gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren: begrip voor stakingen

0ed8348a3e6c4bb7b1b5d21bf529eb29.jpg

Goed nieuws voor wie afhankelijk is van het openbaar vervoer. De vakbonden hebben een akkoord over een nieuwe cao bereikt. Daarin is onder meer een stapsgewijze loonsverhoging van gemiddeld 3 procent opgenomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Vorige week lag het streekvervoer in een groot deel van Nederland drie dagen plat door de stakingen. Ook Dordtenaren hadden hier last van. Op onze Facebookpagina vroegen we wie er begrip had voor de stakingen. Het merendeel van mensen die reageerden had begrip voor de acties van de chauffeurs. 18 van hen lieten dat weten. 8 Dordtenaren waren minder enthousiast. Ze vonden de stakingen een te sterk middel om de boodschap van de chauffeurs kracht bij de zetten. Vooral omdat ze afhandelijk zijn van het openbaar vervoer om op hun werk te komen. 

Officieel moet er door de leden van de vakbonden nog worden ingestemd met de nieuwe cao, maar voorlopig staan er in ieder geval geen nieuwe stakingen op de planning. 


    Lees ook

    Schermafbeelding 2026-05-28 135052.png

    Donderdag op TV Dordrecht: 'Er was eens: Een beeld voor de Stadswerven’

    'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met deel 2 van de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

    Spanningsmast1.png

    Vol stroomnet in omgeving Ridderkerk: wachtlijst voor nieuwe aansluitingen tot 2033

    Grootverbruikers van stroom in delen van Ridderkerk en buitengebieden van Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht die meer stroom nodig hebben, moeten mogelijk jarenlang wachten. Netbeheerder Stedin meldt dat het stroomnet in het gebied geen ruimte meer heeft voor nieuwe grote aansluitingen of uitbreidingen.

    merwedelingelijn kleiner.png

    Geen fietsen in de trein en minder stops op dit station tijdens afsluiting Papendrechtsebrug

    Tijdens de afsluiting van de Papendrechtsebrug mogen in de treinen op de Merwedelingelijn geen fietsen meer mee. Ook wordt op station Hardinxveld-Giessendam in die periode voorlopig niet vier keer, maar twee keer per uur gestopt. Dat heeft de provincie besloten, in overleg met vervoerder Qbuzz en Rijkswaterstaat.

    foto artikel leny.jpg

    Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

    Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

    fotooverval.png

    Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

    Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

    lijnzaadstraatrotterdampolitie.png

    Slachtoffer dodelijke woningbrand Rotterdam komt uit Zwijndrecht

    De persoon die afgelopen zondag om het leven is gekomen bij een woningbrand in Rotterdam-Zuid, is een 44-jarige man uit Zwijndrecht. Dat heeft de politie bekend gemaakt. De politie doet nog onderzoek naar hoe hij om het leven is gekomen.