gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar krijgt taakstraf van 80 uur voor slachten van schapen

5b02a46c3025b87231a3bfed56981d23

Een 52-jarige Dordtenaar krijgt een taakstraf van 80 uur voor het eigenhandig slachten van schapen in een volkstuin.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De man moest gisteren voor de politierechter verschijnen, omdat hij de schapen onverdoofd en niet in een speciale inrichting, zoals een islamitisch slachthuis, had ondergebracht. De rituele slachting vond in september 2016 plaats op een volkstuin aan de Wieldrechtse Zeedijk. Twee schapen zijn op deze manier gedood. De politie kon het derde schaap nog redden.

Voor de politierechter verklaarde de man dat hij zelf niet het mes had gebruikt. In een eerdere verklaring, kort na de slachting, bekende hij echter de daad. De rechter hield vast aan die verklaring.

De officier van justitie vindt dat het geweld moet stoppen.De man is namelijk al eerder in aanraking geweest met de politie. Enkele geweldsincidenten met zijn echtgenote en met zijn dochter zijn ook in de rechtszaal besproken.

De rechter legde de man uiteindelijk een taakstraf op van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk.

Lees ook

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”

politie 01

Arrestaties voor cocaïnesmokkel via havens van Rotterdam en Vlissingen

Twee mannen zijn aangehouden voor het voorbereiden van de invoer van cocaïne via de havens van Rotterdam en Vlissingen. Het gaat om een 42-jarige man uit Ridderkerk en een 43-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats. De politie vermoedt dat de Ridderkerker al langer betrokken is bij internationale drugssmokkel.

foto debat voorzieningen

In deze wijken is geen huisarts of supermarkt, al komt daar misschien verandering in

Er moeten meer voorzieningen in of nabij de wijken Amstelwijck, Wilgenwende en Dordtse Hout komen. Dat vindt bijna de volledige gemeenteraad. Het college heeft de opdracht gekregen om mogelijkheden voor onder meer een huisarts, supermarkt en kinderopvang te onderzoeken.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Geweld onder jongeren speelt bij alle scholen, zegt burgemeester

Vechtende scholieren en filmpjes daarvan die circuleren op internet. Het speelt rond alle middelbare scholen in Zwijndrecht en verdient alle aandacht, zegt burgemeester Leon Anink. Tegelijkertijd worstelen gemeente en politie. “We krijgen het nog onvoldoende voor elkaar dat ouders over de angstdrempel heen durven stappen om aangifte te doen.”

Nieuw project (1)

Steekpartij op straat, man zwaargewond

Een 32-jarige man uit Rotterdam is zondagavond op straat neergestoken in Dordrecht. Hij is zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft een 26-jarige verdachte aangehouden en doet onderzoek.