gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt pakt gevaarlijke kruispunten aan

fbd20ef4f6483086a143b3449f533fe7

Nog dit jaar worden zes gevaarlijke kruispunten in Dordrecht aangepakt. Bij zes daarvan gaat het om fysieke veranderingen, bij 15 andere wordt 'operatie verfpot' ingezet.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Verkeerswethouder Rik van der Linden heeft het lijstje met 21 kruispunten gemaakt met de inbreng van 900 Dordtenaren. Alle inwoners werden begin dit jaar gevraagd om een top-20 van gevaarlijke verkeerssituaties in te sturen.


Die input werd gecombineerd met statistieken van ongevallen. Dertien van de twintig plekken stonden op beide lijstjes en dat leidde tot een plan van aanpak van verkeersonveilige plaatsen in de stad.


Op 15 plaatsen kan worden volstaan met andere belijning of bebording. "Bij operatie verfpot moet je denken aan strepen op de weg of haaientanden", legt Van der Linden uit.


Op zes plekken zijn ingrijpender maatregelen nodig, zegt de wethouder: "Bijvoorbeeld door een kruising anders in te richten, inritconstructies toe te passen of snelheidsremmende maatregelen te nemen."


Het gaat hier om de kruisingen Talmaweg-Hugo van Gijnweg, Merwedestraat-afrit N3, de rotonde bij de Blauwe Tunnel en het Leerpark, Willem de Zwijgerlaan-Nassauweg, Vrieseweg-Singel en Vest-Vriesebrug.


Met de politie en de dienst Handhaving wordt gesproken over de meldingen van verkeersovertredingen en snelheidscontroles.

Lees ook

fotopapendrecht

Nog maanden wachten op nieuw college? 'Snelheid niet zo belangrijk'

Haast is niet nodig bij de vorming van een nieuw gemeentebestuur in Papendrecht, vindt burgemeester Margreet van Driel. Na rumoerige politieke maanden in het dorp wil zij vooral “met een stabiel bestuur aan de slag gaan”. Ondertussen zijn twee tijdelijke wethouders aangesteld om samen met de burgemeester het dorp te besturen.

fietspadpolitie

Tientallen bekeuringen uitgedeeld bij pont voor niet gebruiken fietspad

De politie heeft in een paar dagen tijd tachtig bekeuringen uitgedeeld bij verkeerscontroles op de Kerkeplaat in Dordrecht. Fietsers, snorfietsers en bromfietsers werden voornamelijk op de bon geslingerd voor het niet gebruiken van het verplichte fietspad.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

touwtrekvereniging

Gerben (34) is wereldkampioen touwtrekken: 'Veel trainen en afvallen'

Gerben den Butter keerde vorige week terug uit Zuid-Afrika als wereldkampioen. De 34-jarige timmerman uit Streefkerk trok met zijn teamgenoten meerdere keren aan het langste eind en won in totaal vijf medailles op het wereldkampioenschap touwtrekken.