Dordrecht, Netherlands

Dordrechts Museum weer open

Om klokslag elf uur ging zaterdag het hek van het Dordrechts Museum weer open.
Fokko van der Straaten | 5 juni 2021 16:16 | Aangepast op 5 juni 2021 16:16
Ruim een half jaar is het museum vanwege de corona maatregelen dicht geweest maar zaterdag konden de bezoekers weer volop genieten van de verschillende tentoonstellingen.

Bijvoorbeeld "I love Dordt" die tot nu toe maar één dag te zien was alvorens het museum in december de deuren moest sluiten. Het is een tentoonstelling door Dordtenaren gemaakt. Ruim 400 voorwerpen leverden zij in. Allemaal persoonlijke spullen waar een verhaal achter schuilt.

Hoofd Publiekszaken Gert Jan Schouten heeft bij deze tentoonstelling zijn persoonlijke voorkeur bij de ingeleverden spullen: 'Het gaat om een zustersuniform van 40 jaar geleden van Rianne Walraven. Zij deed haar opleiding in het voormalige Refaja ziekenhuis en ik was erbij toen ze haar uniform kwam afgeven bij het museum. Het is mooi om te zien dat mensen hun verhaal willen delen'.

Gastvrouw Anneke Bakker is dolblij dat ze weer haar vrijwilligers werk kan oppakken: 'Ik heb vooral de omgang met bezoekers gemist en ook met alle medewerkers van het museum, want we zijn echt een hele leuke club bijelkaar'.

De tentoonstelling "I love Dordt" is t/m 15 augustus te zien. 


Lees ook

Zorgen over veiligheid op tijdelijke fietsbrug: 'Verlaten en onverlicht'

Doe mee! Molenlanden, de grootste partij in die gemeente, maakt zich zorgen over de veiligheid op de...

Gewonden na vechtpartij in gevangenis: ‘Al langer spanningen’

In de gevangenis van Dordrecht zijn twee gedetineerden gewond geraakt bij een vechtpartij. De twee g...

De Plucheplakkers: 'FC Emmen-uit win je in je (hune)bed'

De Plucheplakkers hebben in de 95e aflevering veel over FC Dordrecht te bespreken. Helaas is niet el...

Evides wil stop op PFAS-lozingen: 'Wat er niet in komt, hoeven wij er ook niet uit te halen'

Drinkwaterbedrijf Evides maakt zich zorgen om de waterkwaliteit in de Maas. Het bedrijf gebruikt wat...

Daan opnieuw benoemd tot kinderburgemeester van Zwijndrecht: 'We merkten dat hij er net lekker inzat'

Een bijzonder moment dinsdagavond in het gemeentehuis van Zwijndrecht: de 11-jarige Daan van den Hoe...

GGD komt naar je toe dit najaar: ‘Veel vragen over gezondheid’

Wie met gezondheidsvragen zit, maar de weg naar een huisarts of de GGD niet weet te vinden wordt dit...