gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar krijgt taakstraf van 80 uur voor slachten van schapen

5b02a46c3025b87231a3bfed56981d23

Een 52-jarige Dordtenaar krijgt een taakstraf van 80 uur voor het eigenhandig slachten van schapen in een volkstuin.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De man moest gisteren voor de politierechter verschijnen, omdat hij de schapen onverdoofd en niet in een speciale inrichting, zoals een islamitisch slachthuis, had ondergebracht. De rituele slachting vond in september 2016 plaats op een volkstuin aan de Wieldrechtse Zeedijk. Twee schapen zijn op deze manier gedood. De politie kon het derde schaap nog redden.

Voor de politierechter verklaarde de man dat hij zelf niet het mes had gebruikt. In een eerdere verklaring, kort na de slachting, bekende hij echter de daad. De rechter hield vast aan die verklaring.

De officier van justitie vindt dat het geweld moet stoppen.De man is namelijk al eerder in aanraking geweest met de politie. Enkele geweldsincidenten met zijn echtgenote en met zijn dochter zijn ook in de rechtszaal besproken.

De rechter legde de man uiteindelijk een taakstraf op van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk.

Lees ook

Foto website

Extra bescherming voor brugkelder tijdens tweede passage hoge scheepvaart

Rijkswaterstaat neemt extra maatregelen om de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart goed te laten verlopen. Komend weekend kunnen hoge schepen de brug namelijk weer voor de enige keer deze maand passeren en daarbij moet schade aan de brugkelder en de schepen zelf worden voorkomen.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

kees thies

Kees Thies stopt als columnist: 'Niet rouwig om'

Kees Thies gaat stoppen als columnist bij AD De Dordtenaar. Dit vertelde hij zaterdag in de uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM. Thies bereikt in december de pensioengerechtigde leeftijd en zal op 5 december zijn laatste column publiceren.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.