gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar krijgt taakstraf van 80 uur voor slachten van schapen

5b02a46c3025b87231a3bfed56981d23

Een 52-jarige Dordtenaar krijgt een taakstraf van 80 uur voor het eigenhandig slachten van schapen in een volkstuin.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De man moest gisteren voor de politierechter verschijnen, omdat hij de schapen onverdoofd en niet in een speciale inrichting, zoals een islamitisch slachthuis, had ondergebracht. De rituele slachting vond in september 2016 plaats op een volkstuin aan de Wieldrechtse Zeedijk. Twee schapen zijn op deze manier gedood. De politie kon het derde schaap nog redden.

Voor de politierechter verklaarde de man dat hij zelf niet het mes had gebruikt. In een eerdere verklaring, kort na de slachting, bekende hij echter de daad. De rechter hield vast aan die verklaring.

De officier van justitie vindt dat het geweld moet stoppen.De man is namelijk al eerder in aanraking geweest met de politie. Enkele geweldsincidenten met zijn echtgenote en met zijn dochter zijn ook in de rechtszaal besproken.

De rechter legde de man uiteindelijk een taakstraf op van 80 uur, waarvan 40 uur voorwaardelijk.

Lees ook

milieu higi

Let op: hier kun je tijdelijk geen klein chemisch afval inleveren

Wie van zijn of haar klein chemisch afval (kca) af wil, kan vanaf maandag een maand lang niet in Hardinxveld-Giessendam terecht. In de milieustraat daar wordt het inzameldepot vervangen.

DordtRodaRene

Nuijten na eerste nederlaag: ‘We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren’

“We hebben op sommige gebieden van onszelf verloren”, is de vrij harde conclusie van FC Dordrecht-trainer Paul Nuijten na de 0-1-nederlaag tegen Roda JC Kerkrade. De Dordtenaren konden de goede competitiestart vrijdagavond geen goed vervolg geven en verloren voor het eerst dit seizoen. Toch wordt er vooral gekeken naar aanknopingspunten en is het glas halfvol aan de Krommedijk.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.

lottevandrunen1

Lotte van Drunen wint in eigen land: 'Dit betekent veel'

Lotte van Drunen is naar de derde plaats geklommen in het wereldkampioenschap motorcross. De Sliedrechtse wist beide manches van haar thuisrace in Arnhem te winnen.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”