gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar wint Amelander Vuurtoren Run in recordtijd

90a572122ab38b1d8f8a91b748bcefd3

Helemaal niets doen op vakantie? Dat geldt niet voor de Dordtse Nick van Ingen. Hij stormde maandagmiddag de Vuurtoren van Ameland op in een recordtijd van 48,06 seconden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens het Dagblad van het Noorden stond het oude record van de Amelander Vuurtoren Run sinds 2013 op 49,18 seconden. Bij de run gaat het erom wie het snelste boven is, via de gietijzeren wenteltrappen tot aan de omloop. In sneltreinvaart moeten 235 treden beklommen worden. Aan de wedstrijd deden 55 mannen, vrouwen en kinderen mee.


De Dordtse Van Ingen is samen met zijn gezin op vakantie op Ameland en trainde niet speciaal voor de run. De triatleet was in divers gezelschap: zowel op slippers als in volledig sporttenue (met handschoenen voor betere grip) verschenen de deelnemers aan de start. Van Ingen liep zelf in een katoenen T-shirt en met blote handen naar boven.


Het was de dertiende Vuurtoren Run. Vorig jaar werd de dertiende editie afgelast vanwege de tropische temperaturen. Het was toen onverantwoord om mensen zich uit de naad te laten lopen. Met de 22 graden van maandag was het goed te doen.


Lees ook

merwedelingelijn kleiner

Reizigersvereniging: Verbod fietsen MerwedeLingelijn gaat te ver

Het verbod op fietsen op de hele MerwedeLingelijn tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug gaat verder dan noodzakelijk. Dat stelt reizigersvereniging Rover. Rover heeft begrip voor de keuze om de dienstregeling tijdelijk aan te passen om de dienstregeling betrouwbaar te houden, maar noemt het fietsverbod "moeilijk te rechtvaardigen".

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.

streekomroepmeesterrecepalb

Neergestoken leraar terug op school, maar naar de eindmusical zit er nog niet in voor hem

Een jaar nadat hij werd neergestoken bij een eindmusical in Alblasserdam is meester Recep terug op school. De docent staat nog niet voor de klas; hij beperkt zich tot enkele uurtjes persoonlijke begeleiding van leerlingen, meldt Rijnmond.

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

Geschiedenis PPD brug

Een brug met grootse plannen: de geschiedenis van de Papendrechtsebrug

Vóór 1967 was het de normaalste zaak van de wereld: wie de Beneden-Merwede oversteekt, stapt aan boord van de veerboot. Nu, bijna 59 jaar later, is de Papendrechtsebrug niet meer weg te denken uit onze streek. Nu de brug er dan echt uit ligt, gaan we terug naar de tijd dat er nog helemaal geen brug was en vragen Rijkswaterstaat historicus Jeroen Gijselhart: waarom is de Papendrechtsebrug eigenlijk ooit gebouwd?

Still1

Dordtse Ilse wil volwaardig feestartiest worden: ‘Ik kan het niet, maar wil het wel kunnen’

Met miljoenen weergaven op sociale media en tienduizenden volgers is de Dordtse Ilse Visser druk bezig om haar doel te bereiken. De TikTokster wil graag feestartiest worden, er is alleen één grote uitdaging. “Ik weet van mezelf dat ik helemaal niet kan zingen.”