gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt heeft primeur met roze chocolade

Vergeet melk, puur en wit, vanaf vandaag is er ook roze chocola verkrijgbaar. Chocolatier ‘nJoy aan de Voorstraat heeft de primeur.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het bijzondere van deze roze chocolade is dat er geen kleurstof wordt gebruikt om de roze kleur te krijgen. Het is puur de chocolade zoals deze van de boon komt.

“Ze zijn er dertien jaar mee bezig geweest om deze chocola te ontwikkelen,” vertelt Corinne Vermeij van ‘nJoy. “De vrucht heeft al een rodere kleur dan normale cacaorassen. Samen met de universiteit van Bremen heeft men deze zo ontwikkeld dat er ook chocolade van gemaakt kan worden.”

Volgens Vermeij smaakt de roze chocola fruitig met een ondertoon van amandel. “Daardoor moeten we ook anders gaan denken hoe we de chocolade verwerken. We hebben nu gekozen voor passievrucht en steranijs. Met de passievrucht komt het fruitige naar voren, met de steranijs het amandelachtige.”

De klanten zijn razend benieuwd naar de roze chocola, vooral in Rotterdam. Hier dreigde het lekkers al snel uitverkocht te raken.

Nadeel van de roze chocolade is dat de prijs nog wel een stuk hoger ligt. Maar dat zal in de komende jaren veranderen.

Lees ook

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

businkautobrandwillemmarisstraat

Metershoge vlammen slaan uit auto

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Dordrecht. Toen de brandweer arriveerde, sloegen de vlammen uit het voertuig.

vogelsterfte

Waarom talloze vogels stierven in de Nieuwe Dordtse Biesbosch

De Nieuwe Dordtse Biesbosch is normaal gesproken een rustgevende plek met vrolijk fluitende vogels. Maar dat was kortgeleden helemaal niet zo'n zekerheid. In de plas werden namelijk tientallen dode vogels gevonden. De dieren waren slachtoffer geworden van botulisme, een verlammingsziekte veroorzaakt door gif van een bacterie in ondiep water.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

fotorebeccaspookstraat

Spookstraat verpaupert verder, zien bewoners: 'Je voelt jezelf niet veilig meer'

Verlaten huizen, metershoog groen en half gesloopte schuurtjes. De spookstraat Ruigenhil in Alblasserdam verpaupert verder, zien hopeloze bewoners. “Het gaat iedereen hier echt aan het hart.”