gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt heeft primeur met roze chocolade

Vergeet melk, puur en wit, vanaf vandaag is er ook roze chocola verkrijgbaar. Chocolatier ‘nJoy aan de Voorstraat heeft de primeur.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het bijzondere van deze roze chocolade is dat er geen kleurstof wordt gebruikt om de roze kleur te krijgen. Het is puur de chocolade zoals deze van de boon komt.

“Ze zijn er dertien jaar mee bezig geweest om deze chocola te ontwikkelen,” vertelt Corinne Vermeij van ‘nJoy. “De vrucht heeft al een rodere kleur dan normale cacaorassen. Samen met de universiteit van Bremen heeft men deze zo ontwikkeld dat er ook chocolade van gemaakt kan worden.”

Volgens Vermeij smaakt de roze chocola fruitig met een ondertoon van amandel. “Daardoor moeten we ook anders gaan denken hoe we de chocolade verwerken. We hebben nu gekozen voor passievrucht en steranijs. Met de passievrucht komt het fruitige naar voren, met de steranijs het amandelachtige.”

De klanten zijn razend benieuwd naar de roze chocola, vooral in Rotterdam. Hier dreigde het lekkers al snel uitverkocht te raken.

Nadeel van de roze chocolade is dat de prijs nog wel een stuk hoger ligt. Maar dat zal in de komende jaren veranderen.

Lees ook

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

politie 01

Ridderkerker vast na vondst drugs in verborgen ruimte

Een 34-jarige man uit Ridderkerk is opgepakt in een huis in Maassluis. In de woning werd begin deze week een grote hoeveelheid harddrugs gevonden.

politie2018imageset_genericlandscape

Witwaspraktijken: Doorzoekingen in Sliedrecht en Zwijndrecht

De Duitse politie heeft in onder meer Sliedrecht, Zwijndrecht, Eindhoven en Rotterdam doorzoekingen gedaan in een groot internationaal onderzoek naar witwaspraktijken. Ook veertig plekken in Duitsland zijn doorzocht. In totaal zijn vijf mannen aangehouden.

foto wim

Gemeente start onderzoek naar verwarmingsprobleem Rivierenplein: 'Heel zorgelijk'

Het gemeentebestuur van Dordrecht laat onderzoek doen naar de verwarmingsproblemen in een flat bij het Dordtse Rivierenplein. Al acht maanden zitten flatbewoners daar zonder werkende verwarming en dat is zorgelijk, vindt wethouder Wim van der Kruijff: “Ouderen in de kou wil natuurlijk niemand en we voelen echt de urgentie.”

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”