Dordrecht, Netherlands

Dordtenaar wint Amelander Vuurtoren Run in recordtijd

Helemaal niets doen op vakantie? Dat geldt niet voor de Dordtse Nick van Ingen. Hij stormde maandagmiddag de Vuurtoren van Ameland op in een recordtijd van 48,06 seconden.
Petra Scheurwater | 30 juli 2019 09:49 | Aangepast op 30 juli 2019 09:49
Volgens het Dagblad van het Noorden stond het oude record van de Amelander Vuurtoren Run sinds 2013 op 49,18 seconden. Bij de run gaat het erom wie het snelste boven is, via de gietijzeren wenteltrappen tot aan de omloop. In sneltreinvaart moeten 235 treden beklommen worden. Aan de wedstrijd deden 55 mannen, vrouwen en kinderen mee.


De Dordtse Van Ingen is samen met zijn gezin op vakantie op Ameland en trainde niet speciaal voor de run. De triatleet was in divers gezelschap: zowel op slippers als in volledig sporttenue (met handschoenen voor betere grip) verschenen de deelnemers aan de start. Van Ingen liep zelf in een katoenen T-shirt en met blote handen naar boven.


Het was de dertiende Vuurtoren Run. Vorig jaar werd de dertiende editie afgelast vanwege de tropische temperaturen. Het was toen onverantwoord om mensen zich uit de naad te laten lopen. Met de 22 graden van maandag was het goed te doen.


Meest gelezen

Bouw van 199 jongerenwoningen gaat beginnen

Redactie Streekomroep | 4 feb 2026 10:18

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...