Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar bedenkt Pet Resque stickers voor hulpdiensten

Het is voor de hand liggend, een sticker waarop staat hoeveel en welke dieren je in huis hebt. Bijvoorbeeld handig voor de brandweer, wanneer er brand uitbreekt. Zo'n sticker was er echter nog niet en daarom besloot Dordtenaar Rutger de Klein er eentje te maken: Pet Resque stickers.
Alexander Eleveld | 16 maart 2021 10:00 | Aangepast op 16 maart 2021 10:00
"Het is een heel simpel idee, maar wel belangrijk voor de hulpdiensten," zegt Rutger. Tijdens een woningbrand gaan er eerder dieren dood dan mensen en dat komt vooral doordat de brandweer niet weet welke dieren er in huis zijn: "Ik dacht ook": 'Waarom heb ik hier nog nooit van gehoord?' en daar wilde ik verandering in brengen."

Inmiddels zijn er al tienduizenden door heel Nederland verkocht en gingen de stickers al helemaal als zoete broodjes over de toonbank door een reportage in het RTL-programma EditieNL. "Toen bleven de bestelling maar binnenkomen," zegt Rutger. Hij wil zich in de toekomst vooral richten op deze stickers.

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...