gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar bedreigde premier Rutte en stadsbestuur: 'Doodmaken of doodnormaal doen'

951d25ffd3e0012fda73984f04ece7ed

In forse bewoordingen stuurde Pascal E. dreigementen naar het Dordtse college van Burgemeester en Wethouders, het Leger des Heils en toenmalig premier Mark Rutte. Tijdens een korte, inleidende zitting bleef het motief onbekend. "Ik wil niet met een psycholoog of psychiater praten, ik ben er klaar mee."

Rijnmond |  | Aangepast op
Het zijn raadselachtige teksten die hij op 6 april 2024 naar de gemeente Dordrecht en het Leger des Heils stuurt. "Nooit meer liegen, anders zal ik kinderen afrekenen, in een lagere school, en hun hoofdjes, kutjes en piemeltjes in brand steken met Zippo-aanstekersbenzine."

Tijdens de zitting op 17 september erkent hij dat het heftige teksten zijn. "Maar het klopt niet, ik heb het woord 'genitaliën' gebruikt." In de mail wordt ook gesproken van 'een slachting' en schrijft hij: "Het is doodmaken of doodnormaal doen."

Diezelfde maand, op 22 april, gaat er een e-mail richting Rijksvoorlichtingsdienst, geadresseerd aan premier Rutte. "Ik ben bereid tot de uiterste prijs, zowel om te sterven als te doden." De auteur zegt dat hij al jaren onder druk wordt gezet: "Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat jullie heel graag zouden willen dat ik dat doe."

Verdachte weigerde advocaat te zien
Ook hier is de grote vraag wat Pascal E., als hij de mails heeft geschreven, wilde beogen. Zijn advocaat, Neslihan Aydogan-Kütük, kan daar ook nog niets over zeggen. Ze heeft de zaak niet inhoudelijk met haar cliënt kunnen bespreken, omdat hij weigerde haar te zien.

De 57-jarige verdachte moet geobserveerd worden in het Pieter Baan Centrum (PBC), om te kijken of hij een geestelijke stoornis heeft. "Ik ga nergens aan meewerken", laat hij nu al weten. Hij zegt in het verleden al te zijn onderzocht door een psycholoog en een psychiater. "Ik ben jarenlang begeleid door Antes."

Probleem is dat het PBC kampt met een wachttijd van 27 weken. Dat betekent dat de inhoudelijke behandeling van de zaak nog lang niet in zicht is. De rechtbank doet nog de suggestie om in plaats daarvan een psycholoog en psychiater naar de verdachte toe te sturen. "Dan kan het veel sneller gaan." Hij belooft het met zijn advocaat te overleggen, met wie hij inmiddels 'on speaking terms' is geraakt.

Schreeuw om hulp
Pascal E. heeft eerder in 2022 terechtgestaan voor bedreiging van de Dordtse burgemeester Wouter Kolff en het Dordrechts Museum. Destijds bleek dat het gezien moest worden als een 'schreeuw om hulp' en dat hij zo opname in een psychiatrische inrichting wilde afdwingen. De verdachte werd vrijgesproken omdat niet duidelijk was dat zijn 'lugubere teksten' gericht waren aan concrete personen.

Destijds had de man een huurconflict waardoor hij zijn kamer in het centrum van Dordrecht moest verlaten. Hij kreeg toen onderdak bij het Leger des Heils en zei te blijven vechten voor terugkeer naar zijn oude woning.

Dit artikel verscheen eerder al bij onze mediapartner Rijnmond.
d9bd4f4e3854ce737ceb0e49027772ef

Lees meer over:

Lees ook

kraanwater Pexels

Kookadvies vanwege poepbacterie opgeheven: ‘Vervelend dat dit noodzakelijk was’

Het kraanwater in Dordrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Zwijndrecht kan gewoon gedronken worden. Dat meldt waterbedrijf Evides. Eerder gold er een kookadvies, omdat de E. colibacterie, beter bekend als de poepbacterie, in het water was gevonden.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

fotpo stemvork 23

Bijzonder kunstwerk 'Stemvork' weer terug in het Wantijpark

Een bijzonder kunstwerk keert terug in het Wantijpark. Het gaat om het kunstwerk ‘Stemvork’ dat in ere is hersteld. Zaterdagochtend 13 juni wordt het gerestaureerde kunstwerk onthuld, zestig jaar na de oorspronkelijke onthulling.

fotooo

Rijen en lege schappen in supermarkt na kookadvies: ‘Geen water meer te krijgen’

Dordtenaren zijn flink aan het hamsteren geslagen nu er in de stad een kookadvies geldt na de vondst van een poepbacterie. Uit een supermarkt in Winkelcentrum Sterrenburg zijn beelden opgedoken van tientallen mensen die waterflessen willen inslaan, al zijn veel van hen al te laat. Ook elders in de streek is het flessenwater uitverkocht.

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

fotorws

Dit zijn de vijf meestgestelde vragen over de afsluiting van de Papendrechtsebrug

Sinds bekend is dat de Papendrechtsebrug negen maanden dichtgaat voor al het verkeer, wordt Rijkswaterstaat overspoeld met vragen en opmerkingen. De duur van de afsluiting is voor veel mensen een heikel punt, merkt omgevingsmanager Diana Wonnink. “Het is geen fijne boodschap om te moeten brengen.”