Dordrecht, Netherlands

Dordrechts Museum vult collectie aan met werk van Ammerlaan

Het Dordrechts Museum heeft nieuw werk van kunstenaar Frank Ammerlaan, genaamd Untitled (2016), aangekocht. Het kunstwerk kon worden aangeschaft mede door middel van een schenking van een inmiddels overleden lid van de Vereniging Dordrechts Museum.
Peter Tromp | 20 maart 2018 15:09 | Aangepast op 20 maart 2018 15:09
Het museum heeft al eerder twee werken van Ammerlaan gekocht, dit nieuwe exemplaar vormt hier een aanvulling op. Untitled (2016) is gemaakt van een spiegel en zink op metaal. Kunstcriticus Hans den Hartog Jager geeft aan: “Juist doordat hij natuurfenomenen gebruikt om artistieke verten te exploreren, slaagt hij erin twee schijnbare tegenstellingen met elkaar te verbinden.”

Frank Ammerlaan is woonachtig in Londen en zijn eerdere werk leverde hem al prijzen op, zoals de Koninklijke Prijs voor de Schilderkunst in 2012 en De Scheffer in 2013.

De expositie ‘De Meest Eigentijdse Schilderijen Tentoonstelling’ opent op 1 juli in het Dordrechts Museum en zal naast kunst van Frank Ammerlaan onder anderen ook werk van Raquel van Haver, Robert Zandvliet en Gijs Frieling bevatten.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...