Dordrecht, Netherlands

Dordt in één klap 370 miljoen rijker door verkoop aandelen Eneco

Met één klap van de voorzittershamer van burgemeester Wouter Kolff is de gemeente Dordrecht 370 miljoen euro rijker. De hamerslag was dinsdagmiddag het slotstuk van het formele besluit tot verkoop van de Eneco-aandelen.
Jordy Nijenhuis | 28 januari 2020 15:33 | Aangepast op 28 januari 2020 15:33
Dordrecht is na Rotterdam (32%) en Den Haag (17%) met negen procent de derde aandeelhouder van het energiebedrijf. In totaal hebben 44 gemeentes in ons land aandelen in Eneco. Alleen GroenLinks en de SP zijn tegen de verkoop.

Mitsubishi Corporation en Chubu Electric Power betalen 4,1 miljard euro voor de aandelen. Dat komt voor Dordrecht neer op een opbrengst van 370 miljoen euro. De stad wil dat geld vooral zo investeren, dat het ook weer geld opbrengt.

De verkoop van Eneco is formeel pas een feit als 75% van de aandelen in handen komt van de Japanners. De kans dat dat niet gebeurt is erg klein.

De gemeenteraad wil ook druk op het Japanse Mitsubishi Corporation om excuses te maken voor de misdragingen in de Tweede Wereldoorlog. Eerder deze week werd bekend dat andere aandeelhouders willen dat het bedrijf in gesprek gaat met Nederlanders die in de Tweede Wereldoorlog dwangarbeid hebben verricht.

De stichting Japanse Ereschulden vindt dat het Japanse bedrijf de slachtoffers ook moet compenseren. Die voorwaarden moet in de koopovereenkomst staan tussen de Nederlandse gemeenten die de aandelen nu bezitten en de koper.

Lees ook

Grote vuurwerkvondst in schuurtje na anonieme melding

In een schuurtje in Papendrecht is maandag meer dan 180 kilo vuurwerk gevonden. Dat is ruim zeven ke...

Geparkeerde auto verwoest door brand

Bij een brand in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een auto in vlammen opgegaan. Dat g...

Bouw van 56 flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen mag doorgaan

De rechtbank oordeelt dat de bouw van 56 tijdelijke woningen aan de Laan van Riga op het bedrijvente...

Regenboog-zebrapad opnieuw vernield: ‘Wij nemen dit vandalisme serieus’

Het regenboog-zebrapad op het Leerpark in Dordrecht is zaterdag opnieuw het doelwit geweest van vand...

A15 tussen Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht in file top tien Nederland

De snelweg A15 heeft de zevende plek van de file top tien van Nederland gehaald. Dit blijkt uit onde...

Burgemeester sluit bedrijf na explosie

De burgemeester van Sliedrecht heeft een bedrijf op bedrijventerrein Nijverwaard voor twee weken ges...