gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar krijgt taakstraf van 80 uur voor slachten van schapen

5b02a46c3025b87231a3bfed56981d23

Een 52-jarige Dordtenaar krijgt een taakstraf van 80 uur voor het eigenhandig slachten van schapen in een volkstuin.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De man moest gisteren voor de politierechter verschijnen, omdat hij de schapen onverdoofd en niet in een speciale inrichting, zoals een islamitisch slachthuis, had ondergebracht. De rituele slachting vond in september 2016 plaats op een volkstuin aan de Wieldrechtse Zeedijk. Twee schapen zijn op deze manier gedood. De politie kon het derde schaap nog redden.

Voor de politierechter verklaarde de man dat hij zelf niet het mes had gebruikt. In een eerdere verklaring, kort na de slachting, bekende hij echter de daad. De rechter hield vast aan die verklaring.

De officier van justitie vindt dat het geweld moet stoppen.De man is namelijk al eerder in aanraking geweest met de politie. Enkele geweldsincidenten met zijn echtgenote en met zijn dochter zijn ook in de rechtszaal besproken.

De rechter legde de man uiteindelijk een taakstraf op van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk.

Lees ook

fatbikes-768x432

Papendrecht wil fatbikes weren uit drukke delen van het centrum

Fatbikes moeten mogelijk op bepaalde plekken in het centrum van Papendrecht tijdens vastgestelde tijden verboden worden. Het college doet de gemeenteraad een voorstel om dit verbod mogelijk te maken. Aanleiding zijn klachten over hoge snelheden, gevaarlijke manoeuvres en bijna-aanrijdingen bij onder meer de Meentpassage, de Veerpromenade en de Brederodelaan.

scanauto stadsbeheer handhaving

Parkeercontroles compleet digitaal: geen bonnetje meer op je ruit

De gemeente Dordrecht stapt over op volledig digitale parkeercontroles. De gemeente noemt het een volgende stap in de modernisering van de parkeerhandhaving. Het digitaliseren zorgt ervoor dat de handhaving geen fysieke parkeercontroles meer hoeft te doen.

Screenshot youtube rapper

Rapper voor de rechter om reeks babbeltrucs, hij rijdt nu in een Lamborghini

Een rapper uit Amsterdam lijkt het brein te zijn achter een bende die mensen oplichtte met babbeltrucs. Derrick O. (30) zou minimaal van zes mensen in onder meer Dordrecht en Ridderkerk geld hebben gestolen. Als het aan het Openbaar Ministerie (OM) ligt, gaat hij 20 maanden de cel in.

Tom Hartman maakt muziek na psychose

Hoe een psychose Tom tot een liedje bracht: ‘Heb het van me afgeschreven’

Een psychose verwerken, hoe doe je dat? Voor Tom Hartman uit Dordrecht was muziek het antwoord. Tien jaar geleden belandde hij in een psychose en gebruikte hij muziek om eruit te komen. Deze maand is een van de nummers die hij toen schreef uitgekomen. Tom vertelt ons wat dat voor hem betekent.

n3

Let op: N3 twee avonden en nachten dicht

Rijkswaterstaat werkt donderdag- en vrijdagavond aan de N3. Zowel aan de Papendrechtse als aan de Dordtse kant zijn delen van de weg daarom afgesloten.

arjanmaatrijnmond

Transportbedrijf van Arjan in problemen door afsluiting Noordtunnel: 'Heel Nederland geraakt in de portemonnee'

De Noordtunnel, onderdeel van de A15, wordt in 2027 en 2028 twee maanden afgesloten. Dat heeft niet alleen gevolgen voor de transportsector, verwacht Arjan Maat, directeur van het gelijknamige transportbedrijf uit Alblasserdam. "Het raakt iedereen in de portemonnee."