Dordrecht, Netherlands

Dordt pakt gevaarlijke kruispunten aan

Nog dit jaar worden zes gevaarlijke kruispunten in Dordrecht aangepakt. Bij zes daarvan gaat het om fysieke veranderingen, bij 15 andere wordt 'operatie verfpot' ingezet.
Robert van Loon | 18 juli 2019 15:31 | Aangepast op 18 juli 2019 15:31
Verkeerswethouder Rik van der Linden heeft het lijstje met 21 kruispunten gemaakt met de inbreng van 900 Dordtenaren. Alle inwoners werden begin dit jaar gevraagd om een top-20 van gevaarlijke verkeerssituaties in te sturen.


Die input werd gecombineerd met statistieken van ongevallen. Dertien van de twintig plekken stonden op beide lijstjes en dat leidde tot een plan van aanpak van verkeersonveilige plaatsen in de stad.


Op 15 plaatsen kan worden volstaan met andere belijning of bebording. "Bij operatie verfpot moet je denken aan strepen op de weg of haaientanden", legt Van der Linden uit.


Op zes plekken zijn ingrijpender maatregelen nodig, zegt de wethouder: "Bijvoorbeeld door een kruising anders in te richten, inritconstructies toe te passen of snelheidsremmende maatregelen te nemen."


Het gaat hier om de kruisingen Talmaweg-Hugo van Gijnweg, Merwedestraat-afrit N3, de rotonde bij de Blauwe Tunnel en het Leerpark, Willem de Zwijgerlaan-Nassauweg, Vrieseweg-Singel en Vest-Vriesebrug.


Met de politie en de dienst Handhaving wordt gesproken over de meldingen van verkeersovertredingen en snelheidscontroles.

Meest gelezen

Baanhoekbrug per direct dicht voor auto’s vanwege zwakke plek

Redactie Streekomroep | 6 mrt 2026 08:36

Dordtse jongen (14) vast voor meerdere aanrandingen

Redactie Streekomroep | 5 mrt 2026 11:22

Lees ook

Nieuw zwembad op de gemeentegrens? Zo denkt de Hardinxveldse politiek erover

Wat verandert de gemeenteraadsverkiezing aan de plannen voor het gezamenlijke zwembad van Sliedrecht...

Vader van vermiste Yoran (16) over vondst voet: 'In mijn hart wist ik de uitkomst al'

Noodgedwongen krijgt het boek ‘Zoon, waar ben je?’ van Daniël Krol uit Sleeuwijk een sombere toevoeg...

Vergaderen in een boot of grote evenementen: dit komt in gerenoveerde Biesboschhal

Dat de Biesboschhal verkocht is en er iets mee gaat gebeuren, dat was al bekend. Nu is er ook meer d...

Ambacht legt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stil

In Hendrik-Ido-Ambacht wordt onderzoek naar langdurige opvang voor asielzoekers stilgelegd. De gemee...

De Stemming in Dordrecht: ‘De zorg, dat is een catastrofe'

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners ze...

Man die dreigt met mes te komen, mag ziekenhuis voorlopig niet in

Een 47-jarige man, die telefonisch een doodsbedreiging zou hebben geuit naar personeel van het Alber...