gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren: begrip voor stakingen

0ed8348a3e6c4bb7b1b5d21bf529eb29.jpg

Goed nieuws voor wie afhankelijk is van het openbaar vervoer. De vakbonden hebben een akkoord over een nieuwe cao bereikt. Daarin is onder meer een stapsgewijze loonsverhoging van gemiddeld 3 procent opgenomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Vorige week lag het streekvervoer in een groot deel van Nederland drie dagen plat door de stakingen. Ook Dordtenaren hadden hier last van. Op onze Facebookpagina vroegen we wie er begrip had voor de stakingen. Het merendeel van mensen die reageerden had begrip voor de acties van de chauffeurs. 18 van hen lieten dat weten. 8 Dordtenaren waren minder enthousiast. Ze vonden de stakingen een te sterk middel om de boodschap van de chauffeurs kracht bij de zetten. Vooral omdat ze afhandelijk zijn van het openbaar vervoer om op hun werk te komen. 

Officieel moet er door de leden van de vakbonden nog worden ingestemd met de nieuwe cao, maar voorlopig staan er in ieder geval geen nieuwe stakingen op de planning. 


    Lees ook

    artikelfoto oversteken stadspolders.png

    Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

    Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.

    kilttunnel foto.png

    Let op: Kiltunnel komende avonden en nachten dicht richting Dordrecht

    Verkeer vanuit de Hoeksche Waard kan de komende avonden niet via de Kiltunnel Dordrecht bereiken. De provincie vernieuwt het asfalt op de N217, waardoor de weg tussen 20.00 uur en 06.00 uur dicht is.

    6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36.jpg

    Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

    Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

    PSX_20260529_191757.jpg

    Bewoners afgebrande woonboerderij dankbaar voor hulp: 'Geraakt door de enorme betrokkenheid'

    De bewoners van de woonboerderij die vrijdag in Bleskensgraaf in vlammen is opgegaan, hebben hun dank uitgesproken voor alle hulp sindsdien. Ze kregen een dag later al vervangende woon- en werkruimte. “Deze gebeurtenis laat zien hoe kwetsbaar alles kan zijn, maar ook hoeveel kracht er schuilt in saamhorigheid, medemenselijkheid en geloof.”

    VAN DRUNEN-MOTOCROSS-GP-07-GER-2026.jpg

    Na harde val raakt WK-titel steeds verder uit zicht voor pechvogel Van Drunen

    Er moet een wonder gebeuren als Lotte van Drunen nog wereldkampioen motorcross wil worden dit jaar. De 18-jarige Sliedrechtse kwam zondag in Duitsland hard ten val en heeft na twee van de vijf raceweekenden een achterstand van 44 punten op de huidige WK-leider.

    NL-Alert testbericht - mobiele telefoon - 2026.jpg

    Let op: naast luchtalarm wordt ook NL-Alert getest

    Niet schrikken als je later vandaag niet alleen het luchtalarm hoort, maar ook je telefoon opeens hard geluid gaat maken: deze maandag om 12.00 uur wordt een NL-alert testbericht uitgestuurd. Dat gaat gepaard met een doordringend alarmgeluid.