Dordrecht, Netherlands

Dordt beter bereikbaar in 2020?

Mogelijk wordt Dordrecht vanaf 2020 weer beter bereikbaar met de trein. Staatssecretaris Stientje van Veldhoven heeft de NS opdracht gegeven om verbeteringen in de sprinter- en intercitydiensten tussen Dordrecht en Brabant te onderzoeken voor de periode 2020-2024.
Gert van der Steen | 7 juni 2018 12:15 | Aangepast op 7 juni 2018 12:15
De intercitystatus van Dordrecht staat in ieder geval volgens de brief van de staatssecretaris vast. Die discussie is voorbij nu alle partijen die status onderschrijven.


Maar het komende jaar wordt de verbinding alleen nog maar slechter. De sprinterverbinding tussen Dordt en Breda rijdt in 2019 niet meer elk uur, maar alleen nog in de spits.


Wethouder Rik van der Linden (Bereikbaarheid) kijkt ook alvast maar verder en vestigt zijn hoop op 2025 wanneer de concessie voor het hoofdnet vernieuwd moet worden. Hij denkt dat de aandacht voor het “probleem HSL-lijn” dan misschien weer wat verschuift naar de reguliere verbindingen. Daardoor zou inpassing van structurele IC-diensten naar het zuiden weer mogelijk worden.


Ook Light Rail staat bij de gemeente heel duidelijk op het netvlies. Zeker in verband met de gebiedsontwikkeling van het Leerpark en het Gezondheidspark. Een halte Leerpark is in deze visie een diepe wens van het college.

Het college blijft dus lobbyen voor zowel een betere Ic-verbinding als voor de aanleg van Light Rail.

Meest gelezen

Scheffersplein krijgt metamorfose: plein moet het hele jaar bruisende plek gaan worden

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 12 mrt 2026 08:00

Lees ook

De Stemming in Ridderkerk: ‘Ik zeg al jaren dat er een metro moet komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

FC Dordrecht laat kans liggen om gat te slaan in strijd om play-offs

In het gevecht om de play-offtickets had FC Dordrecht zaterdag een mooie slag kunnen slaan. Tegensta...

Van jeugdhonk tot N3-tunnel: zo hopen Papendrechtse partijen op jouw stem

Verkiezingsprogramma's staan soms vol algemeenheden, maar tussen de regels door zijn ook best wat co...

Geen trekpleisters, maar hedendaagse gebouwen: Ridderkerk nu te zien in LEGO-vorm

Van de brandweerkazerne tot het gemeentehuis. In de Oudheidkamer van Ridderkerk is het dorp te zien ...

De Stemming in Molenlanden: ‘Het is mikken op de stoepjes’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Nieuwe kinderopvang opent op plek Happy4Kids

Een nieuwe kinderopvang opent haar deuren op de locatie waar de beruchte kinderopvang Happy4Kids eer...