gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar krijgt taakstraf van 80 uur voor slachten van schapen

5b02a46c3025b87231a3bfed56981d23

Een 52-jarige Dordtenaar krijgt een taakstraf van 80 uur voor het eigenhandig slachten van schapen in een volkstuin.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De man moest gisteren voor de politierechter verschijnen, omdat hij de schapen onverdoofd en niet in een speciale inrichting, zoals een islamitisch slachthuis, had ondergebracht. De rituele slachting vond in september 2016 plaats op een volkstuin aan de Wieldrechtse Zeedijk. Twee schapen zijn op deze manier gedood. De politie kon het derde schaap nog redden.

Voor de politierechter verklaarde de man dat hij zelf niet het mes had gebruikt. In een eerdere verklaring, kort na de slachting, bekende hij echter de daad. De rechter hield vast aan die verklaring.

De officier van justitie vindt dat het geweld moet stoppen.De man is namelijk al eerder in aanraking geweest met de politie. Enkele geweldsincidenten met zijn echtgenote en met zijn dochter zijn ook in de rechtszaal besproken.

De rechter legde de man uiteindelijk een taakstraf op van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk.

Lees ook

foto ongeluk def

Automobilist ramt parkeerautomaat en rijdt tuin van theater in

Een opvallend ongeluk maandagochtend in Dordrecht. Daar reed een bestuurder de voortuin van schouwburg Kunstmin in. Ook reed hij een parkeerautomaat uit de grond.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

foto onbeheerde tas

Stationshal Dordrecht tijdelijk dicht na vondst onbeheerde tas

De stationshal in Dordrecht is dinsdagmiddag tijdelijk afgezet geweest. Dit gebeurde na een melding van een onbeheerde tas. Een explosievenexpert kwam ter plekke voor onderzoek, maar in de tas zat niets bijzonders.

politie ontvoering

Vrouw (20) ontvoerd en familie vastgebonden: daders nog spoorloos

De politie is nog steeds op zoek naar de daders van een ontvoering in Papendrecht. Het gaat om in totaal vier of vijf mannen, waarvan er twee eind juli een 20-jarige vrouw in de buurt van Papendrecht ontvoerden. De anderen zouden daarna de woning van de vrouw aan de Rotterdamse Prinsenlaan zijn binnenvallen.

foto de brug de keet

Betonvlechters leggen basis voor nieuwe klep Papendrechtsebrug

Een nieuwe tandbaan, verstevigingen en nieuwe kabels: de nieuwe brugkelder krijgt steeds meer vorm. Nadat de afgelopen periode vooral in het teken stond van het verwijderen van onderdelen en het volledig leegmaken van die kelder, is inmiddels de volgende fase aangebroken: de wederopbouw.