gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordt pakt uit met Burendag!

Het weekend van 23 en 24 september belooft weer gezellig te worden. Zaterdag zijn er verschillende feesten in verband met Burendag, maar de gezelligheid duurt het gehele weekend voort. De binnenstad staat namelijk in het teken van Dordt Pakt Uit! met muziek, theater, mode en allerlei eetkraampjes.

Jasmin Zahirovic |  | Aangepast op
Verschillende wijken in de stad staan zaterdag in het teken van Burendag. Op het Vogelplein is er muziek van DJ Delano en Redwan. Ook zijn er kraampjes van Geef het Dordt, een prijzenspel en een kraam met informatie van de organisaties uit de buurt, zoals: Het Vogelnest, Speeltuin Oosterkwartier, MEE Drechtsteden, Zorgcentrum de Linde en Sociaal Wijkteam centrum. Kinderen kunnen een glitter-tattoo nemen en meedoen met Mega Jenga,


Ook in Stadspolders zijn er leuke dingen voor jong en oud georganiseerd. Speelotheek Pip & Zo nodigt alle buren uit om mee te doen met de gezelschapsspellen. Burendag op het schapenlandje in Reeland heeft dit jaar ‘NATUUR-LIJK!’ als thema. Er zijn activiteiten rondom vogels, bijen, moestuinen en er is een theetuin waar bezoekers kunnen genieten van zelfgemaakte taart en koekjes.

Zondag gaat de gezelligheid verder in de binnenstad. Bezoekers kunnen de gehele dag ervaren wat Dordrecht zo leuk maakt.

Lees ook

hardslopen hitte Pexels

Enorme hitte zorgt voor extra voorbereiding hardlopers: ‘We hebben zo’n 288 waterflesjes ingeslagen’

Waar de meeste mensen dit weekend rustig van het warme weer genieten, gaat Arie Toom met zijn team voor het Albert Schweitzer ziekenhuis meedoen aan de RopaRun. Dat is een estafetteloop waar meer dan tweehonderd teams aan meedoen om geld op te halen voor een goed doel. De 35e editie wordt dit jaar voor de deelnemers extra uitdagend, omdat de temperaturen kunnen oplopen tot bijna dertig graden.

noordparkvernieling

Na vernielingen in park volgen surveillancerondes van handhaving en politie

De gemeente Zwijndrecht wil surveillancerondes gaan laten uitvoeren in beeldenpark Drechtoevers in het Noordpark. Dit nadat vorige week een van de bankjes in het park in brand werd gestoken. Ook verdween toen onderhoudsmateriaal uit een opslag in hetzelfde park.

50jaarduwvaart

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

OPMA Vita Kovalenko

Op Pad Met Ad: over vrijheid versus onderdrukking in Oekraïne

De oorlog in Oekraïne die Europa vier jaar geleden overviel, is het onderwerp van een nieuwe aflevering van Op Pad Met Ad. Schrijfster Vita Kovalenko neemt presentator Ad van den Herik mee door de geschiedenis en de toekomst van het land. Ze laat zien dat de strijd om vrijheid en eigenheid iets is dat al vele honderden jaren door haar thuisland wordt gestreden.

1ba0a183-2c19-3050-bfcb-5f6cf0946623

Superfan Carin kijkt uit naar Phantom of the Opera: 'Ik kreeg koude rillingen'

In 2028 keert Phantom of the Opera voor het eerst sinds de jaren negentig terug naar Nederland. De wereldberoemde musical gaat spelen in het Nieuwe Luxor Theater in Rotterdam en voor superfan Carin Klabbers uit Ridderkerk voelt dat bijna onwerkelijk. “Ik wist niet wat ik hoorde", zegt ze tegen Rijnmond.

nieuwlekkerlandprotest

Besluit over azc in Molenlanden verwacht voor zomervakantie

De gemeente Molenlanden wil voor de zomervakantie een beslissing nemen over waar in de gemeente één of meerdere azc-locaties komen. Aan de lijst van mogelijke plekken zijn nu drie locaties toegevoegd. De gemeente wil inwoners de komende tijd duidelijkheid geven en zorgen zo goed als mogelijk wegnemen.