gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum weer open

Om klokslag elf uur ging zaterdag het hek van het Dordrechts Museum weer open.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Ruim een half jaar is het museum vanwege de corona maatregelen dicht geweest maar zaterdag konden de bezoekers weer volop genieten van de verschillende tentoonstellingen.

Bijvoorbeeld "I love Dordt" die tot nu toe maar één dag te zien was alvorens het museum in december de deuren moest sluiten. Het is een tentoonstelling door Dordtenaren gemaakt. Ruim 400 voorwerpen leverden zij in. Allemaal persoonlijke spullen waar een verhaal achter schuilt.

Hoofd Publiekszaken Gert Jan Schouten heeft bij deze tentoonstelling zijn persoonlijke voorkeur bij de ingeleverden spullen: 'Het gaat om een zustersuniform van 40 jaar geleden van Rianne Walraven. Zij deed haar opleiding in het voormalige Refaja ziekenhuis en ik was erbij toen ze haar uniform kwam afgeven bij het museum. Het is mooi om te zien dat mensen hun verhaal willen delen'.

Gastvrouw Anneke Bakker is dolblij dat ze weer haar vrijwilligers werk kan oppakken: 'Ik heb vooral de omgang met bezoekers gemist en ook met alle medewerkers van het museum, want we zijn echt een hele leuke club bijelkaar'.

De tentoonstelling "I love Dordt" is t/m 15 augustus te zien. 


064f81152a79cc60433c871e0559461a

Lees ook

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

navigatie apps en pont

Pontjes niet in routeplanner: sommigen sturen je zelfs nog over Papendrechtsebrug

Verschillende routeplanners zijn niet op de hoogte van de afsluiting van de Papendrechtseburg. Zowel bij Google Maps als Apple Kaarten worden fietsers en voetgangers die de Beneden Merwede over willen steken niet naar de gratis pontjes geleid. Soms kun je volgens de navigatie de rivier nog via de brug oversteken.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

vakantiepark de biesbosch

wonen

Gemeente negeert oproep minister om bewoning op vakantieparken toe te staan

Een oproep van het kabinet aan gemeenten om permanente bewoners van vakantieparken met rust te laten, heeft niet tot meer zekerheid geleid voor deze groep. In Dordrecht is juist de controle op het enige vakantiepark van de stad verhoogd, zo blijkt uit onderzoek van de regionale omroepen in samenwerking met de NOS.

TukTuk tours - Pieter van Loon

Een elektrische tuktuk om de Dordtse binnenstad te bewonderen: ‘Het roept veel enthousiasme op’

Toeristen rondrijden in een tuktuk om zo de parels van Dordrecht te laten zien. Dat is wat vastgoedondernemer én stadsgids Pieter van Loon vanaf woensdag officieel in zijn vrije uurtjes gaat doet. Met dit initiatief wil Van Loon toeristen die minder mobiel zijn toch de stad laten ervaren.

foto speelplekken ALB

Groot kinderprotest bij gemeentehuis: ‘Speeltuinen moeten gewoon blijven’

Harde muziek, veel toeters, fluitjes en borden met leuzen erop. Zo gaat het er dinsdagavond voor het gemeentehuis in Alblasserdam aan toe. Daar protesteren dan tientallen kinderen tegen het besluit van de gemeente om van 12 speeltuinen de toestellen weg te halen. ‘Goed dat jullie hier staan.’