gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt in Stoom trekt minder bezoekers

De 18de editite van Dordt in Stoom heeft dit weekend ongeveer 220.000 liefhebbers naar onze stad getrokken. En dat zijn er minder dan in 2016; toen kwamen er 250.00 bezoekers op het evenement af. "De regen van zondag heeft ons echt parten gespeeld", zegt Erik Zindel, voorzitter van Dordt in Stoom.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
"Toch was het een geslaagde editie. Zaterdag verliep goed, ondanks de hitte". De organisatie had watertappunten op verschillende plaatsen neergezet en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Zaterdag zijn er wel wat mensen van het water gehaald door de reddingsbrigade. Ze waren onwel geworden door de warmte.

In 2020 vindt de volgende editie van het stoomevenement plaats. "We kunnen niet meer zonder", zegt Zindel. Wel wordt het nog even puzzelen met de financiën. "De gemeente neemt een kwart van de kosten op zich, maar de rest moeten we uit sponsorgelden halen. Maar we hebben er vertrouwen in dat dat weer goed gaat komen en we over twee jaar weer een mooie editie kunnen verzorgen."

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

businktankstation

Tankstation dicht vanwege lekkage

Een tankstation aan de Beneluxlaan in Zwijndrecht is sinds donderdag afgesloten. Een van de pompen bleek te kampen met een lekkage, meldt de gemeente.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

dronebusinkpont

Roep om maatregelen na dodelijk ongeluk bij veerpont: ‘Dit is geen toeval meer’

De VSP in Dordrecht dringt aan tot maatregelen bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Een auto reed zondagavond het water in bij de opgang van de pont. Daarbij is een man overleden en raakten twee andere inzittenden gewond. De partij pleit voor een slagboom. “Dit gebeurt meestal als de pont al uit de vaart is. Je ziet dan alleen een zwart gat.”

warmtemanifest

Regionale bestuurders willen dat Den Haag knopen doorhakt: 'kansrijke warmteprojecten vallen stil'

Verschillende bestuurders uit onze streek hebben tijdens het Warmtecongres in Eindhoven vorige week een manifest ondertekend. Daarin roepen zij het Rijk op om snel knopen door te hakken, omdat anders projecten voor warmtenetten in de provincie stil komen te liggen.