gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt krijgt de eerste elektrische straatveegmachine

De eerste compleet elektrische straatveegmachine van Nederland wordt donderdag 26 april in bedrijf genomen in Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat gebeurt onder het toeziend oog van wethouder Rik van der Linden van Duurzaamheid en de vertegenwoordigers van A-Garden en Netwerk. Deze twee bedrijven, de specialist in het verzorgen van buitenruimte en de regionale afvalverzamelaar, zijn hiervoor een samenwerkingsverband aangegaan.

De nieuwe machine is zo’n 30% stiller dan de veegmachines die nu in gebruik zijn. Verder zijn ook de andere milieuvoordelen van belang. Er is bijvoorbeeld geen CO2-uitstoot, zodat hij ook in bedrijfshallen goed bruikbaar is. Omdat er nauwelijks olie wordt gebruikt is de kans op milieuvervuiling ook minimaal.

Op donderdag 26 april om 16.00 uur vertoont de machine bij Netwerk aan de ‘s Gravendeelsedijk 10 zijn eerste kunsten.

Lees ook

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

foto ongeluk wielwijk apotheek

Bestuurster rijdt tegen muur van apotheek, vrouw nagekeken

Een automobilist is woensdag tegen de gevel van een apotheek gebotst in Dordrecht. De vrouw is ter plaatse gecontroleerd, maar hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

teun schilderij

Mooie pareltjes van het stadsarchief: Teun de Bruin laat ze nog zien voor zijn afscheid

Na veertig jaar neemt gemeentearchivaris Teun de Bruin afscheid van het Stadsarchief Dordrecht. Tijdens zijn loopbaan stuitte hij op bijzondere pareltjes rondom vrijheid en onvrijheid die hem altijd zijn bijgebleven. Maar hij verdwijnt niet uit het archief; De Bruin blijft als vrijwilliger bouwen aan het geheugen van de stad. 

Point Blur_Sep282026_145226

Foutje op snelweg komt bestuurder duur te staan, auto de sloot in

Een bestuurder is maandagmiddag met zijn auto in de sloot beland langs de A27 bij Hoogblokland. Bij het ongeluk waren geen andere voertuigen betrokken.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.