Dordrecht, Netherlands

Dordt krijgt eigen woordfestival

Literaire en poëtische teksten vinden op zaterdag 22 juni weer hun weg naar Dordrecht voor het woordfestival ‘Nooit Terug’ van Stichting De Stad. Daarmee willen ze het dichterschap van voormalig stadsdichter en ereburger van de stad Jan Eijkelboom eren.
Robert van Loon | 8 juni 2019 10:37 | Aangepast op 8 juni 2019 10:37
De titel van het festival is gebaseerd op een beroemde dichtregel van de in 2008 overleden Dordtenaar: ‘Wat blijft komt nooit terug’. De verschillende optredens en voordrachten zijn op drie locaties. Bij Dordtyart, Villa Augustus of aan boord van de Dordtevaar.

De line-up bestaat voor een groot gedeelte uit artiesten die uit Dordrecht komen of er een band mee hebben. Zo geven Tom Dicke en Pieter Kooi geven een voorproefje van hun theatervoorstelling gebaseerd op Jan Eijkelboom. De Dordtse singer-songwriter PollyAnna geeft een optreden en de Dordtse dichters Kees Klok, Josse Kok en Jacoline de Heer geven een uitvoering.

Bovendien zal zangeres Jehanne Hulsman  optreden aan boord van de Dordtevaar en B&B DJ-Collectief Dordrecht zullen bij Dordtyart muziek draaien. Het programma en artiestenlijst van het evenement is te vinden op de website.

Meest gelezen

Op deze plek komen bijna 200 nieuwe koop- en huurwoningen

Redactie Streek 56 | 3 nov 2025 10:43

Politie zoekt verdachte van beroving jongen (16) in Zwijndrecht

Rijnmond | Redactie Streek 56 | 31 okt 2025 14:00

Lees ook

Wat is jouw ideale coalitie? Dit vindt men op de Dordtse markt

Welke partijen moeten sowieso gaan meeregeren? Een belangrijke vraag die komende tijd beantwoord moe...

Streep door isolatiehulp: ‘Alle lopende afspraken geannuleerd’

Inwoners van onze streek kunnen voorlopig geen beroep doen op isolatiehulp vanuit de gemeenten. Het ...

Woning gesloten na vondst harddrugs

Een woning aan de Koolmees in Ridderkerk is maandag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwi...

Baggermuseum en Sliedrechts schip op nationale TV: 'Ontzettend leuke aflevering'

Het Baggermuseum in Sliedrecht is donderdag te zien in Het Klokhuis. Het TV-programma op NPO 3 beste...

Vladislavs wil zijn brood pakken, maar verliest zijn aandacht en doorboort de vangrail

Chaos op de A16 bij Ridderkerk in februari vorig jaar. Een vrachtwagenchauffeur knalt door de vangra...

Volledig elektrisch baggeren: dankzij deze investering van 3,5 miljoen euro kan het

Een primeur voor de Sliedrechtse baggeraar Van den Herik. Het schip Prins 6 is het eerste volledig e...