gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Stoom 2020 afgeblazen, pas in 2022 herkansing

bbb907bc8a9af7994fad5ecf6edeb784

De organisatie was er al bang voor, maar de kogel is nu door de kerk. Na overleg met de gemeente deze dinsdagmiddag is besloten dat er dit jaar geen editie van het stoomevenement wordt gehouden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het is heel jammer en vervelend", laat bestuurslid Erik Zindel weten. De 19de editie van Dordt in Stoom wordt bewust niet uitgesteld. "De prognoses over het verloop en ontwikkeling van de pandemie geven eerder maanden dan weken aan. Het virus zal nog lang actief blijven en het bestuur van Dordt in Stoom acht dan de gevaren te groot". Het evenement trekt zo'n 250.000 bezoekers in drie dagen die dicht op elkaar langs stoommachines, -auto's en -schepen lopen.

Financiële gevolgen

Wat voor gevolgen het afgelasten economisch gezien voor de organisatie heeft, wordt nu onderzocht. Er zijn al de nodige kosten en reserveringen gemaakt. Of die kunnen worden terugbetaald of voor nieuwe editie gebruikt kunnen worden, wordt bekeken. "We gaan in overleg met de sponsoren", zegt Zindel. Dordt in Stoom is grotendeels afhankelijk van die sponsoren en van subsidie die ze van de gemeente ontvangt.


Om er voor te zorgen dat de 19de editie over twee jaar toch nog gehouden kan worden, richt de organisatie 'Vrienden van Dordt in Stoom' op. Een club waar liefhebbers lid van kunnen worden om zo het evenement (financieel) te ondersteunen. Voorlopig staat 20, 21 en 22 mei 2022 al wel omcirkeld in de agenda van de organisatie, in de hoop dat alles in orde komt.

Lees ook

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

veerwachttijd

Borden met urenlange wachttijd moeten onnodige drukte bij pont voorkomen

Een bijzonder gezicht langs de Provincialeweg in Dordrecht. Gele verkeersborden met ‘Wachttijd tot veer vanaf hier: 4 uur’ wijzen weggebruikers op bijzonder lange wachttijden voor de pont naar Werkendam. Volgens de gemeente hebben de borden te maken met de afsluiting van de Papendrechtsebrug en de alternatieve routes die automobilisten proberen.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

pexels-markusspiske-218445

Stroomstoring in Stadspolders verholpen na ruim een uur

Meer dan tweeduizend huishoudens in de Dordtse wijk Stadspolders hebben dinsdagochtend zonder stroom gezeten. De oorzaak van de stroomstoring was een defecte kabel, meldt netbeheerder Stedin.

moerdijkbrug

Werkzaamheden aan Moerdijkbrug , verkeer moet rekening houden met vertraging

Verkeer op de A16 moet de komende tijd al rekening houden met vertraging vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug, maar deze en volgende week wordt dat mogelijk nog iets erger. Vanaf dinsdagavond werkt Rijkswaterstaat namelijk aan de Moerdijkbrug. In de richting van Rotterdam tot de aansluiting met de N3 is één rijstrook afgesloten.