gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Stoom trekt minder bezoekers

De 18de editite van Dordt in Stoom heeft dit weekend ongeveer 220.000 liefhebbers naar onze stad getrokken. En dat zijn er minder dan in 2016; toen kwamen er 250.00 bezoekers op het evenement af. "De regen van zondag heeft ons echt parten gespeeld", zegt Erik Zindel, voorzitter van Dordt in Stoom.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Toch was het een geslaagde editie. Zaterdag verliep goed, ondanks de hitte". De organisatie had watertappunten op verschillende plaatsen neergezet en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Zaterdag zijn er wel wat mensen van het water gehaald door de reddingsbrigade. Ze waren onwel geworden door de warmte.

In 2020 vindt de volgende editie van het stoomevenement plaats. "We kunnen niet meer zonder", zegt Zindel. Wel wordt het nog even puzzelen met de financiën. "De gemeente neemt een kwart van de kosten op zich, maar de rest moeten we uit sponsorgelden halen. Maar we hebben er vertrouwen in dat dat weer goed gaat komen en we over twee jaar weer een mooie editie kunnen verzorgen."

Lees ook

Noordtunnel foto

Let op: Noordtunnel komend weekend afgesloten

De Noordtunnel in de A15 gaat voor een lange nacht dicht. Hiermee klinkt het startschot van de voorbereidingen van de renovatie van de tunnel. Je kunt van zaterdag 29 augustus 21.00 uur ‘s avonds tot zondagochtend 30 augustus 11.00 uur de tunnel niet gebruiken.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.

Dordrecht Pride

Extra veiligheidsmaatregelen tijdens Dordrecht Pride: ‘Het gevoel van veiligheid staat voorop’

De organisatie van Dordrecht Pride neemt dit jaar extra veiligheidsmaatregelen tijdens het evenement. Nog met evenveel enthousiasme als de tien eerdere edities wordt door voorzitter en oprichter Lennart Lenskens uitgekeken naar de editie van dit jaar. Toch zijn er ook zorgen.