gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt pakt uit met Burendag!

Het weekend van 23 en 24 september belooft weer gezellig te worden. Zaterdag zijn er verschillende feesten in verband met Burendag, maar de gezelligheid duurt het gehele weekend voort. De binnenstad staat namelijk in het teken van Dordt Pakt Uit! met muziek, theater, mode en allerlei eetkraampjes.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Verschillende wijken in de stad staan zaterdag in het teken van Burendag. Op het Vogelplein is er muziek van DJ Delano en Redwan. Ook zijn er kraampjes van Geef het Dordt, een prijzenspel en een kraam met informatie van de organisaties uit de buurt, zoals: Het Vogelnest, Speeltuin Oosterkwartier, MEE Drechtsteden, Zorgcentrum de Linde en Sociaal Wijkteam centrum. Kinderen kunnen een glitter-tattoo nemen en meedoen met Mega Jenga,


Ook in Stadspolders zijn er leuke dingen voor jong en oud georganiseerd. Speelotheek Pip & Zo nodigt alle buren uit om mee te doen met de gezelschapsspellen. Burendag op het schapenlandje in Reeland heeft dit jaar ‘NATUUR-LIJK!’ als thema. Er zijn activiteiten rondom vogels, bijen, moestuinen en er is een theetuin waar bezoekers kunnen genieten van zelfgemaakte taart en koekjes.

Zondag gaat de gezelligheid verder in de binnenstad. Bezoekers kunnen de gehele dag ervaren wat Dordrecht zo leuk maakt.

Lees ook

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

foto website_2

Dat is schrikken, Noek (12) bouwt met broer spookhuis in tuin: ‘Mensen worden bang'

Een spookhuis in je achtertuin, dat heeft de twaalfjarige Noek uit Dordrecht samen met zijn broer Sam (15) gemaakt. Zo groot als deze is er maar één van in de wijk en iedereen is op 31 oktober welkom om het te aanschouwen. "Anderen doen ook aan Halloween, maar niet zo groot”, vertelt een trotse Noek.

sportclinic foto artikel

Sportclinics voor ouderen: 'Het houdt je niet alleen fysiek gezond, maar ook mentaal'

Hoe houd en krijg je 50-Plussers uit Hardinxveld-Giessendam aan het sporten? Via verschillende clinics van Old Stars proberen ze bij onder meer de Lawn Tennis Club De Merwede ouderen te motiveren in beweging te komen en te blijven. Zelfs oud- topsporters worden daarvoor ingevlogen: "Kom van die luie bank af!"

HIA asielboot

Onderzoek naar alternatieve opvanglocaties Oekraïners en asielzoekers

De gemeenteraad in Hendrik-Ido-Ambacht gaat onderzoek doen naar alternatieve locaties voor Oekraïners en asielzoekers die momenteel opgevangen worden op schepen aan de Citadelkade. Daarnaast wordt een draagvlakonderzoek gestart onder inwoners over de opvang van asielzoekers.

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.