gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt beter bereikbaar in 2020?

6e926e72f7a752bd39bf805336691f49

Mogelijk wordt Dordrecht vanaf 2020 weer beter bereikbaar met de trein. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven heeft de NS opdracht gegeven om verbeteringen in de sprinter- en intercitydiensten tussen Dordrecht en Brabant te onderzoeken voor de periode 2020-2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De intercitystatus van Dordrecht staat in ieder geval volgens de brief van de staatssecretaris vast. Die discussie is voorbij nu alle partijen die status onderschrijven.


Maar het komende jaar wordt de verbinding alleen nog maar slechter. De sprinterverbinding tussen Dordt en Breda rijdt in 2019 niet meer elk uur, maar alleen nog in de spits.


Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid) kijkt ook alvast maar verder en vestigt zijn hoop op 2025 wanneer de concessie voor het hoofdnet vernieuwd moet worden. Hij denkt dat de aandacht voor het “probleem HSL-lijn” dan misschien weer wat verschuift naar de reguliere verbindingen. Daardoor zou inpassing van structurele IC-diensten naar het zuiden weer mogelijk worden.


Ook Light Rail staat bij de gemeente heel duidelijk op het netvlies. Zeker in verband met de gebiedsontwikkeling van het Leerpark en het Gezondheidspark. Een halte Leerpark is in deze visie een diepe wens van het college.

Het college blijft dus lobbyen voor zowel een betere Ic-verbinding als voor de aanleg van Light Rail.

Lees ook

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

FOTO WEBSITE ARTIKEL

Buurtbewoners slaan alarm: moderne bushalte al lange tijd onbereikbaar

Onrust in Wielwijk, want al anderhalf jaar is de bushalte naast het Admiraalsplein in Dordrecht voor bussen onbereikbaar. Buurtbewoners moeten daardoor naar een tijdelijke halte, zo’n 500 meter verderop. Voor de Dordtse VVD is dit onacceptabel: "Je haalt zo een nat pak als je staat te wachten op de bus."

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

20260903192557

Vrouw (28) raakt ernstig gewond bij ongeluk op snelweg, slachtoffer gereanimeerd

Bij een ongeluk op de A16 richting Breda is donderdagavond een 28-jarige vrouw ernstig gewond geraakt. Zij stond naast haar auto met pech op de vluchtstrook, toen een andere auto op haar auto inreed.