gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar wint Amelander Vuurtoren Run in recordtijd

90a572122ab38b1d8f8a91b748bcefd3

Helemaal niets doen op vakantie? Dat geldt niet voor de Dordtse Nick van Ingen. Hij stormde maandagmiddag de Vuurtoren van Ameland op in een recordtijd van 48,06 seconden.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Volgens het Dagblad van het Noorden stond het oude record van de Amelander Vuurtoren Run sinds 2013 op 49,18 seconden. Bij de run gaat het erom wie het snelste boven is, via de gietijzeren wenteltrappen tot aan de omloop. In sneltreinvaart moeten 235 treden beklommen worden. Aan de wedstrijd deden 55 mannen, vrouwen en kinderen mee.


De Dordtse Van Ingen is samen met zijn gezin op vakantie op Ameland en trainde niet speciaal voor de run. De triatleet was in divers gezelschap: zowel op slippers als in volledig sporttenue (met handschoenen voor betere grip) verschenen de deelnemers aan de start. Van Ingen liep zelf in een katoenen T-shirt en met blote handen naar boven.


Het was de dertiende Vuurtoren Run. Vorig jaar werd de dertiende editie afgelast vanwege de tropische temperaturen. Het was toen onverantwoord om mensen zich uit de naad te laten lopen. Met de 22 graden van maandag was het goed te doen.


Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

maarten

Inwoners verwelkomen Maarten van der Weijden in Nieuwpoort tijdens zwemtocht

Maarten van der Weijden (45) heeft op zijn laatste grote zwemtocht ook onze streek kort aangedaan. De voormalig olympisch kampioen kwam donderdagmiddag rond 16:30 uur aan in Nieuwpoort, waar hij door een grote groep mensen werd opgewacht.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: het Zuigkwintet

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt staat zaterdag theatervoorstelling 'De Stem van Dordt' centraal. De voorstelling is van het Dordtse gezelschap Het Dordts Zuigkwintet.

2609066002

Auto zwaar beschadigd na crash; twee mannen met alcohol op zeggen niet te hebben gereden

Een auto is afgelopen weekend zwaar beschadigd geraakt bij een eenzijdig ongeval in Hardinxveld-Giessendam. De politie trof bij de auto twee mannen aan die onder invloed waren van alcohol, maar beiden verklaarden niet te hebben gereden.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.