gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar in arm geschoten

Bij een achtervolging door de politie is in Rotterdam een Dordtenaar van 24 jaar in de arm geschoten.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
De verdachte en zijn passagier gingen er zaterdagavond vandoor om controle te voorkomen. De auto was bekend bij de politie. De achtervolging ging dwars door het drukke verkeer in de stad. Toen de vluchtende auto klem kwam te zitten in het verkeer werd de Dordtenaar door een agent in de arm geschoten. Toch reed de verdachte weer verder en kwam pas tot stilstand op het terrein van honkbalclub Neptunus. Daar sprongen beide mannen uit de auto. De gewonde werd aangetroffen in een greppel, de tweede verdachte was spoorloos.

Supporters van Neptunus en Amsterdam Pirates, waartegen die avond gespeeld werd, moesten vanwege de zoekactie tot 22.00 uur in de kantine blijven.

In de auto werden wapens en drugs aangetroffen. De gewonde wordt gehoord zodra zijn toestand dat toelaat. Van de tweede verdachte is nog geen spoor.

Lees ook

businkbedrijfspandsmaragd

Veel rookontwikkeling na kortsluiting in bedrijfspand

In een bedrijfspand aan de Smaragd in Dordrecht heeft donderdagochtend brand gewoed. Een koelkast of een wasmachine heeft kortsluiting veroorzaakt waarna er veel rook is vrijgekomen, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

boodschappenpexels

Ruimere zondagsopening winkels lijkt nog op weinig steun te kunnen rekenen

Het voorstel van PRO en D66 om alle winkels in Papendrecht op zondag open te laten gaan tussen 10.00 en 18.00 uur, lijkt voorlopig geen meerderheid te krijgen in de gemeenteraad. Tijdens de oordeelsvormende vergadering van donderdag bleek dat alleen VVD, D66 en PRO voorstander zijn. De overige partijen hebben, om uiteenlopende redenen, bezwaren tegen het initiatiefvoorstel.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.

WhatsApp Image 2026-10-21 at 12.09.26

Jongeren gooien gevulde hondenpoepzakjes van brug op auto’s: ‘Absoluut onaanvaardbaar’

Jongeren hebben in Hendrik-Ido-Ambacht onlangs verschillende auto’s bekogeld. In het Sophiapark vulden zij hondenpoepzakjes met water om ze erna van de naastgelegen fietsbrug te smijten. “Ik dacht dat er een steen op mijn auto was gegooid.”