gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt pakt uit met Burendag!

Het weekend van 23 en 24 september belooft weer gezellig te worden. Zaterdag zijn er verschillende feesten in verband met Burendag, maar de gezelligheid duurt het gehele weekend voort. De binnenstad staat namelijk in het teken van Dordt Pakt Uit! met muziek, theater, mode en allerlei eetkraampjes.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Verschillende wijken in de stad staan zaterdag in het teken van Burendag. Op het Vogelplein is er muziek van DJ Delano en Redwan. Ook zijn er kraampjes van Geef het Dordt, een prijzenspel en een kraam met informatie van de organisaties uit de buurt, zoals: Het Vogelnest, Speeltuin Oosterkwartier, MEE Drechtsteden, Zorgcentrum de Linde en Sociaal Wijkteam centrum. Kinderen kunnen een glitter-tattoo nemen en meedoen met Mega Jenga,


Ook in Stadspolders zijn er leuke dingen voor jong en oud georganiseerd. Speelotheek Pip & Zo nodigt alle buren uit om mee te doen met de gezelschapsspellen. Burendag op het schapenlandje in Reeland heeft dit jaar ‘NATUUR-LIJK!’ als thema. Er zijn activiteiten rondom vogels, bijen, moestuinen en er is een theetuin waar bezoekers kunnen genieten van zelfgemaakte taart en koekjes.

Zondag gaat de gezelligheid verder in de binnenstad. Bezoekers kunnen de gehele dag ervaren wat Dordrecht zo leuk maakt.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

merwedebrugrws2

Aantal vrachtwagens over Merwedebrug met 90 procent gedaald, maar buitenlandse chauffeurs ontlopen boete

Het aantal vrachtwagens dat over de Merwedebrug (A27) rijdt, is met zo'n 90 procent gedaald. Dat laat Rijkswaterstaat weten. Sinds 18 juli mogen er geen vrachtwagens en touringcars meer over de brug, omdat de brug niet veilig genoeg is voor zware voertuigen. Chauffeurs die wel over de brug rijden krijgen een boete.

IMG-20260813-WA0034

Auto belandt met neus in sloot, bestuurder door het lint tegen agenten

Een auto is donderdagmiddag deels in een sloot beland in Dordrecht. Mogelijk was de bestuurder onwel geworden. De man ging even later door het lint tegen agenten toen zij hem wilden boeien.

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".