Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar verzamelt 24 uur geluiden

Geluidskunstenaar Nico Parlevliet heeft door 24 kunstenaars een etmaal lang geluid laten opnemen. Al die geluiden zijn te vinden op de website Soundhouse.org: het eindresultaat is een soort toetsenbord.
Corrado Francke | 29 juli 2020 15:36 | Aangepast op 29 juli 2020 15:36
"Zo heeft er iemand zijn recorder aangezet die is gaan slapen, dus je hoort gesnurk", vertelt Parlevliet. "Maar er zijn ook mensen die kinderen thuis hebben, dus die hebben een uur aan kinderen die spelletjes doen of tekenen."

Volgend jaar wil Nico weer een etmaal geluiden laten opnemen met een ander thema. Welk thema dat dan wordt, weet hij nog niet.

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...