gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum vult collectie aan met werk van Ammerlaan

Het Dordrechts Museum heeft nieuw werk van kunstenaar Frank Ammerlaan, genaamd Untitled (2016), aangekocht. Het kunstwerk kon worden aangeschaft mede door middel van een schenking van een inmiddels overleden lid van de Vereniging Dordrechts Museum.

Peter Tromp |  | Aangepast op
Het museum heeft al eerder twee werken van Ammerlaan gekocht, dit nieuwe exemplaar vormt hier een aanvulling op. Untitled (2016) is gemaakt van een spiegel en zink op metaal. Kunstcriticus Hans den Hartog Jager geeft aan: “Juist doordat hij natuurfenomenen gebruikt om artistieke verten te exploreren, slaagt hij erin twee schijnbare tegenstellingen met elkaar te verbinden.”

Frank Ammerlaan is woonachtig in Londen en zijn eerdere werk leverde hem al prijzen op, zoals de Koninklijke Prijs voor de Schilderkunst in 2012 en De Scheffer in 2013.

De expositie ‘De Meest Eigentijdse Schilderijen Tentoonstelling’ opent op 1 juli in het Dordrechts Museum en zal naast kunst van Frank Ammerlaan onder anderen ook werk van Raquel van Haver, Robert Zandvliet en Gijs Frieling bevatten.

Lees ook

cb4042062709d94bfa4d22fd01011c10

Dordt in Stoom trapt af met de vlootschouw, bekijk 'm hier

Dordrecht staat dit weekend volledig in het teken van Dordt in Stoom. De aftrap daarvan is traditiegetrouw de vlootschouw, Rijnmond zendt het evenement in samenwerking met de Streekomroep (RTV Dordrecht) live uit.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

ef7676c8-a531-3abb-8c03-10f96dab8008

Thuis in Arkel bij de vader van Frenkie de Jong: 'Ieder nadeel heeft zijn voordeel'

"Een bakkie?" Gastvrij als de vader van Frenkie de Jong is, serveert hij op deze zonnige middag aan de Prinses Margrietstraat in Arkel (gemeente Molenlanden) een vers kopje koffie. Net als twee jaar geleden. Toen een paar weken voor het EK van Oranje, nu een paar weken voor het WK.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

artikelfoto kazerne SLIE

Na decennia verhuist brandweer uit centrum Sliedrecht: 'Brok historie'

Dinsdagavond staat er iets bijzonders te gebeuren: de brandweer van Sliedrecht vertrekt uit het hart van het dorp en betrekt een nieuwe kazerne aan de Rijnstraat. De nieuwe brandweerkazerne is vanaf dan gevestigd in het voormalige politiebureau aan de rand van Sliedrecht. Omwonenden van de oude stek gaan de brandweer wel missen.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.