gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Stoom 2020 afgeblazen, pas in 2022 herkansing

bbb907bc8a9af7994fad5ecf6edeb784

De organisatie was er al bang voor, maar de kogel is nu door de kerk. Na overleg met de gemeente deze dinsdagmiddag is besloten dat er dit jaar geen editie van het stoomevenement wordt gehouden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
"Het is heel jammer en vervelend", laat bestuurslid Erik Zindel weten. De 19de editie van Dordt in Stoom wordt bewust niet uitgesteld. "De prognoses over het verloop en ontwikkeling van de pandemie geven eerder maanden dan weken aan. Het virus zal nog lang actief blijven en het bestuur van Dordt in Stoom acht dan de gevaren te groot". Het evenement trekt zo'n 250.000 bezoekers in drie dagen die dicht op elkaar langs stoommachines, -auto's en -schepen lopen.

Financiële gevolgen

Wat voor gevolgen het afgelasten economisch gezien voor de organisatie heeft, wordt nu onderzocht. Er zijn al de nodige kosten en reserveringen gemaakt. Of die kunnen worden terugbetaald of voor nieuwe editie gebruikt kunnen worden, wordt bekeken. "We gaan in overleg met de sponsoren", zegt Zindel. Dordt in Stoom is grotendeels afhankelijk van die sponsoren en van subsidie die ze van de gemeente ontvangt.


Om er voor te zorgen dat de 19de editie over twee jaar toch nog gehouden kan worden, richt de organisatie 'Vrienden van Dordt in Stoom' op. Een club waar liefhebbers lid van kunnen worden om zo het evenement (financieel) te ondersteunen. Voorlopig staat 20, 21 en 22 mei 2022 al wel omcirkeld in de agenda van de organisatie, in de hoop dat alles in orde komt.

Lees ook

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, snelweg voorlopig dicht

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is dicht en er is een lange file ontstaan.

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

bouw Kraanspoor

Na dertig jaar wachten kan bebouwing Noordoevers beginnen: 'Heel bijzonder'

Na drie decennia van voorbereiding, is deze week dan echt de bouw begonnen van de eerste woningen aan de oever van de rivier de Noord. Nieuwbouwproject Kraanspoor is het eerste deel van een grote nieuwbouwwijk, genaamd De Noordoevers. Waar de komende tien jaar zo'n 800 woningen zullen verrijzen.

yv2026610A1D00395

FC Dordrecht huurt Ayoub Ouarghi en Lucas Gardenier van Feyenoord

Ayoub Ouarghi is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De achttienjarige middenvelder wordt één seizoen gehuurd van Feyenoord. Afgelopen seizoen debuteerde de middenvelder al voor het eerste elftal van Feyenoord. Ook linkervleugelverdediger Lucas Gardenier wordt één seizoen gehuurd van de club uit Rotterdam-Zuid.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.