gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt moet nieuwe riviercuise-hotspot worden

bfc4a9afb8ade417ff0b37cf31932751

Het toeristische bootje varen moet op de kaart gezet worden. Donderdag is de Dutch Delta Cruise Port gelanceerd. Een organisatie die ervoor gaat zorgen dat er meer riviercruiseschepen aanmeren in de stad.

Lois Haanskorf |  | Aangepast op
Extra cruiseschepen, moeten meer banen opleveren, vertelt Fred Witte van Dutch Delta Cruise Port. "Het idee is dat de boten kunnen overwinteren en gerepareerd worden in de haven. Daarnaast trekt het veel toeristen, de musea en horeca zal beter bezocht worden."

De nieuwe organisatie is een samenwerking tussen allerlei bedrijven en gemeenten uit de provincies Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zeeland. Het piekmoment is nog steeds april en mei, maar in de toekomst moet dat het hele jaar door zijn.


We zullen nog niet direct een toename van toeristen en schepen in de stad zien. Achter de schermen wordt al hard gewerkt aan de voorbereidingen, zoals het herstel van de kademuur.

Lees ook

ringrijk Zwijndrecht Streekomroep

Jongeman op fatbike betast fietsters: zeven meldingen in korte tijd

In Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht zijn in de afgelopen weken zeven vrouwelijke fietsers betast door iemand op een fatbike. Omdat onderzoek tot nu toe niets heeft opgeleverd, worden getuigen of andere slachtoffers opgeroepen zich te melden. Mogelijk zijn er meer slachtoffers.

drugspand

Meerdere wapens en drugs gevonden: burgemeester sluit pand

Een pand aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is met spoed gesloten. Dat gebeurde nadat daar dinsdagavond meerdere wapens en een grote hoeveelheid drugs werden aangetroffen. Vijf mensen zijn aangehouden, al zijn zij inmiddels weer op vrije voeten.

Schermafdruk op 2026-06-26 11-02-50

Alblasserdam onderzoekt toekomst als zelfstandige gemeente

De SGP, VVD en het CDA in Alblasserdam hebben donderdag hun coalitieakkoord voor de komende vier jaar gepresenteerd. Waar er onder andere wordt ingezet op het realiseren van extra woningen, veiligheid en bereikbaarheid, wordt de komende bestuursperiode ook gebruikt om te onderzoeken of Alblasserdam door kan gaan als zelfstandige gemeente.

burgemeester ter illustratie AI

OM hield oud-burgemeester Herman J. met spoed aan uit angst voor kindermisbruik

Het Openbaar Ministerie besloot de oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht in februari met spoed aan te houden uit angst dat hij kinderen zou gaan misbruiken. Die vrees ontstond na het lezen van seksueel expliciete chats van Herman J. met een onbekende man. De officier van justitie zei dat tijdens het proces tegen de 77-jarige verdachte.

voormalig politiebureau, google streetview

Dit politiebureau komt binnenkort op de veilingmarkt

Vijf voormalig politiebureaus in Nederland worden op 17 september openbaar geveild. Een van de locaties is het voormalig politiebureau aan de P.A. de Genestetstraat 60 in Dordrecht. In het gebouw is onder andere nog het cellencomplex aanwezig.

Parallelweg Sliedrecht

Sneller klaar dan verwacht: deze belangrijke weg gaat eerder open

Eerder dan vooraf aangekondigd, is de Sliedrechtse Parallelweg helemaal vernieuwd. Vanaf vrijdag 18.00 uur is de belangrijke weg aan de rand van het dorp weer volledig te gebruiken.