gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar wint Amelander Vuurtoren Run in recordtijd

90a572122ab38b1d8f8a91b748bcefd3

Helemaal niets doen op vakantie? Dat geldt niet voor de Dordtse Nick van Ingen. Hij stormde maandagmiddag de Vuurtoren van Ameland op in een recordtijd van 48,06 seconden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens het Dagblad van het Noorden stond het oude record van de Amelander Vuurtoren Run sinds 2013 op 49,18 seconden. Bij de run gaat het erom wie het snelste boven is, via de gietijzeren wenteltrappen tot aan de omloop. In sneltreinvaart moeten 235 treden beklommen worden. Aan de wedstrijd deden 55 mannen, vrouwen en kinderen mee.


De Dordtse Van Ingen is samen met zijn gezin op vakantie op Ameland en trainde niet speciaal voor de run. De triatleet was in divers gezelschap: zowel op slippers als in volledig sporttenue (met handschoenen voor betere grip) verschenen de deelnemers aan de start. Van Ingen liep zelf in een katoenen T-shirt en met blote handen naar boven.


Het was de dertiende Vuurtoren Run. Vorig jaar werd de dertiende editie afgelast vanwege de tropische temperaturen. Het was toen onverantwoord om mensen zich uit de naad te laten lopen. Met de 22 graden van maandag was het goed te doen.


Lees ook

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

drugshuissluis

Voorwaardelijke celstraf voor man (35) die hennepkwekerij runde

Een 35-jarige bewoner van Groot-Ammers is eerder deze week veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van drie maanden. De man runde in een huis aan de Sluis een hennepkwekerij met zo’n driehonderd planten.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

ontspulpexels

Ontspuldagen: bruikbare spullen krijgen een tweede leven

De zolder opgeruimd? De kast uitgemest? Of de schuur onder handen genomen? Dordtenaren kunnen de komende weken op verschillende plekken in de gemeente hun bruikbare spullen inleveren die zij zelf niet meer gebruiken. Lokale maatschappelijke organisaties geven deze spullen een tweede leven.

fatbikepolitie

Fatbiker op de vlucht voor de politie botst op fietser

Een fatbiker op de vlucht voor de politie heeft een fietser aangereden. Dat gebeurde donderdagochtend in Dordrecht.