gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt heeft primeur met roze chocolade

Vergeet melk, puur en wit, vanaf vandaag is er ook roze chocola verkrijgbaar. Chocolatier ‘nJoy aan de Voorstraat heeft de primeur.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het bijzondere van deze roze chocolade is dat er geen kleurstof wordt gebruikt om de roze kleur te krijgen. Het is puur de chocolade zoals deze van de boon komt.

“Ze zijn er dertien jaar mee bezig geweest om deze chocola te ontwikkelen,” vertelt Corinne Vermeij van ‘nJoy. “De vrucht heeft al een rodere kleur dan normale cacaorassen. Samen met de universiteit van Bremen heeft men deze zo ontwikkeld dat er ook chocolade van gemaakt kan worden.”

Volgens Vermeij smaakt de roze chocola fruitig met een ondertoon van amandel. “Daardoor moeten we ook anders gaan denken hoe we de chocolade verwerken. We hebben nu gekozen voor passievrucht en steranijs. Met de passievrucht komt het fruitige naar voren, met de steranijs het amandelachtige.”

De klanten zijn razend benieuwd naar de roze chocola, vooral in Rotterdam. Hier dreigde het lekkers al snel uitverkocht te raken.

Nadeel van de roze chocolade is dat de prijs nog wel een stuk hoger ligt. Maar dat zal in de komende jaren veranderen.

Lees ook

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.

IMG_1898.jpeg

Deze straat is het mooist versierd: ‘De saamhorigheid is het allermooiste’

Het is een feestelijke vrijdag voor de bewoners van de Geemansweer in Hardinxveld-Giessendam. Zij zijn namelijk de trotse eigenaren van de mooist versierde straat voor Koningsdag in het dorp. Een wedstrijd tussen 6 straten in het dorp die stuk voor stuk bezocht werden door wethouder Maatschappelijke Agenda Christa Hendriksen. Haar keuze viel dus op de Geemansweer.

lintjesregendordrecht

Verrassing en trots overheerst bij Dordtenaren tijdens lintjesregen

Een staande ovatie vanuit de zaal als de gordijnen van Schouwburg Kunstmin openen. Het is de start van de lintjesregen in Dordrecht. Maar liefst negentien Dordtenaren hebben vrijdag een Koninklijke onderscheiding in ontvangst mogen nemen. Aan burgemeester Nanning Mol de eer om de lintjes op te spelden. “Zonder u zou onze stad een stuk kleurlozer zijn”, spreekt Mol de Dordtenaren toe.

dubbelepolitie

Dordtenaar opgelicht door nepagenten, twee verdachten aangehouden

De politie heeft twee mannen opgepakt voor het oplichten van een Dordtenaar. Zij zouden zich afgelopen januari als politieagenten hebben voorgedaan bij in totaal drie slachtoffers. De verdachten zijn 26 en 27 jaar oud en komen uit Rotterdam.

kidsandcars.png

Een dag vol snelheid en geluk: ‘Kids and Cars’ laat kinderen even alles vergeten

Een dag om even helemaal te vergeten in wat voor vervelende situatie je zit. Voor 75 kinderen staat er zaterdag weer een mooie dag te wachten tijdens de elfde editie van ‘Kids and Cars’ in Alblasserdam. Een evenement waarbij zij mee kunnen rijden in exclusieve (sport)auto’s door de streek. De opbrengst gaat dit jaar naar het Prinses Máxima Centrum.

fotopopo.png

Dankzij helpende hand blijft politie in Zwijndrecht: ‘Wens van heel veel inwoners’

“De politie blijft in Zwijndrecht”, glundert burgemeester Leon Anink. Gevreesd werd dat (wijk)agenten door bezuinigingen elders een uitvalsbasis moesten vinden, maar in het gemeentehuis bood men een helpende hand. “De verhuizing was tussen de 15 en 25 meter.”