gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt krijgt eigen woordfestival

6e9105d7374e9eec8dc58772220dcc61.jpg

Literaire en poëtische teksten vinden op zaterdag 22 juni weer hun weg naar Dordrecht voor het woordfestival ‘Nooit Terug’ van Stichting De Stad. Daarmee willen ze het dichterschap van voormalig stadsdichter en ereburger van de stad Jan Eijkelboom eren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De titel van het festival is gebaseerd op een beroemde dichtregel van de in 2008 overleden Dordtenaar: ‘Wat blijft komt nooit terug’. De verschillende optredens en voordrachten zijn op drie locaties. Bij Dordtyart, Villa Augustus of aan boord van de Dordtevaar.

De line-up bestaat voor een groot gedeelte uit artiesten die uit Dordrecht komen of er een band mee hebben. Zo geven Tom Dicke en Pieter Kooi geven een voorproefje van hun theatervoorstelling gebaseerd op Jan Eijkelboom. De Dordtse singer-songwriter PollyAnna geeft een optreden en de Dordtse dichters Kees Klok, Josse Kok en Jacoline de Heer geven een uitvoering.

Bovendien zal zangeres Jehanne Hulsman  optreden aan boord van de Dordtevaar en B&B DJ-Collectief Dordrecht zullen bij Dordtyart muziek draaien. Het programma en artiestenlijst van het evenement is te vinden op de website.

Lees ook

chrishoogerwaard.png

Voorzitter Sinterklaasintocht krijgt Johan de Wittspeld

Chris Hoogerwaard, een prominent gezicht van de intocht van Sinterklaas in Dordrecht, heeft de Johan de Wittspeld ontvangen. Hij krijgt de gemeentelijke onderscheiding voor zijn langdurige inzet voor de intocht en de Dordtse samenleving.

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.