Dordrecht, Netherlands

Dordrechts Museum vult collectie aan met werk van Ammerlaan

Het Dordrechts Museum heeft nieuw werk van kunstenaar Frank Ammerlaan, genaamd Untitled (2016), aangekocht. Het kunstwerk kon worden aangeschaft mede door middel van een schenking van een inmiddels overleden lid van de Vereniging Dordrechts Museum.
Peter Tromp | 20 maart 2018 15:09 | Aangepast op 20 maart 2018 15:09
Het museum heeft al eerder twee werken van Ammerlaan gekocht, dit nieuwe exemplaar vormt hier een aanvulling op. Untitled (2016) is gemaakt van een spiegel en zink op metaal. Kunstcriticus Hans den Hartog Jager geeft aan: “Juist doordat hij natuurfenomenen gebruikt om artistieke verten te exploreren, slaagt hij erin twee schijnbare tegenstellingen met elkaar te verbinden.”

Frank Ammerlaan is woonachtig in Londen en zijn eerdere werk leverde hem al prijzen op, zoals de Koninklijke Prijs voor de Schilderkunst in 2012 en De Scheffer in 2013.

De expositie ‘De Meest Eigentijdse Schilderijen Tentoonstelling’ opent op 1 juli in het Dordrechts Museum en zal naast kunst van Frank Ammerlaan onder anderen ook werk van Raquel van Haver, Robert Zandvliet en Gijs Frieling bevatten.

Meest gelezen

Grote opkomst verwacht voor Rode Lijn-demonstratie: ‘Het leeft echt in Dordrecht’

Erik van Krimpen | Redactie Streek 56 | 27 jun 2025 17:04

Zo gaan Dordtse basisscholen om met de hittegolf

Jonathan Sekeris | Barbara Visscher | 30 jun 2025 13:40

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Redactie Streek 56 | 1 jul 2025 11:52

Lees ook

Bom onder gezamenlijk zwembad Hardinxveld en Sliedrecht, wordt die vanavond ontmanteld?

Geen duidelijkheid over een azc, geen gezamenlijk zwembad. Dat is de beknopte samenvatting van het b...

Recordaantal optredens tijdens warme zomereditie Gluren bij de Buren

Het was afgelopen zondag een recorddag voor het Gluren bij de Buren-festival. Nooit eerder werden e...

Expert over seksueel misbruik: 'Intens triest dat een slachtoffer een dader wordt'

Cornelis den D. kreeg onlangs 6,5 jaar celstraf en tbs met dwangverpleging voor seksueel misbruik va...

Een halve eeuw De Hoop: ‘De passie die zij toen hadden voel je nu nog steeds’

Een mensenbieb, swingende koormuziek en een groot luchtkussen. Organisatie De Hoop vierde zaterdag h...

Vermiste jongeman gevonden in de rivier, hulp kwam te laat

Het lichaam van de vermiste jongeman is gevonden in de Beneden Merwede bij Hardinxveld-Giessendam. V...

Vierde autobrand binnen twee weken in Alblasserdam

In Alblasserdam is voor de vierde keer in twee weken tijd een auto uitgebrand. In de nacht van maand...