gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt beter bereikbaar in 2020?

6e926e72f7a752bd39bf805336691f49

Mogelijk wordt Dordrecht vanaf 2020 weer beter bereikbaar met de trein. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven heeft de NS opdracht gegeven om verbeteringen in de sprinter- en intercitydiensten tussen Dordrecht en Brabant te onderzoeken voor de periode 2020-2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De intercitystatus van Dordrecht staat in ieder geval volgens de brief van de staatssecretaris vast. Die discussie is voorbij nu alle partijen die status onderschrijven.


Maar het komende jaar wordt de verbinding alleen nog maar slechter. De sprinterverbinding tussen Dordt en Breda rijdt in 2019 niet meer elk uur, maar alleen nog in de spits.


Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid) kijkt ook alvast maar verder en vestigt zijn hoop op 2025 wanneer de concessie voor het hoofdnet vernieuwd moet worden. Hij denkt dat de aandacht voor het “probleem HSL-lijn” dan misschien weer wat verschuift naar de reguliere verbindingen. Daardoor zou inpassing van structurele IC-diensten naar het zuiden weer mogelijk worden.


Ook Light Rail staat bij de gemeente heel duidelijk op het netvlies. Zeker in verband met de gebiedsontwikkeling van het Leerpark en het Gezondheidspark. Een halte Leerpark is in deze visie een diepe wens van het college.

Het college blijft dus lobbyen voor zowel een betere Ic-verbinding als voor de aanleg van Light Rail.

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

bussen rijden in dordrecht wel

Ov niet in de hele streek plat, hier kun je wel reizen

De landelijke staking in het openbaar vervoer is begonnen. Medewerkers leggen voor 24 uur het werk neer. De staking legt in de meeste gemeenten het openbaar vervoer totaal plat, maar op sommige plaatsen is vervoer wel mogelijk.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”