gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt krijgt eigen woordfestival

6e9105d7374e9eec8dc58772220dcc61

Literaire en poëtische teksten vinden op zaterdag 22 juni weer hun weg naar Dordrecht voor het woordfestival ‘Nooit Terug’ van Stichting De Stad. Daarmee willen ze het dichterschap van voormalig stadsdichter en ereburger van de stad Jan Eijkelboom eren.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De titel van het festival is gebaseerd op een beroemde dichtregel van de in 2008 overleden Dordtenaar: ‘Wat blijft komt nooit terug’. De verschillende optredens en voordrachten zijn op drie locaties. Bij Dordtyart, Villa Augustus of aan boord van de Dordtevaar.

De line-up bestaat voor een groot gedeelte uit artiesten die uit Dordrecht komen of er een band mee hebben. Zo geven Tom Dicke en Pieter Kooi geven een voorproefje van hun theatervoorstelling gebaseerd op Jan Eijkelboom. De Dordtse singer-songwriter PollyAnna geeft een optreden en de Dordtse dichters Kees Klok, Josse Kok en Jacoline de Heer geven een uitvoering.

Bovendien zal zangeres Jehanne Hulsman  optreden aan boord van de Dordtevaar en B&B DJ-Collectief Dordrecht zullen bij Dordtyart muziek draaien. Het programma en artiestenlijst van het evenement is te vinden op de website.

Lees ook

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

geld en sociale dienst

Fraude binnen Hulpteam Toeslagen: onduidelijk wat er met 1 miljoen euro is gebeurd

De Gemeenschappelijke Regeling Sociaal (GR Sociaal) heeft een medewerker op staande voet ontslagen. Dat is gedaan na de ontdekking van een mogelijke miljoenenfraude bij het team dat inwoners ondersteunt die zijn getroffen door de toeslagenaffaire. Ook een inhuurkracht is buiten gezet.

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

michelinsterchefkok

De Gieser Wildeman behoudt Michelinster, geen nieuwe sterrenrestaurants in de streek

Restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos blijft het enige restaurant met een Michelinster in de streek. Marco van der Wijngaard, sinds vorig jaar chef-kok van het restaurant, behield vorig jaar de Michelinster die in 2006 was behaald door de oud-eigenaren. Ook dit jaar blijft deze ster van kracht, blijkt na de uitreiking van de Michelinsterren in Maastricht.