Dordrecht, Netherlands

Dordt deelt ervaringen in Europees verband

Regen is één van de moderne bedreigingen voor stedelijke gebieden. 10 Europese steden trekken daarom samen op om oplossingen te vinden, en Dordrecht neemt het voortouw.
Daan Berg | 1 februari 2017 14:20 | Aangepast op 1 februari 2017 14:20
Woensdagmiddag komen afgevaardigden van steden, universiteiten en gespecialiseerde bedrijven voor het eerst bij elkaar in Dordt om te praten over het BEGIN-programma.

Dit programma heeft als doel om steden weerbaar te maken tegen klimaatverandering op een manier waar je zelf aan zou kunnen bijdragen. Regenwater kan bijvoorbeeld makkelijker wegvloeien bij veel beplanting of gras in tuinen in plaats van betegeling.


De gemeente zorgt voor een deel van de organisatie van het programma, en doet zelf ook mee. Zo wil de stad werken aan de indeling van straten en parken, een betere watercirculatie en minder verkeersoverlast.

Lees ook

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...

Illegale prostitutie aangepakt: gemeente sluit woning

In een woning in de Papendrechtse wijk Westpolder is volgens de gemeente ‘onvergunde prostitutie aan...

Beeldbellen met de meldkamer bij noodsituatie: ‘Ernst beter in te schatten’

Wie vanaf februari in onze streek 112 belt voor een medisch noodgeval, kan gevraagd worden om te vid...