gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt krijgt eigen woordfestival

6e9105d7374e9eec8dc58772220dcc61

Literaire en poëtische teksten vinden op zaterdag 22 juni weer hun weg naar Dordrecht voor het woordfestival ‘Nooit Terug’ van Stichting De Stad. Daarmee willen ze het dichterschap van voormalig stadsdichter en ereburger van de stad Jan Eijkelboom eren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De titel van het festival is gebaseerd op een beroemde dichtregel van de in 2008 overleden Dordtenaar: ‘Wat blijft komt nooit terug’. De verschillende optredens en voordrachten zijn op drie locaties. Bij Dordtyart, Villa Augustus of aan boord van de Dordtevaar.

De line-up bestaat voor een groot gedeelte uit artiesten die uit Dordrecht komen of er een band mee hebben. Zo geven Tom Dicke en Pieter Kooi geven een voorproefje van hun theatervoorstelling gebaseerd op Jan Eijkelboom. De Dordtse singer-songwriter PollyAnna geeft een optreden en de Dordtse dichters Kees Klok, Josse Kok en Jacoline de Heer geven een uitvoering.

Bovendien zal zangeres Jehanne Hulsman  optreden aan boord van de Dordtevaar en B&B DJ-Collectief Dordrecht zullen bij Dordtyart muziek draaien. Het programma en artiestenlijst van het evenement is te vinden op de website.

Lees ook

fotoooo

Blijven bouwen en gele afvalzakken weg: de plannen van het nieuwe stadsbestuur

De komende vier jaar moeten er drieduizend huizen bij in Dordrecht. Die doelstelling geeft het nieuwe stadsbestuur zichzelf, valt te lezen in het coalitieakkoord van de VVD, VSP, ChristenUnie-SGP, CDA en D66. Daarin meteen een opluchting voor diverse oppositiepartijen: die woningen zullen niet in de polders verrijzen.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.

jan van dam timmers

Ad gaat op pad met de nieuwe voorzitter van het Diakonaal Aandachtscentrum

Noem het een inloophuis, een plek voor mensen die een goed gesprek kunnen gebruiken of waar alleen een kopje koffie of thee al voldoening geeft. Het Diakonaal Aandachtscentrum in Dordrecht biedt het allemaal. Maar waarin denkt de kersverse voorzitter Jan van Dam Timmers het verschil te kunnen maken?

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met kunstverzamelaar Jan-Bart Evenboer

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Jan-Bart Evenboer. Hij is kunstverzamelaar en schonk onlangs nog twee 17e-eeuwse werken aan het Dordrechts Museum.

bigriversnogeen

Live: Dordrecht stroomt vol voor Big Rivers

Dit weekend stroomt Dordrecht weer vol voor Big Rivers, een jaarlijks terugkerend festival met muziek en dans op verschillende podia in de stad. In een liveblog houdt de Streekomroep, in samenwerking met onze collega's van Rijnmond, je op de hoogte van alle activiteiten.

laden elektrische auto stoep

Laden over de stoep: tientallen Dordtenaren hebben het aangevraagd

Sinds de mogelijkheid bestaat om stekkerauto’s op te laden via een kabel over de stoep, hebben 42 Dordtenaren zich daarvoor bij de gemeente gemeld. Tot mei waren elektrische rijders zonder eigen oprit vooral aangewezen op openbare laadpalen.