Dordrecht, Netherlands

Dordt Inclusief kritisch over enquête sinterklaasintocht

Stichting Intocht Sinterklaas (SIS) lanceerde deze week een enquête om te peilen hoe Dordtenaren aankijken tegen invulling van de Sinterklaasintocht. Dit naar aanleiding van de recente discussie rondom racisme. In Dordrecht werd deze discussie onder meer gevoerd door platform Dordt Inclusief. Zij melden nu op hun website kritisch te zijn over de enquête van SIS.
Vivian Rutte | 3 juli 2020 13:53 | Aangepast op 3 juli 2020 13:53
Binnen de SIS-enquête is te kiezen voor vier opties: zwarte piet in traditionele vorm, roetveegpiet, geen pieten en het ‘ik kan me vinden in verandering, maar niet geforceerd’. De keuzemogelijkheden worden gevisualiseerd door foto’s. Dat kwam de stichting op kritiek te staan, want volgens sommigen zou de vraagstelling te sturend zijn.


Ook Dordt Inclusief deelt deze mening, zij vinden dat de enquête te weinig ruimte laat voor achtergrondinformatie, en betwijfelt of de opzet van de enquête wel een betrouwbare uitslag geeft omdat er bijvoorbeeld met meerdere emailadressen tegelijk kan worden gestemd.


Stichting Intocht Sinterklaas wil met de enquête een zo breed mogelijk publiek bereiken in de stad. Na het verzamelen van de verschillende meningen beoordeelt de stichting of en hoe de invulling van de sinterklaasintocht wordt aangepast.


Dordt Inclusief geeft aan het jammer te vinden geen bijdrage te hebben kunnen leveren aan een genuanceerde formulering van de onderzoeksvraag en keuzemogelijkheden in de enquête.

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...

Rook uit scheepsruim, olierestjes in brand

Bij een scheepswerf aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft korte tijd brand gewoed in het ruim van ...

Fietscursus voor ouderen: ‘Soms schrik ik me rot’

De aanwezigheid van elektrische stepjes, snelle fietsen en fatbikes op de fietspaden zorgt ervoor da...

Kortstondige romance mondt uit in stalking en bedreiging: 730 berichten op één dag

Tegen een dertigjarige man uit Oudekerk aan den IJssel is een voorwaardelijke celstraf en een gebied...

Zonder auto tóch door de milieustraat dankzij Conny: ‘Ik ben intens blij’

De Dordtse milieustraat is toegankelijk gemaakt voor bewoners zónder auto. En dat allemaal dankzij e...

Watertoren krijgt cultureel café: ‘Dit is een hele toffe locatie’

De watertoren van Zwijndrecht zal vanaf komend najaar publiek toegankelijk worden, met de mogelijkhe...