gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaren: begrip voor stakingen

0ed8348a3e6c4bb7b1b5d21bf529eb29

Goed nieuws voor wie afhankelijk is van het openbaar vervoer. De vakbonden hebben een akkoord over een nieuwe cao bereikt. Daarin is onder meer een stapsgewijze loonsverhoging van gemiddeld 3 procent opgenomen.

Marjolein Vos |  | Aangepast op

Vorige week lag het streekvervoer in een groot deel van Nederland drie dagen plat door de stakingen. Ook Dordtenaren hadden hier last van. Op onze Facebookpagina vroegen we wie er begrip had voor de stakingen. Het merendeel van mensen die reageerden had begrip voor de acties van de chauffeurs. 18 van hen lieten dat weten. 8 Dordtenaren waren minder enthousiast. Ze vonden de stakingen een te sterk middel om de boodschap van de chauffeurs kracht bij de zetten. Vooral omdat ze afhandelijk zijn van het openbaar vervoer om op hun werk te komen. 

Officieel moet er door de leden van de vakbonden nog worden ingestemd met de nieuwe cao, maar voorlopig staan er in ieder geval geen nieuwe stakingen op de planning. 


    Lees ook

    IMG_8007 (1)

    Deze minibusjes zijn gloednieuw én heel handig tijdens lange brugsluiting

    Een wandeling naar de dichtstbijzijnde bushalte. Het klinkt heel simpel, maar niet voor iedereen in onze streek is het vanzelfsprekend. Voor die mensen is de Wijkhopper, een klein busje die korte ritjes aflegt, essentieel. Al helemaal als de Papendrechtsebrug binnenkort negen maanden dicht is voor al het verkeer.

    Wantijpop 2026

    Dit was Wantijpop 2026: van draaimolen tot polonaise

    Zo'n 25.000 bezoekers hebben zaterdag genoten van een gemoedelijke editie van Wantijpop. Het jaarlijks terugkerende gratis festival hield het grotendeels droog en dat was meer dan waar van tevoren rekening mee werd gehouden.

    PSX_20260608_112752

    Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

    Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

    fotoazcmol

    Kritiek vanuit buurgemeente en ‘grote zorgen’ in dit dorp om beoogde azc-plekken

    De zoektocht naar asielzoekerscentra (azc’s) in de gemeente Molenlanden gaat niet zonder slag of stoot. Nog vijf mogelijke locaties blijven over, maar ook die stuiten op verzet. “De draagkracht van ons relatief kleine dorp wordt onevenredig zwaar belast.”

    PSX_20260608_092409

    Kinderfiets gevonden langs de waterkant, duikers doorzoeken sloot

    Duikers hebben maandagochtend een sloot in Sliedrecht doorzocht. Aan de waterkant was namelijk een kinderfiets gevonden.

    09e698db-b810-304c-880f-cc08a6b03779

    Stille tocht voor Kalilu (21) die om het leven kwam bij steekpartij

    In Zwijndrecht wordt maandagavond een stille tocht gehouden voor de 21-jarige Kalilu die vorige week werd doodgestoken in een woning aan de Nijhoffstraat in Zwijndrecht. De herdenking start om 20.00 uur bij de woning waar het slachtoffer om het leven kwam.