gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt heeft primeur met roze chocolade

Vergeet melk, puur en wit, vanaf vandaag is er ook roze chocola verkrijgbaar. Chocolatier ‘nJoy aan de Voorstraat heeft de primeur.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Het bijzondere van deze roze chocolade is dat er geen kleurstof wordt gebruikt om de roze kleur te krijgen. Het is puur de chocolade zoals deze van de boon komt.

“Ze zijn er dertien jaar mee bezig geweest om deze chocola te ontwikkelen,” vertelt Corinne Vermeij van ‘nJoy. “De vrucht heeft al een rodere kleur dan normale cacaorassen. Samen met de universiteit van Bremen heeft men deze zo ontwikkeld dat er ook chocolade van gemaakt kan worden.”

Volgens Vermeij smaakt de roze chocola fruitig met een ondertoon van amandel. “Daardoor moeten we ook anders gaan denken hoe we de chocolade verwerken. We hebben nu gekozen voor passievrucht en steranijs. Met de passievrucht komt het fruitige naar voren, met de steranijs het amandelachtige.”

De klanten zijn razend benieuwd naar de roze chocola, vooral in Rotterdam. Hier dreigde het lekkers al snel uitverkocht te raken.

Nadeel van de roze chocolade is dat de prijs nog wel een stuk hoger ligt. Maar dat zal in de komende jaren veranderen.

Lees ook

opnames oude fluit

Zo klinkt de oudste blokfluit van ons land: ‘Dit had ik niet verwacht!’

Wat als je terug kon reizen naar 1350 en horen hoe muzikanten toen muziek maakten? Die tijdreis wordt binnenkort bijna mogelijk: onderzoekers hebben namelijk geluid weten te ontfutselen van de oudste blokfluit van ons land. “Ik wil oude instrumenten weer tot leven wekken.”

PSX_20260916_115012

Kleine brand in gevangenis door aangebrand eten in magnetron

De brandweer is woensdagochtend korte tijd in actie geweest voor een brand in de Dordtse gevangenis. In een cel zorgde aangebrand eten in een magnetron voor rookontwikkeling.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

Gondel 3

Van Asterix en Obelix tot Casa de Papel: sprookjesachtige gondelvaart

Gondels met daarop het Gallische dorpje van Asterix en Obelix, de Spaanse bank uit de serie La Casa de Papel en het ballonnenhuisje uit de film Up. Het is een greep uit de vijfentwintig prachtige kunstwerken die zaterdagavond voorbijvaren op de rivier de Giessen tijdens de Gondelvaart. Iedere gondel brengt zijn eigen verhaal tot leven en trekt veel bekijks langs de kant. “Het is sprookjesachtig!”

PSX_20260914_073811

Automobilist botst tegen betonblok bij pont

Een automobilist is maandagochtend tegen een betonblok gebotst bij de veerpont in Dordrecht. De man kon geen kant op omdat een omvergereden verkeersbord tegen de bestuurdersdeur kwam. Nadat iemand het bord had weggeduwd, kon de man uit zijn auto stappen.

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.