gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt beter bereikbaar in 2020?

6e926e72f7a752bd39bf805336691f49

Mogelijk wordt Dordrecht vanaf 2020 weer beter bereikbaar met de trein. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven heeft de NS opdracht gegeven om verbeteringen in de sprinter- en intercitydiensten tussen Dordrecht en Brabant te onderzoeken voor de periode 2020-2024.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De intercitystatus van Dordrecht staat in ieder geval volgens de brief van de staatssecretaris vast. Die discussie is voorbij nu alle partijen die status onderschrijven.


Maar het komende jaar wordt de verbinding alleen nog maar slechter. De sprinterverbinding tussen Dordt en Breda rijdt in 2019 niet meer elk uur, maar alleen nog in de spits.


Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid) kijkt ook alvast maar verder en vestigt zijn hoop op 2025 wanneer de concessie voor het hoofdnet vernieuwd moet worden. Hij denkt dat de aandacht voor het “probleem HSL-lijn” dan misschien weer wat verschuift naar de reguliere verbindingen. Daardoor zou inpassing van structurele IC-diensten naar het zuiden weer mogelijk worden.


Ook Light Rail staat bij de gemeente heel duidelijk op het netvlies. Zeker in verband met de gebiedsontwikkeling van het Leerpark en het Gezondheidspark. Een halte Leerpark is in deze visie een diepe wens van het college.

Het college blijft dus lobbyen voor zowel een betere Ic-verbinding als voor de aanleg van Light Rail.

Lees ook

scheepvaartbegeleiding

Toch wél scheepvaartbegeleiding in de nacht ondanks personeelstekort

Schepen in en om Dordrecht worden voorlopig toch ook in de nacht begeleid. Rijkswaterstaat zou de nachtelijke scheepvaartbegeleiding vanuit de Verkeerscentrale Dordrecht vanaf 15 september schrappen vanwege aanhoudende personeelstekorten, maar heeft nu een alternatief gevonden.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

de Munt afgesloten 02

Doorgang de Munt afgesloten: grote scheuren in deze muur

De onderdoorgang bij de Munt aan de Doelstraat in Dordrecht is sinds dinsdagmiddag afgesloten. Uit voorzorg zijn hekken geplaatst na een melding van de Omgevingsdienst Zuid-Holland Zuid over mogelijke problemen met de stabiliteit van een aangrenzend pand en de bijbehorende muur.