn al bijna 40.000 bezoekers langs geweest. De nieuwe tekeningen zijn vanaf 13 juni te zien. De expositie loopt nog tot en met 17 september.


Foto: Aert Schouman, Een Oranje Rotshaan met een Regenbooggors, 1762, aquarel, Amsterdam, Rijksmuseum

Lees ook

Screenshot 2026-06-16 at 20.36.43

Dordtse editie van Swim to Fight Cancer gaat dit jaar niet door

Zwemmen om geld op te halen voor kankeronderzoek. Zeven keer eerder was dat mogelijk in Dordrecht tijdens Swim to Fight Cancer (voorheen City Swim), maar de achtste editie komt dit jaar niet van de grond. “Ik trek het me als voorzitter het meest aan”, vertelt Erik van Heijningen.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.

PSX_20260610_141907

Balen voor liefhebber: ruim vijftig jaar oude oldtimer zwaar beschadigd

Vlakbij Station Dordrecht is woensdagmiddag een oldtimer in botsing gekomen met een andere auto. De Alfa Romeo, volgens de bestuurder een exemplaar uit 1972, is zwaar beschadigd.

Website

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

soeteman foto

Na een eeuw valt doek voor Soeteman Tweewielers: 'Dankbaar voor alle klanten'

Een begrip in Dordrecht verdwijnt uit het straatbeeld. Na honderd jaar sluit Soeteman Tweewielers op 12 juni definitief de deuren van de winkel en werkplaats aan de Brouwersdijk. Daarmee komt een einde aan een familiebedrijf dat drie generaties lang verbonden was aan de stad.