gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum viert overzees succes van schilder Aelbert Cuyp met 'Britse dag'

eed25fe3a0c777682f5c8f783c419010

Het Dordrechts museum staat zaterdag 2 april in het teken van de Britse aristocratie (een bestuursvorm waarin een groep uit de hoge klasse de macht heeft) en hun gewoonten. De zaterdagmiddag wordt gevuld met een lezing van Josephine Rombouts over haar ervaringen op een Schots kasteel waar zij jaren lang werkte.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
De Dordtse Aelbert Cuyp was een lokale schilder en buiten zijn woonplaats vijwel onbekend. Pas na zijn dood werd hij ontdekt door Engelse verzamelaars en kunstenaars, waardoor er in Engeland rond de jaren vijftig van de zeventiende eeuw een ware ‘Cuyp-rage’ ontstond.

De Britse aristocratie waren zo gek op de zonovergoten landschappen van de schilder, dat rond 1800 alle belangrijke werken van Cuyp uit Nederland waren verdwenen. Een echte Cuyp kon in geen enkel Brits landhuis ontbreken.Nog steeds hangt een groot deel van zijn beste werken in Engeland.

Josephine RomboutsIn haar lezing zal Josephine Rombouts haar ervaringen met Engelse landeigenaren, Franse koks, spoken, etiquette en tradities, met de geïnteresseerden delen. Ze studeerde kunstgeschiedenis in Nederland en is bekend van haar boeken over het leven op Cliffrock Castle. Met humor en scherpe observaties beschrijft ze de wereld van de Britse aristocratie, waarvan het bijna onvoorstelbaar is dat deze nog bestaat.

Voorafgaand aan de lezing zal conservator Sander Paarlberg meer vertellen over de aantrekkingskracht die de Britten tot de werken van Aelbert Cuyp had.

High-teaEen kopje thee met wat lekkers kan aan zo’n Britse middag niet ontbreken. Liefhebbers kunnen na de lezing genieten van een traditionele Engelse high-tea. Op het menu staan typisch Britse lekkernijen zoals: finger sandwitches, scones met jam en clotted cream en diverse taartjes en cakes.

De lezing vindt plaats op zaterdag 2 april in de Schoumanzaal van het Dordrechts Museum van 14.00 tot 15.00 uur. Tickets zijn verkrijgbaar via
www.dordrechtsmuseum.nl
en kosten 7,50 euro. Een combiticket voor de lezing met high tea kost 27,50 euro. De prijzen en tickets hiervoor zijn per persoon. Museumentree is niet bij de prijs inbegrepen.

Lees ook

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

Steekpartij AZC foto

Steekpartij azc Dordrecht, twee verdachten aangehouden

Bij het asielzoekerscentrum aan de Burgemeester van der Dussenstraat in Dordrecht vond maandagmiddag een steekpartij plaats. Het incident gebeurde rond 15.45 uur. Eén man is gewond geraakt en ter plaatste door een ambulance behandeld. Twee verdachten zijn aangehouden.

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.