gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Stoom trekt minder bezoekers

De 18de editite van Dordt in Stoom heeft dit weekend ongeveer 220.000 liefhebbers naar onze stad getrokken. En dat zijn er minder dan in 2016; toen kwamen er 250.00 bezoekers op het evenement af. "De regen van zondag heeft ons echt parten gespeeld", zegt Erik Zindel, voorzitter van Dordt in Stoom.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Toch was het een geslaagde editie. Zaterdag verliep goed, ondanks de hitte". De organisatie had watertappunten op verschillende plaatsen neergezet en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Zaterdag zijn er wel wat mensen van het water gehaald door de reddingsbrigade. Ze waren onwel geworden door de warmte.

In 2020 vindt de volgende editie van het stoomevenement plaats. "We kunnen niet meer zonder", zegt Zindel. Wel wordt het nog even puzzelen met de financiën. "De gemeente neemt een kwart van de kosten op zich, maar de rest moeten we uit sponsorgelden halen. Maar we hebben er vertrouwen in dat dat weer goed gaat komen en we over twee jaar weer een mooie editie kunnen verzorgen."

Lees ook

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.

IMG_8191.JPG

Onzekerheid en frustratie bij bewoners vakantiepark: ‘Wij voelen ons benadeeld’

Donkere wolken pakken zich samen boven de bewoners van EuroParcs De Biesbosch. De gemeente wil van het vakantiepark een toeristische trekpleister maken en daarvoor moeten bewoners wijken die jaarrond op het park verblijven. Het leidt tot grote onzekerheid. “Dit zal voor een hoop mensen een heel groot probleem worden”, vertelt vaste bewoner Sjaak Nagel (67) bezorgd.

kiltunnel.png

Let op: Kiltunnel en N217 komende weken deels afgesloten

De provincie werkt deze maand aan de N217 tussen Dordrecht en de Hoeksche Waard. Daarom zijn er vanaf deze maandag tot en met 18 juni rijstroken dicht, gelden snelheidsbeperkingen en is de tunnel een aantal nachten in één richting afgesloten.

IMG_5181.jpg

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.