Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar verzamelt 24 uur geluiden

Geluidskunstenaar Nico Parlevliet heeft door 24 kunstenaars een etmaal lang geluid laten opnemen. Al die geluiden zijn te vinden op de website Soundhouse.org: het eindresultaat is een soort toetsenbord.
Corrado Francke | 29 juli 2020 15:36 | Aangepast op 29 juli 2020 15:36
"Zo heeft er iemand zijn recorder aangezet die is gaan slapen, dus je hoort gesnurk", vertelt Parlevliet. "Maar er zijn ook mensen die kinderen thuis hebben, dus die hebben een uur aan kinderen die spelletjes doen of tekenen."

Volgend jaar wil Nico weer een etmaal geluiden laten opnemen met een ander thema. Welk thema dat dan wordt, weet hij nog niet.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...