gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Cello wordt dit jaar Cello Op Maat

acd1bd0a0faa6a5cb67f879a24af359b

Omdat Dordt in Cello vorig jaar vanwege corona werd afgelast en 2023 nog ver weg is, kan Dordrecht dit jaar op 28 mei naar een ‘tussendoortje’: Cello op Maat. Dit kleine zusje van het muziekfestival dient als opmaat naar een volledig Dordt in Cello volgend jaar.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
Op het programma van Cello op Maat staan drie bijzondere concerten, een masterclass en een WaterWandeling door het historische havengebied. Tijdens deze wandeling vindt op drie verrassende locaties een klein celloconcert plaats, omlijst door poëzie. 

Cello op Maat start 28 mei in de Trinitatiskapel met een ochtendconcert. Dat wordt gegeven door mastercellist Jeroen den Herder en pianiste Hua-Hsuan Lee. Aansluitend verzorgt hij een masterclass voor cellostudenten, waarbij ook publiek welkom zal zijn. 
In de nabijgelegen Kunstkerk vindt daarna een lunchconcert plaats. Celliste Lidy Blijdorp en schrijver Jan Brokken voeren de toeschouwer met woorden en klanken mee naar de wereld van cellolegende Anner Bijlsma. 
's Middags staat de WaterWandeling op het programma. Drie groepen gaan op pad langs de rivieren en door de havens van Dordrecht. Er vinden op drie plekken bijzondere muzikale en poëtische ontmoetingen plaats, die je meenemen naar Spanje, IJsland en Oekraïne. 
Tot slot het avondconcert: dat vindt plaats op een bijzondere locatie, namelijk in de grote zaal van filmhuis The Movies. Leonard Besseling, cellist van het Concertgebouworkest, speelt samen met Club Classique het kijk- en luisterconcert 'Moving Art'. Op het filmdoek wordt deze keer geen film vertoond, maar komen prachtige schilderijen langzaam tot leven en veranderen in fascinerende 'tableaus vivants'. 
Losse concertkaartjes en passe-partouts zijn te koop via

www.dordtincello.nl


9c2655bccbd81bc911b0fdbd75291880

Lees meer over:

|

Lees ook

hoogblokland

Gemeente hakt knoop door: deze twee locaties kunnen samen 275 vluchtelingen opvangen

Bleskensgraaf en Hoogblokland zijn gekozen als plekken voor nieuw te bouwen asielzoekerscentra. Op deze twee plekken in de gemeente Molenlanden zullen naar verwachting 125 en 150 vluchtelingen worden opgevangen. Met deze keuze valt Nieuw-Lekkerland af als locatie.

kat dierenarts Pexels

dierenzorg

Kattenaids in Drechtsteden: stichting waarschuwt voor uitbraak

Stichting Dieren Steun waarschuwt voor een zorgelijke verspreiding van kattenaids (FIV) in de regio Drechtsteden. De stichting zegt dat in korte tijd veel positief geteste katten zijn aangetroffen in Papendrecht, Sliedrecht en Zwijndrecht. Het zijn met name zwerfkatten die besmet zijn, maar ook enkele huiskatten hadden het virus.

pexelswandeling

Dit jaar geen avondvierdaagse in Sliedrecht

Geen avondvierdaagse in Sliedrecht dit jaar. Ondanks herhaaldelijke oproepen, is het de organisatie niet gelukt om genoeg vrijwillige verkeersregelaars te vinden. "Door dit tekort kunnen wij de veiligheid van de deelnemers en overige weggebruikers niet voldoende waarborgen", schrijft de organisatie Avondvierdaagse Sliedrecht. Deelnemers krijgen hun inschrijfgeld terug.

TALKSHOW ZORG

Zondag op TV Dordrecht: Talkshow over zorg en gezondheid

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek ? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die deze zondag te zien is op TV Dordrecht.

Nieuw project

Gewapende beroving op lachgasverkopers laat diepe sporen na, OM eist taakstraffen

Vier verdachten van een gewelddadige en gewapende beroving op twee lachgasverkopers hoeven, als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, niet terug de cel in. De broers dachten in april 2022 lachgas te verkopen op een parkeerterrein in Hardinxveld-Giessendam, maar eindigden in het ziekenhuis.

Clip0015.MXF.00_38_46_30.Still001

Geen zerk of urn: laatste rustplaats in het groen op nieuw natuurbegraafpark

Begraafplaats Achterambacht opent op 6 juni zijn deuren voor bezoekers die het nieuwe natuurbegraafpark willen bezoeken. “Een ontwikkeling waarmee we ons aanpassen op veranderende wensen van inwoners en bijdragen aan een duurzame en toekomstgerichte invulling van begraafplaats Achterambacht", aldus de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht.