gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrechts Museum weer open

Om klokslag elf uur ging zaterdag het hek van het Dordrechts Museum weer open.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Ruim een half jaar is het museum vanwege de corona maatregelen dicht geweest maar zaterdag konden de bezoekers weer volop genieten van de verschillende tentoonstellingen.

Bijvoorbeeld "I love Dordt" die tot nu toe maar één dag te zien was alvorens het museum in december de deuren moest sluiten. Het is een tentoonstelling door Dordtenaren gemaakt. Ruim 400 voorwerpen leverden zij in. Allemaal persoonlijke spullen waar een verhaal achter schuilt.

Hoofd Publiekszaken Gert Jan Schouten heeft bij deze tentoonstelling zijn persoonlijke voorkeur bij de ingeleverden spullen: 'Het gaat om een zustersuniform van 40 jaar geleden van Rianne Walraven. Zij deed haar opleiding in het voormalige Refaja ziekenhuis en ik was erbij toen ze haar uniform kwam afgeven bij het museum. Het is mooi om te zien dat mensen hun verhaal willen delen'.

Gastvrouw Anneke Bakker is dolblij dat ze weer haar vrijwilligers werk kan oppakken: 'Ik heb vooral de omgang met bezoekers gemist en ook met alle medewerkers van het museum, want we zijn echt een hele leuke club bijelkaar'.

De tentoonstelling "I love Dordt" is t/m 15 augustus te zien. 


064f81152a79cc60433c871e0559461a

Lees ook

image

Jongerenwerkers organiseren schildermiddag, meidenavonden en voetbaltoernooien voor Dordtse jeugd

Nog geen plannen deze zomer? In Dordrecht hoeven jongeren zich niet te vervelen. Onder de noemer 'Chille Zomervakantie 2026' hebben de jongerenwerkers van R-Newt Dordrecht deze vakantie een afwisselend programma voor jongeren in de stad georganiseerd. De activiteiten zijn bedoeld voor jongeren van ongeveer 12 tot 27 jaar en vinden plaats op verschillende locaties in Dordrecht.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester Herman J. veroordeeld voor kinderporno: 'Fantaseren over misbruik was bijzonder schokkend'

De rechter heeft de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht Herman J. veroordeeld voor het bezit van kinderporno. Hij krijg een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.

rwsdrechttunnel

Vrachtwagens in botsing in Drechttunnel, snelweg inmiddels weer vrij

In de Drechttunnel (A16) richting Breda zijn vrijdagochtend meerdere vrachtwagens tegen elkaar gebotst. De rechtertunnelbuis was tot 14.00 uur dicht, daarna was alles opgeruimd en de weg weer vrijgegeven.

fotopersburobusink

Grote brand verwoest volkstuintjes, paard raakt gewond

Aan de Arie Schaapweg in Dordrecht is vrijdagochtend brand uitgebroken in een schuur. Daarbij kwam veel rook vrij. Inmiddels is de brand onder controle, maar nog niet volledig geblust.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

Screenshot 2026-07-15 at 12.52.31

Papendrecht zet stap naar nieuw gemeentebestuur: twee informateurs gaan aan de slag

De zoektocht naar een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht gaat een nieuwe fase in. De elf fracties in de gemeenteraad hebben unaniem ingestemd met de benoeming van twee onafhankelijke informateurs. Zij moeten de komende maanden onderzoeken hoe het vertrouwen in de lokale politiek kan worden hersteld en welke bestuursvorm het beste past bij de huidige situatie.