gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt heeft primeur met roze chocolade

Vergeet melk, puur en wit, vanaf vandaag is er ook roze chocola verkrijgbaar. Chocolatier ‘nJoy aan de Voorstraat heeft de primeur.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het bijzondere van deze roze chocolade is dat er geen kleurstof wordt gebruikt om de roze kleur te krijgen. Het is puur de chocolade zoals deze van de boon komt.

“Ze zijn er dertien jaar mee bezig geweest om deze chocola te ontwikkelen,” vertelt Corinne Vermeij van ‘nJoy. “De vrucht heeft al een rodere kleur dan normale cacaorassen. Samen met de universiteit van Bremen heeft men deze zo ontwikkeld dat er ook chocolade van gemaakt kan worden.”

Volgens Vermeij smaakt de roze chocola fruitig met een ondertoon van amandel. “Daardoor moeten we ook anders gaan denken hoe we de chocolade verwerken. We hebben nu gekozen voor passievrucht en steranijs. Met de passievrucht komt het fruitige naar voren, met de steranijs het amandelachtige.”

De klanten zijn razend benieuwd naar de roze chocola, vooral in Rotterdam. Hier dreigde het lekkers al snel uitverkocht te raken.

Nadeel van de roze chocolade is dat de prijs nog wel een stuk hoger ligt. Maar dat zal in de komende jaren veranderen.

Lees ook

Dordthuis juli 2026

Dordthuis half november in gebruik: inwoners als eerste te gast

Het nieuwe stadskantoor is vanaf 16 november open voor inwoners van Dordrecht. Het zogenoemde Dordthuis opent dan de deuren voor bezoekers die een afspraak hebben met de gemeente of de sociale dienst. Een week later zijn de bibliotheek en de VVV ook geopend en is iedereen welkom om het gebouw te bezoeken.

bomen

Met beschermende pakken en maskers kappen groenwerkers zieke esdoorns

Zestien zieke esdoorns in Zwijndrecht zijn niet meer te redden en moeten met spoed worden gekapt. De bomen zijn getroffen door de beruchte roetschorsziekte, waardoor takken spontaan kunnen afbreken. Om de veiligheid op straat te garanderen, start de gemeente deze maandag met een ingrijpende en streng beveiligde kapoperatie.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.