gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt beter bereikbaar in 2020?

6e926e72f7a752bd39bf805336691f49

Mogelijk wordt Dordrecht vanaf 2020 weer beter bereikbaar met de trein. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven heeft de NS opdracht gegeven om verbeteringen in de sprinter- en intercitydiensten tussen Dordrecht en Brabant te onderzoeken voor de periode 2020-2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De intercitystatus van Dordrecht staat in ieder geval volgens de brief van de staatssecretaris vast. Die discussie is voorbij nu alle partijen die status onderschrijven.


Maar het komende jaar wordt de verbinding alleen nog maar slechter. De sprinterverbinding tussen Dordt en Breda rijdt in 2019 niet meer elk uur, maar alleen nog in de spits.


Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid) kijkt ook alvast maar verder en vestigt zijn hoop op 2025 wanneer de concessie voor het hoofdnet vernieuwd moet worden. Hij denkt dat de aandacht voor het “probleem HSL-lijn” dan misschien weer wat verschuift naar de reguliere verbindingen. Daardoor zou inpassing van structurele IC-diensten naar het zuiden weer mogelijk worden.


Ook Light Rail staat bij de gemeente heel duidelijk op het netvlies. Zeker in verband met de gebiedsontwikkeling van het Leerpark en het Gezondheidspark. Een halte Leerpark is in deze visie een diepe wens van het college.

Het college blijft dus lobbyen voor zowel een betere Ic-verbinding als voor de aanleg van Light Rail.

Lees ook

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.

yv20261024A1C01692

Wisselvalligheid in het kwadraat bij FC Dordrecht: ‘Stukje discipline wat we missen’

Jantje lacht, jantje huilt aan de Krommedijk. Als FC Dordrecht dit seizoen een sprankje hoop toont, eindigt het volgende duel vrijwel telkens in een deceptie. Zo ook zaterdag tegen VVV-Venlo: 2-4.

festival

Doet Dordrecht gooi naar titel Culturele Hoofdstad van Europa?

Het college van burgemeester en wethouders wil Dordrecht aanmelden voor de titel Europese Culturele Hoofdstad 2033. De gemeenteraad wordt gevraagd om daarmee in te stemmen. Of Dordrecht uiteindelijk echt kandidaat wordt, is nog niet zeker.

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

werkzaamhedena16

Grote drukte verwacht: A16 bij Ridderkerk hele weekend dicht

De A16 tussen knooppunten Ridderkerk en Terbregseplein is van vrijdagavond tot en met maandagochtend afgesloten. Rijkswaterstaat verwacht grote drukte en zegt dat reizigers rekening moeten houden met extra reistijd van 30 tot 60 minuten.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Vierde aanhouding voor dood Zwijndrechtenaar

De politie heeft een vierde man aangehouden voor de dood van een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Het lichaam van de Zwijndrechtenaar werd eind mei aangetroffen in een huis aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, nadat hier brand had gewoed.