Dordrecht, Netherlands

Dordt moet nieuwe riviercuise-hotspot worden

Het toeristische bootje varen moet op de kaart gezet worden. Donderdag is de Dutch Delta Cruise Port gelanceerd. Een organisatie die ervoor gaat zorgen dat er meer riviercruiseschepen aanmeren in de stad.
Lois Haanskorf | 22 november 2018 17:59 | Aangepast op 22 november 2018 17:59
Extra cruiseschepen, moeten meer banen opleveren, vertelt Fred Witte van Dutch Delta Cruise Port. "Het idee is dat de boten kunnen overwinteren en gerepareerd worden in de haven. Daarnaast trekt het veel toeristen, de musea en horeca zal beter bezocht worden."

De nieuwe organisatie is een samenwerking tussen allerlei bedrijven en gemeenten uit de provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland. Het piekmoment is nog steeds april en mei, maar in de toekomst moet dat het hele jaar door zijn.


We zullen nog niet direct een toename van toeristen en schepen in de stad zien. Achter de schermen wordt al hard gewerkt aan de voorbereidingen, zoals het herstel van de kademuur.

Lees ook

Gemiste kansen worden FC Dordrecht fataal bij Willem II

FC Dordrecht heeft ook de derde gang naar Tilburg van 2025 niet in een succes om kunnen zetten. De p...

Overvaller vertrekt met lege handen bij slijterij in Dordrecht

Een gemaskerde man die in Dordrecht een slijterij binnenwandelt heeft geen trek in een borrel, maar ...

LUISTER: 'Ik voel me eindelijk een vrouw' Een podcast over vrouwen die niet zonder gratis maandverband kunnen

In Alblasserdam is onlangs één van de vier menstruatie-uitgiftepunten naar een andere locatie verhui...

Ridderkerkse vrouw slachtoffer van nepbankmedewerkers: 24.000 euro weg

Nepbankmedewerkers hebben 24.000 euro afhandig weten te maken van een licht dementerende vrouw in Ri...

Kersttraditie terug in Dordtse binnenstad: ‘Het wordt gezellig druk’

Groot feest voor schaatsliefhebbers onder ons. Donderdagavond is de ijsbaan in de binnenstad van Dor...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met burgemeester Nanning Mol

Burgemeester Nanning Mol is zaterdagochtend de hoofdgast in het radioprogramma Studio De Witt op Dre...