gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Stoom 2020 afgeblazen, pas in 2022 herkansing

bbb907bc8a9af7994fad5ecf6edeb784.jpg

De organisatie was er al bang voor, maar de kogel is nu door de kerk. Na overleg met de gemeente deze dinsdagmiddag is besloten dat er dit jaar geen editie van het stoomevenement wordt gehouden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het is heel jammer en vervelend", laat bestuurslid Erik Zindel weten. De 19de editie van Dordt in Stoom wordt bewust niet uitgesteld. "De prognoses over het verloop en ontwikkeling van de pandemie geven eerder maanden dan weken aan. Het virus zal nog lang actief blijven en het bestuur van Dordt in Stoom acht dan de gevaren te groot". Het evenement trekt zo'n 250.000 bezoekers in drie dagen die dicht op elkaar langs stoommachines, -auto's en -schepen lopen.

Financiële gevolgen

Wat voor gevolgen het afgelasten economisch gezien voor de organisatie heeft, wordt nu onderzocht. Er zijn al de nodige kosten en reserveringen gemaakt. Of die kunnen worden terugbetaald of voor nieuwe editie gebruikt kunnen worden, wordt bekeken. "We gaan in overleg met de sponsoren", zegt Zindel. Dordt in Stoom is grotendeels afhankelijk van die sponsoren en van subsidie die ze van de gemeente ontvangt.


Om er voor te zorgen dat de 19de editie over twee jaar toch nog gehouden kan worden, richt de organisatie 'Vrienden van Dordt in Stoom' op. Een club waar liefhebbers lid van kunnen worden om zo het evenement (financieel) te ondersteunen. Voorlopig staat 20, 21 en 22 mei 2022 al wel omcirkeld in de agenda van de organisatie, in de hoop dat alles in orde komt.

Lees ook

fotoonderwijsmuseum.png

Red dit museum, smeekt de Dordtse politiek Den Haag: ‘Het hoort bij ons thuis’

Is het na dit jaar alsnog over en uit voor het Nationaal Onderwijsmuseum? Het ministerie zegt van wel, maar Dordtse raadsleden en het gemeentebestuur stribbelen tegen. “Het kabinet voert een amendement eigenlijk niet helemaal uit”, ziet cultuurwethouder Joost Veldman.

politiehond (1).png

Autodief probeert op gestolen fiets te vluchten, politiehond vindt hem in de bosjes

Met behulp van een politiehond is eerder deze week een autodief in Ridderkerk in de kraag gevat. De 43-jarige verdachte uit Ridderkerk probeerde nog te vluchten op een gestolen fiets en te voet, maar diensthond Aron wist hem op te speuren uit de bosjes.

bosschaart.png

Pascal Bosschaart vanaf volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht

Pascal Bosschaart wordt volgend seizoen assistent-trainer bij FC Dordrecht. De afgelopen jaren was de Rotterdammer trainer van Feyenoord onder 21.

merwedelingelijn01.jpg

Geen treinverkeer tussen Hardinxveld en Gorinchem

Het treinverkeer op de Merwedelingelijn is vrijdagochtend grotendeels gestremd geweest. Tussen Boven-Hardinxveld en Gorinchem reden geen treinen na een aanrijding, meldt de NS.

foto herdenkingvlag artikel.png

Speciale vlag gehesen bij herdenking bombardement Moerdijkbrug

Het bombardement op de Moerdijkbrug van 13 mei 1940 is herdacht bij het monument in Dordrecht. Dit jaar heeft de stichting van de herdenking een nieuw attribuut om te laten zien: een vlag die de herdachte mannen als laatst hebben gegroet, voordat ze op hun fatale missie gingen.

foto dordt in stoom 1.png

Hemelvaartsdag op TV Dordrecht: Dordt in Stoom

Over een paar weken is het zover: Dordt in Stoom. Dit jaar is het spektakel in het laatste weekend van mei. Om alvast een beetje in de sfeer te komen blikken we met TV Dordrecht deze donderdag terug op de festiviteiten van twee jaar geleden. De vlootshow, het stoomrondje, alles komt voorbij.