gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt krijgt de eerste elektrische straatveegmachine

De eerste compleet elektrische straatveegmachine van Nederland wordt donderdag 26 april in bedrijf genomen in Dordrecht.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Dat gebeurt onder het toeziend oog van wethouder Rik van der Linden van Duurzaamheid en de vertegenwoordigers van A-Garden en Netwerk. Deze twee bedrijven, de specialist in het verzorgen van buitenruimte en de regionale afvalverzamelaar, zijn hiervoor een samenwerkingsverband aangegaan.

De nieuwe machine is zo’n 30% stiller dan de veegmachines die nu in gebruik zijn. Verder zijn ook de andere milieuvoordelen van belang. Er is bijvoorbeeld geen CO2-uitstoot, zodat hij ook in bedrijfshallen goed bruikbaar is. Omdat er nauwelijks olie wordt gebruikt is de kans op milieuvervuiling ook minimaal.

Op donderdag 26 april om 16.00 uur vertoont de machine bij Netwerk aan de ‘s Gravendeelsedijk 10 zijn eerste kunsten.

Lees ook

20260526onderhandelaars2

Coalitieakkoord in Ridderkerk: winkels open op zondag en woningen voor eigen inwoners

Het nieuwe gemeentebestuur van Ridderkerk heeft woensdag het coalitieakkoord voor de komende periode gepresenteerd. De Partij 18PLUS, VVD en GroenLinks in Ridderkerk zijn er na twee maanden onderhandelen uit en willen onder meer het lokale woningverdeelsysteem voortzetten en winkeliers de ruimte geven om op zondag open te gaan.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

TALKSHOW ZORG

Talkshow over zorg en gezondheid op TV Dordrecht

Wat gebeurt er op het gebied van zorg en gezondheid in onze streek? Die vraag stond centraal tijdens de talkshow 'Aan tafel over zorg en gezondheid', die de komende dagen in drie delen is te zien op TV Dordrecht.

businkridderkerkpoltrokmolen

Gewonde bij steekpartij in Ridderkerk, verdachte vast

Bij een steekpartij in Ridderkerk is woensdagavond iemand gewond geraakt. De politie heeft een 16-jarige verdachte aangehouden.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

foto de brug 3 juli

Met lampen, slagbomen en een miniatuurbrugklep wordt hier de nieuwe bediening van de Papendrechtsebrug al getest

De technische installatie van de Papendrechtsebrug wordt in een bedrijfspand in Alblasserdam al volop getest. Op deze manier kunnen eventuele storingen en andere problemen van tevoren al worden opgelost, om zo de kans op problemen in de praktijk te verkleinen.